US akcie poklesly
Americké akciové indexy včera poklesly již pátý den v řadě a nepomohlo jim ani prudké a neočekávané snížení sazeb FEDu o 0,75 procenta. Příčinou největšího poklesu sazeb za 23 let je zpomalování ekonomického růstu a náznaky možného dalšího zhoršení situace. John Carey z Pioneer Investment Management prohlásil, že snížení bylo znamením toho, že situace je oproti původním očekáváním FEDu mnohem horší. Americká centrální banka se všemožně snaží ujistit rozkolísané trhy o tom, že je připravena udělat maximum. Problémy v USA vedly v lednu k prudkým propadům akciových trhů ve světě a vymazaly z nich 7,3 bilionu dolarů. Index SandP 500 poklesl o 1,11 procenta na 1310,5 bodu. DJI si pohoršil o 1,06 procenta na 11 971,19 bodu. NASADQ ztratil 2,04 procenta a propadl na 2 292,27 bodu.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





