Připravit se na mimořádnou dividendu Českého Telecomu?
Eurotel, zlaté vejce Českého Telecomu. V uplynulých letech mobilní operátor své matce na dividendách vyplácel dvakrát ročně od tří do pěti miliard korun. Během dvou let Telecom od Eurotelu získal přes 20 miliard korun. Letos bylo rozhodnuto o fúzi obou společností, které by mělo proběhnout ještě letos. Obě společnosti budou působit pod značkou O2. Včera Eurotel oznámil, že před sloučením s mateřským Českým již nebude Telecomem vyplácet žádnou dividendu. Podle analytiků by se tak mohl otevřít prostor pro výplatu mimořádné dividendy akcionářům Českého Telecomu (letošní valná hromada společnosti již schválila výplatu dividendy ve výši 45 korun na akcii; dividendy se začnou vyplácet v říjnu).
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/pripravit-se-na-mimoradnou-dividendu-ceskeho-telecomu.html
Poslední zprávy
- Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
25.06. 08:54 Fio - Akciový výhled
25.06. 08:50 Fio - Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio





