Banky tlačí burzu dolů
Hlavní zásluhu na tom mají obě banky (Erste -1,6%, KB -1,9%). Druhá z nich se dostala pod tlak díky horším výsledkům za první čtvrtletí letošního roku. Klesající energie tlačí dolů ČEZ (-1,0%) a NWR (-3,5%). Ztrátový je rovněž Unipetrol (-1,3%). O něco menší ztráty utrpěla Telefónica (-0,3%). V zelených číslech se udržuje CETV (+1,0%) a developeři (ECM +0,9%, Orco +1,6%). Fortuna (-0,1%) navzdory dobrým výsledkům mírně klesá. Obchodování je o něco aktivnější, než v první polovině týdne. Přes KB proteklo cca 610 mil. CZK, zatímco na ČEZu se zobchodovaly akcie za 340 mil. CZK. Třetí nejobchodovanější je Erste (155 mil. CZK).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





