5. týden: 11 analytických šípů do terče SPAD
07.02.2011 10:06:00
|
ČEKIA, a. s.
Pátý týden znamenal další přímočarý postup býků vpřed. Zámořské benchmarky plné takzvaných konzervativních blue chips udělaly další tygří skok a udělaly tlustou čáru za arabskou neurózou, či pochybnostmi o trhu práce. Hlavní benchmarky se drží suverénně nad svými psychologickými milníky a potvrzují tak relativně příznivou, přesněji řečeno nákupní náladu trhu. Hrozba v podobě úrokového hiku nehrozí zatím ani z FED, tento týden nicméně můžeme počítat s tím, že si první muž centrální banky kapku zalamentuje před rozpočtovým výborem sněmovny reprezentantů. Nicméně ekonomika potřebuje podle Bernankeho dále podporu v podobě vstřícné měnové politiky. Prahou rovněž proběhla růstová vlna, a to především díky Erste (+4,48 %), svůj díl do mlýna přinesl i druhý bankovní titul (KB +1,28 %), ČEZ (+1,16 %) i Telefónica (+1,15 %), jednou šly tedy nejsilnější emise v indexu ruku v ruce stejným směrem. Zažili jsme několik superbýčích story na menších emisích: Orcu výrazně pomohl prodej berlínského projektu, NWR nadopovaly události v Egyptě, VIG a ECM dokázaly poskočit i bez fundamentů. V uplynulém týdnu pro vás agentura ČEKIA monitorovala na 11 nových investičních doporučení a nutno říci, že v reportech padala velmi zajímavá čísla, podrobný přehled tradičně následuje.
Ta nejžhavější investiční doporučení z minulého týdne, čtěte na iPOINT: iPOINT
Poslední zprávy
- Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
25.06. 10:01 Fio - Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
25.06. 08:54 Fio - Akciový výhled
25.06. 08:50 Fio - Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio





