Pokles dividend ve světě
V současnosti jsme ve světě svědky největšího poklesu vyplácených dividend za posledních 50 let, přičemž významnou roli sehrávají v celkové rovnici Spojené státy. V tomto roce v indexu SandP 500 oznámilo redukci 7 společností, čímž připravily akcionáře o přibližně 12 miliard dolarů. Včera oznámila pokles vyplácených dividend i společnost Pfizer (z 1,28 dolaru na 64 centů). Po výrazných poklesech cen akcií tak dostávají investoři další ránu. Mnozí počítali s pravidelným příjmem ve formě dividend, který se nyní vytrácí. Pokud by nastolený trend z počátku roku pokračoval, potom by mohl být rok 2009 nejhorším od roku 1958. Není překvapením, že největší poklesy bylo možné pozorovat ve finančním sektoru. Jednu z největších redukcí provedla Bank of America, která z 1,28 dolaru na akcii snížila dividendu na 4 centy.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





