ČEZ ovládl Severočeskou energetiku ... a co na to analytici?
Včera ČEZ oznámil, že uplatnil opci na koupi 39,04% akcií Severočeské energetiky (SČE), čímž navýší svůj podíl ve společnosti na 96,14 %. Opční smlouvu ČEZ uzavřel se společností Segfield Investments Limited ze skupiny J&T loni v září. „V rámci strategických dohod ČEZ koncem minulého měsíce prodal J&T 50% podíl v Plzeňské energetice. Dalo se tedy očekávat, že v blízké budoucnosti ČEZ uplatní svou opci na nákup podílu v SČE,“ uvedl analytik společnosti Atlantik FT, Petr Novák. „Tento krok se čekal, proto je zpráva pro ČEZ neutrální,“ souhlasí Lukáš Dufek z Komerční banky.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/detail.php?article=57268
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





