Polsko v poledne posiluje
Dnešní dobré výsledky Indexu nákupních manažerů nastartovaly pozitivní náladu investorů. Index rostl na 52,15 b ze 48,8 b a předčil tak očekávání 49,4 b.
Index WIG táhnou hlavně banky v čele s Handlowy (BHW +3,61%) a Getin (GTN +5,74%), která si připsala za posledních 5 dní již přes 25%. Rostou také akcie KGHM Polska Miedz (KGH +1,43%) poté, co náměstek polského ministra financí prohlásil, že připravovaná daň na těžbu mědi a stříbra zřejmě nebude platná již od 1. března, jak bylo původně plánováno. Rostou také rafinérské společnosti Lotos (LTS +0,38%) a Orlen (PKN +0,76%), které kopírují dnešní růst ropy.
Ztrátu z posledních dní rozšiřuje telekomunikační společnost TPSA (TPS -1,27%).
Zdroj: Reuters, Bloomberg
Áron Berezkin, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





