US indexy v červených číslech
Akciové inedexy v USA se propadají. Index SP500 oslabuje o více jak -0,7% na 1408 bodů. FOMC minutes nepřinesly žádné velké překvapení. Centrální bankéři nevidí příliš důvody obávat se o inflaci, přestože ceny benzínu by k obavám vést mohly. Obavy jsou také ohledně trhu práce, který by i po případném zlepšení mohl znovu zaznamenat pokles. Tedy představitelé FEDu vidí, že se ekonomika mírně posílila, ale opatrnost ohledně vývoje trhu práce je stále na místě.
EUR/USD reagoval na FOMC minutes ostrým posílením z 1,3340 na 1,3250, kde se nyní na spotovém trhu obchoduje.
Akciové indexy postupně vyklesávají již od začátku obchodování, když jim nepomohly ani lepší než očekávané prodeje automobilů v USA.
Tomáš Rojík, analytik, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio





