Akciové trhy pokračují v poklesu
Akciové trhy dnes stejně jako včera oslabují. Hlavní evropské a americké indexy ztrácí 0,5-1 % pod tíhou několika špatných zpráv. Dnes totiž nedosáhlo očekávání trhu hned několik makroekonomických dat, např. německý index očekávání ZEW nebo průmyslová výroba v USA. Nepříznivý výhled navíc poskytla největší technologická společnost na světě Hewlett-Packard. Dnes proto oslabuje většina sektorů; relativně dobře se vede jen několika defenzivním odvětvím (např. telekomunikacím), naopak v poklesu pokračují akcie energetických a těžebních firem.
Pražská burza klesá v souladu se západoevropskými burzami. Index PX se dopoledne držel v blízkosti pondělních hodnot, krátce před závěrem obchodování ale ztrácí 0,4 %. Důvodem byl především odpolední propad akcií ČEZ (během dne rostly o necelé 1 %, teď ale ztrácí 1,5 %). ČEZ reagoval na vývoj v západoevropském energetickém sektoru (více než 1 % ztrácí také např. francouzská společnost EDF nebo italský Enel). Z ostatních titulů dnes překvapil velmi mírný pokles akcií Erste Bank. Ty se dnes totiž poprvé obchodují bez práva na dividendu 0,70 EUR (17 Kč) na akcii. Zbývající velké emise (Telefonica ČR, KB a NWR) mírně posilují, největší zisk si dnes připisuje technologická firma KIT Digital ( 4 %), jejíž akcie reagují na získání zakázky od čínských televizí.
Poslední zprávy
- Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio





