Pražská burza zahájila týden růstem
Index PX krátce před polednem posiluje o 0,8% na 961 bodů. Růst jde napříč trhem. Největší zisky si připisuje Orco (+4,4%). Dobře si vede Komerční banka (+1,1%), ČEZ (+0,9%) a VIG (+0,9%). O něco méně roste Erste (+0,6%), Telefónica (+0,6%) nebo CETV (+0,4%). Na chvostu peletonu je NWR (+0,3%) a Unipetrol (+0,3%). Relativně živé je obchodování na ČEZu, přes který zatím proteklo cca 265 mil. CZK. Mezi 70 a 80 mil. CZK se zobchodovalo na Erste a KB.
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Adobe zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a zvýšila celoroční výhled, oznámila ale odchod CFO
12.06. 09:43 Fio - Akciový výhled
12.06. 09:00 Fio - Denní report - čtvrtek 11.06.2026
11.06. 22:24 Fio - Pražská burza zakončila v zeleném
11.06. 16:34 Fio - Oracle zveřejnila výsledky za 4Q mírně nad odhady, investory znepokojují vysoké kapitálové výdaje
11.06. 09:23 Fio





