BP: STMicroelectronics ve 4/Q s poklesem zisku
Švýcarský výrobce polovodičů, společnost STMicroelectronics NV (STM), včera oznámil pokles zisku za čtvrté čtvrtletí v důsledku restrukturalizačních nákladů pramenících z prodeje divize na výrobu flash memory produktů.
Za uplynulé tři měsíce společnost vykázala zisk 20 mil. USD/2 centy na akcii, ve srovnání se ziskem 276 mil. USD/30 centů na akcii za shodné období loňského roku.
Bez započtení mimořádných nákladů firma vykázala zisk 27 centů na akcii a příjmy firmy se zvýšily o 10 procent na 2,74 mld. USD.
Analytici v průměru zisk firmy odhadovali na 26 centů na ADS, při příjmech 2,74 mld. USD.
Akcie STM včera oslabily o 1,88 % na 12,0099 USD, v poobchodní fázi ztratily 1,33 % na 11,85 USD.
Poslední zprávy
- Zámořské indexy uzavřely s výraznými ztrátami
05.06. 22:47 Fio - Německé akcie na konci týden oslabily
05.06. 17:56 Fio - Americké akcie zahajují páteční obchodování poklesem
05.06. 15:55 Fio - Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně, Nasdaq 100 futures -1,17 %
05.06. 14:47 Fio - USA: Změna počtu pracovních míst mimo zemědělství v květnu na 172 tis. při očekávání 88 tis.
05.06. 14:46 Fio





