ČEZ ovládl Severočeskou energetiku ... a co na to analytici?
Včera ČEZ oznámil, že uplatnil opci na koupi 39,04% akcií Severočeské energetiky (SČE), čímž navýší svůj podíl ve společnosti na 96,14 %. Opční smlouvu ČEZ uzavřel se společností Segfield Investments Limited ze skupiny J&T loni v září. „V rámci strategických dohod ČEZ koncem minulého měsíce prodal J&T 50% podíl v Plzeňské energetice. Dalo se tedy očekávat, že v blízké budoucnosti ČEZ uplatní svou opci na nákup podílu v SČE,“ uvedl analytik společnosti Atlantik FT, Petr Novák. „Tento krok se čekal, proto je zpráva pro ČEZ neutrální,“ souhlasí Lukáš Dufek z Komerční banky.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/detail.php?article=57268
Poslední zprávy
- Akciový výhled
08.06. 09:00 Fio - Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio





