Hon na Erste: Napětí roste: Další valuační cut!
Není dne, aby rakouská Erste nedostala nižší cílovou cenu. Pochybnosti a spekulace investorů dostaly bohužel tento týden alespoň zčásti reálný základ: Podle agentury S&P je slabinou rakouské banky její kapitálová pozice. Erste by prý měla posílit svůj kapitál kvůli úvěrovému riziku plynoucímu z úvěrů v Maďarsku a Rumunsku, kde je takřka pětinový podíl problémových úvěrů. „Zpráva naznačuje, že pro udržení současného ratingu by banka mohla být nucena k emisi nových akcií. Erste přitom chce splatit státní pomoc ve výši 1,2 mld. Eur, k čemuž by měla dostat povolení ještě během září,“ komentuje Miroslav Adamkovič z Komerční banky. „Atraktivní k nástupu do pozice pro dlouhodobé investory zaměřené na hodnotu,“ poslali včera vzkaz investorům analytici JPMorgan (zdroj: Patria Online/Bloomberg). Přestože targety masově padají, stále slibují slibný růst, zejména cíle zámořské: 45 Eur od Goldman Sachs nepotřebuje komentář (vydáno 9. září 2011). Hon na Erste ale pokračuje: Tentokrát promluvila ING. A jdeme opět níže. Jak hluboko?
Ach, ta Erste: Čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/27381584-hon-na-erste-napeti-roste-dalsi-valuacni-cut/
Poslední zprávy
- Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio





