Německé akcie oslabily druhý den v řadě
Německé akcie oslabovaly již druhým dnem v řadě, poté co Deutsche Boerse (-6,5 %) reportovala horší výsledky a akcie reagovaly na horší data US indexu ISM ve službách. Výsledky dnes oznámily také společnosti Adidas a Henkel, na které reagovaly oba tituly pozitivně, když přidaly 6,4 %, resp. 3,3 %. Akcie výrobců utilit E.ON a RWE odepsaly přes 2 %, poté co institut BDEW zveřejnil data o poklesu spotřeby elektřiny v Německu za 1. pololetí 2009 o 5,8 %. Přes 6 % odepsaly akcie Volkswagenu, které stály v čele propadu automobilek, když další dvě Daimler (-3,24 %) a BMW (-2,33 %) také oslabily. Index DAX odepsal 1,18 % na 5 353b.
Poslední zprávy
- Zámořské indexy uzavřely s výraznými ztrátami
05.06. 22:47 Fio - Německé akcie na konci týden oslabily
05.06. 17:56 Fio - Americké akcie zahajují páteční obchodování poklesem
05.06. 15:55 Fio - Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně, Nasdaq 100 futures -1,17 %
05.06. 14:47 Fio - USA: Změna počtu pracovních míst mimo zemědělství v květnu na 172 tis. při očekávání 88 tis.
05.06. 14:46 Fio





