reagovatzobrazit vlákno17.6. 2014 13:56|marqel|(62.168.3.xxx)
ČEZ: ČEZ a propad?
Blíží se VH a spekuluje se o tom, že stát prosadí vyšší dividendu, než je navrhovaná. Navíc i kdyby zůstala na 40,-, tak je to procentuálně stále slušný výnos. Pokles se čeká po dividendě, cena energie klesá a hned tak brzy stoupat nebude - viz. například články a viea na www.investicniweb.cz Osobně tipuji pokles někde do pásma 500-550. Průměrnou nákupku mám těsně nad 500, takže držím.
reagovatzobrazit vlákno17.6. 2014 14:28|marqel|(62.168.3.xxx)
ČEZ: ČEZ a propad?
No, když tak nad tím přemýšlím, tak na tom asi něco bude. Já to totiž sleduji jen občas, jedu v malém (na místní poměry), mám ČEZu 200ks a vyjádřeno v penězích mi to dělá cca 40% portfolia, zbytek mám rovnoměrně v 6 jiných titulech. Já se jen 2-3x měsíčně mrknu na stav a vidím dole celkový zisk 20% a to mi stačí ke spokojenosti - je to za necelé 2 roky - začal jsem v říjnu 2012. Zpočátku jsem furt něco prodával a kupoval, teď už to mám jakž-takž poskládané podle mých představ, tak se do ničeho moc nehrnu. Asi ale zvážím prodej třeba poloviny a s hotovostí počkám na nějakou vhodnou příležitost... Měl bys pro mě nějakou jinou radu? :-) Ne, že bych neměl vlastní strategii, snažím se řídit svou hlavou, ale jen tak na zvážení :-) Dík
reagovatzobrazit vlákno17.6. 2014 15:10|marqel|(62.168.3.xxx)
ČEZ: ČEZ a propad?
Tak dík za názor. Jak jsem psal, mám v čezu průměrnou nákupku jen něco málo nad 500 (cca 510), takže zisk bych realizoval. A shortovat neumím, tak to nebudu dělat ani po divi :-) Mám hlavní zdroj příjmu ze zaměstnání, tady si jen ""hraji s nepotřebnými penězi"" :-))) Kdysi jsem sázel, pak jsem zjistil, že je to na nic, tak jsem se přesunul sem. Tady to (zatím) vychází lépe. Je to taky hra, ale třeba z toho narozdíl od sázení nakonec bude nějaké přilepšení na důchod.