BP: STMicroelectronics ve 4/Q s poklesem zisku
Švýcarský výrobce polovodičů, společnost STMicroelectronics NV (STM), včera oznámil pokles zisku za čtvrté čtvrtletí v důsledku restrukturalizačních nákladů pramenících z prodeje divize na výrobu flash memory produktů.
Za uplynulé tři měsíce společnost vykázala zisk 20 mil. USD/2 centy na akcii, ve srovnání se ziskem 276 mil. USD/30 centů na akcii za shodné období loňského roku.
Bez započtení mimořádných nákladů firma vykázala zisk 27 centů na akcii a příjmy firmy se zvýšily o 10 procent na 2,74 mld. USD.
Analytici v průměru zisk firmy odhadovali na 26 centů na ADS, při příjmech 2,74 mld. USD.
Akcie STM včera oslabily o 1,88 % na 12,0099 USD, v poobchodní fázi ztratily 1,33 % na 11,85 USD.
Poslední zprávy
- Zámořské akcie oslabily
23.06. 22:09 Fio - Německé akcie klesly o téměř 1 %
23.06. 17:58 Fio - USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červnu klesl na 4 b. při očekávání 8 b.
23.06. 16:12 Fio - USA: Index PMI ve výrobě podle předběžných dat v červnu vzrostl na 55,7 b. při očekávání 54,6 b.
23.06. 16:12 Fio - Wall Street v červených číslech, ztrácí především technologie
23.06. 16:07 Fio





