General Motors nakonec Opel neprodá
Správní rada US automobilky General Motors Co. na včerejším zasedání rozhodla, že nakonec odstoupí od původního plánu prodat většinový podíl ve svojí evropské divizi Opel kanadsko-ruské zájemci Magna-Sberbank a atuomobilku si tak ponechá. Jako důvod označila lepšící se stav světové ekonomiky a strategickou důležitost značky. GM očekává, že na restrukturalizaci ztrátové divize, pod kterou spadá i britská značka Vauxhall, vynaloží 3 mld. EUR. Německá vláda v reakci na rozhodnutí oznámila, že v rámci dohody očekává splacení překlenovací půjčky v hodnotě 1,5 mld. EUR, které Opelu poskytla.
Akcie MTLQQ, které reprezentují staré jádro automobilky, se kterým do budoucna GM nepočítá, včera posílily na 0,562 USD ( 2,18 %).
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





