BP: STMicroelectronics ve 4/Q s poklesem zisku
Švýcarský výrobce polovodičů, společnost STMicroelectronics NV (STM), včera oznámil pokles zisku za čtvrté čtvrtletí v důsledku restrukturalizačních nákladů pramenících z prodeje divize na výrobu flash memory produktů.
Za uplynulé tři měsíce společnost vykázala zisk 20 mil. USD/2 centy na akcii, ve srovnání se ziskem 276 mil. USD/30 centů na akcii za shodné období loňského roku.
Bez započtení mimořádných nákladů firma vykázala zisk 27 centů na akcii a příjmy firmy se zvýšily o 10 procent na 2,74 mld. USD.
Analytici v průměru zisk firmy odhadovali na 26 centů na ADS, při příjmech 2,74 mld. USD.
Akcie STM včera oslabily o 1,88 % na 12,0099 USD, v poobchodní fázi ztratily 1,33 % na 11,85 USD.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





