Banky tlačí burzu dolů
Hlavní zásluhu na tom mají obě banky (Erste -1,6%, KB -1,9%). Druhá z nich se dostala pod tlak díky horším výsledkům za první čtvrtletí letošního roku. Klesající energie tlačí dolů ČEZ (-1,0%) a NWR (-3,5%). Ztrátový je rovněž Unipetrol (-1,3%). O něco menší ztráty utrpěla Telefónica (-0,3%). V zelených číslech se udržuje CETV (+1,0%) a developeři (ECM +0,9%, Orco +1,6%). Fortuna (-0,1%) navzdory dobrým výsledkům mírně klesá. Obchodování je o něco aktivnější, než v první polovině týdne. Přes KB proteklo cca 610 mil. CZK, zatímco na ČEZu se zobchodovaly akcie za 340 mil. CZK. Třetí nejobchodovanější je Erste (155 mil. CZK).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 11.06.2026
11.06. 22:24 Fio - Pražská burza zakončila v zeleném
11.06. 16:34 Fio - Oracle zveřejnila výsledky za 4Q mírně nad odhady, investory znepokojují vysoké kapitálové výdaje
11.06. 09:23 Fio - Akciový výhled
11.06. 09:16 Fio - Denní report - středa 10.06.2026
10.06. 22:18 Fio





