Erste táhne burzu do červených čísel
Index PX oslabuje o 2,4% na 928 bodů a je tak po indexu vídeňské burzy neztrátovější na starém kontinentě. Hlavní zásluhu na tom má Erste (-12,6%), která oznámila poměrně rozsáhlé odpisy a zrušila výplatu dividendy za letošní rok. Nedaří se však ani CETV (-3,1%), NWR (-2,3%) a ani VIG (-1,9%). Telefónica (-0,1%) a Komerční banka (+0,2%) se drží poblíž pátečního closu, zatímco ČEZ (+0,9%) a Tabák (+1,5%) posilují. Nejaktivněji se obchoduje Erste (objem cca 250 mil. CZK), následuje KB (165 mil. CZK) a ČEZ (130 mil. CZK).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio





