Ropa oslabila kvůli zpomalující ekonomice
Ropa se včera dostala nejníže za více než 4 měsíce krátce po zveřejnění dat, která poukazují na nižší spotřební výdaje v USA v předchozím měsíci. Slabší ekonomika automaticky znamená i slabší poptávku po energiích. Negativně je vnímána i zpráva z předchozího týdne, podle které International Energy Agency bude v tomto týdnu dávat do oběhu více ropy se strategických zásob. K tomu dojde především z důvodu výpadku zásobování ze strany Libye. Srpnová ropa na CME včera oslabila o 55 centů na 90,61 USD za barel.
Poslední zprávy
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio





