Německé akcie znovu oslabily
Na německou burzu se po včerejší jednodenní přestávce opět vrátili medvědi, kteří převzali iniciativu díky pokračujícím hádkám mezi americkými demokraty a republikány o zvýšení limitu pro zadlužení USA a následnému varovaní Moody's, podle kterého by Spojené státy v brzké době mohly přijít o nejvyšší rating. Na rozdíl od začátku týdne, kdy se propíralo evropské špinavé prádlo, na trzích teklo díky řádění medvědů o něco méně krve. Je tedy vidět, že investoři zatím vsázejí na dohodu v USA. Index DAX se krátce před koncem obchodování pohybuje se ztrátou 0,8% v okolí 7 210 bodů. Nejhůře si vede Commerzbank (CBK -4,1%), SAP (SAP -2,8%), který tíží špatné výsledky menšího konkurenta Software AG a Metro (MEO -2,8%). Největšímu maloobchodnímu prodejci v Německu snížil cílovou cenu CA Cheuvreux. Nejúspěšnější jsou znovu automobilky (BMW +1,1%, DAI +0,1%).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





