Měď níže kvůli slabému průmyslu v USA
Průmyslová výroba v USA dle informací, které byly včera zveřejněny, oslabila více než bylo všeobecné očekávání. Kvůli tomu cena mědi klesla nejvíce za poslední 2 měsíce. USA jsou největším světovým spotřebitelem tohoto kovu. Institute for Supply Management´s factory index klesl v červenci na hodnotu 50,9. Přičemž ještě v červnu byl na hodnotě 55,3. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali jen mírný pokles na číslo 54,5. Zářijová měď včera na CME oslabila o 1,6% na 441 centů za libru.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





