Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 25.1.2021 12:20
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

marqel
1 2 3 4 5

MONETA MONEY BANK:  Moneta

Netušíte někdo, co se stane se zbývajícími akciemi? Myslím tím, když na nabídku nepřistoupím a akcie neprodám?

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Ahoj, pokud je ten dotaz na mě :-) Stále držím. Při aktuální ceně mě už docela svrbí ruka. Těžko říci, kde se to až zastaví. Mám pokušení realizovat krásný profit, na druhou stranu se třeba dostaví expanze ve středně- až dlouhodobém výhledu... Na expertním výhledu investičního webu říkali, že příčinou toho aktuálního růstu může být malá likvidita (což je pravda - podívej se na každodenní malé objemy), takže pokud je tam nějaký významný kupec, který chce velké množství, tak musí tlačit cenu nahoru... Docela rád bych na toto téma slyšel nějakou analýzu od Filipa Kejly.

ČEZ:  Danit či nedanit?

Sorry - chybka: Pokud za VÍCE než 100 000,- , tak danit, pokud celkový objem prodeje MÉNĚ než 100 000,-, tak nedaníš.

ČEZ:  Danit či nedanit?

Pokud jsi akcie ČEZ držel více než 3 roky, nedaníš nic. Pokud méně než 3 roky, tak záleží, za kolik jsi prodal. Pokud za méně nnež 100 000,- (tzn. celková prodejní cena, nikoli výše zisku!), tak zisk zdanit musíš. A je jedno, zda jsi za to opět něco nakoupil nebo ne.

ČEZ:  Vzhůru do nebes?

Můj laický tip: do valné hromady to půjde do strany kolem 550. Pak, pokud schválí řádnou dividendu 40 + mimořádnou 20 (tzn. čistá celková 51,-/akcii), mohlo by to před ex-date vylézt +/- k 6 stovkám. Možná i k 650 (optimista). Jiný scénář by mohl nastat, pokud by se objevil silný prodejce nebo silný kupec, nebo by byla divi nižší, než se čeká. Já každopádně držím na dlouho a dokupuji při případných poklesech.

Fórum USA:  zlato

O NIO byla řeč v některých z nedávných ""expertních tržních výhledů"" - kanál investicniweb na youtube. Myslím, že o tom mluvil zrovna pan Filip Kejla.

Investoři - začátečníci:  FIO RMS/BCPP

S tou divi u RMS - např. mám ČEZ, Philip Morris a O2 koupené jen přes RMS a stejně musím pro divi do spořky. Jak to lze udělat, aby mi to chodilo na obchodní účet FIO?

Investoři - začátečníci:  FIO RMS/BCPP

Když jsi nakoupil na BCCP, musíš prodat taky tam. Mám pocit (nikoli jistotu), že před pár lety se dalo nakoupit na BCCP a prodat na RMS. Ale aktuálně to určitě nejde. I v případě, že máš od jednoho titulu část nakoupeno na RMS a část na BCCP, tak na RMS ti půjde prodat jen ten příslušný počet.

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Strnisko, mám drtivou většinu portfolia v dividendových titulech pražské burzy a z nich nejvíce v ČEZu, který držím již hodně dlouho a průměrná nákupní cena se pohybuje na cca aktuální dnešní ceně. S dividendovým výnosem jsem maximálně spokojen. Totéž třeba u Philip Morris. Moneta je aktuálně níže, než mám průměrnou nákupku, ale při započtení dividend z minula jsem na ní zhruba na nule a věřím, že ve střednědobém horizontu půjde nahoru a samozřejmě opět bude vyplácet slušnou divi. USA individuálně neobchoduji, protože se na to necítím být dostatečně vzdělaný. Moje chyba, jenže já se neživím investováním, ale medicínou, investování je jen koníček a snaha zajistit se na důchod. Přesto jsem v USA zastoupený alespoň prostřednictvím FIO Global fondu, na kterém jsem aktuálně v plusu necelých 30%.
O Pilulku jsem měl zájem kvůli tomu, že mě oslovil příběh, majitelé a také pan Filip Kejla, kterého sleduji na youtube a myslím, že to má v hlavě srovnané a ví, o čem mluví. Chtěl jsem mít v portfoliu konečně i nějaký růstový titul a kombinace technologie / léky by mohla mít slibnou budoucnost. Myslíš si skutečně, že jsem magor, protože jsem si koupil mizerných 80 akcií???
Zdejší diskuzi sice čtu, ale zapojuji se jen minimálně. Jen pokud se řeší něco, co mě zajímá, což je však jen zcela výjimečně. Také si o některých názorech, které zde na různá témata zaznívají myslím, že je to magořina, ale necítím potřebu se do nich míchat ani to zpochybňovat a zbytečně se hádat.

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Je docela dobře možné, že ani ta Pilulka nahoru nepůjde. Ten vysoký převis poptávky mohl být způsoben i tím, že když bylo jasné, že míra alokace bude nižší, tak tam zájemci přidávali další objednávky jen proto, aby dostali tolik, kolik měli původně v plánu. Taky jsem přidal pouze z tohoto důvodu. Velcí hráči to tak mohli zvednout uměle a nemusí to odpovídat reálnému zájmu.

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Máš pravdu. Dostal jsem 80. Tak aspoň něco. Jsem zvědav, co udělá ten převis poptávky s cenou po zahájení obchodování. Pokud to bude výstřel nahoru, tak budu mít složité rozhodování, bo jsem to chtěl mít na dlouhé držení a případně i dokupovat. Jenže nechci přeplácet. Zároveň bych měl pokušení realizovat rychlý zisk, což je ale v rozporu s mou strategií dlouhého držení ""na důchod"". Dilema... :-)

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Tak zájem na nejvyšší ceně převýšil nabízené množství o 536%.
Investiční web píše: ""S ohledem na obrovský zájem o primární úpis museli být někteří investoři v rámci alokace kráceni, což je u takto úspěšných úpisů standardní.""
Zajímalo by mě, co znamená NĚKTEŘÍ INVESTOŘI??? Měl jsem za to, že všichni budou kráceni ve stejném poměru. Objednal jsem nejprve 2 loty a pak, když jsem viděl, jak zájem roste, přidal jsem objednávku na ještě jeden. Tedy celkem objednávka na 240 ks akcií. Jsem tedy zvědav, kolik jich vlastně nakoupím. Prostými počty mi to vychází na něco kolem 40, což mě štve. A pokud ""někteří"" kráceni nebudou, tak dostanu třeba jen 5 kousků??? To mi to tedy nestálo za to. Ale co už včil... :-(

ČEZ:  cena při IPO

Dobrý den, jsem v tomhletom sice naprostý laik, ale předpokládám, že se ptáte v souvislosti s Pilulkou. Na on-line knize objednávek je již k dnešnímu dni více objednávek, než je upisovaný / nabízený počet akcií (v IPO Pilulky se upisuje 800 tis. akcií, celkem objednávek je už teď přes 900 tis.). Vzhledem k tomu, že z toho jsou na nejvyšší ceně 424,- Kč objednávky na cca 750 tis. akcií, předpokládám, že ještě nějaké objednávky do konce období (20.října) přibudou a tedy dojde k úpisu za max. cenu na horním limitu, tedy 424/akcii. V takovém případě objednávky na nižších cenách nebudou vůbec uspokojeny (to píše FIO). V případě, že bude nadlimitní objednávka na maximální ceně, budou objednávky zájemců poměrně kráceny - dostanete méně akcií, než objednáváte za cenu 424/akcii. Dedukuji, že pokud by byl zájem např. dvojnásobný, dostanete polovinu toho, co jste objednal apod.
Při minulém IPO Zbrojovky bylo objednávek výrazně méně, než byla nabídka. Upisovací cena tak byla stanovena na nejnižším limitu - tzn. že i ti, kteří projevili zájem např. za 320,- Kč/akcii, zaplatili jen 290,-
Ale berte mě s rezervou - hledal jsem všude možně, moc jsem toho nenašel a zbytek si jen domýšlím :-)

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Mám O2 přes RMS a ve FIO zatím nemám nic.

MONETA MONEY BANK:  velké objemy

""Závěrečná aukce byla dnes doprovázena zvýšeným objemem, když dnešek je rozhodným datem pro výchozí hodnoty k rebalanci indexů. Celkový objem na trhu dosáhnul téměř 1,2 mld. Kč a podstatná část se zobchodovala právě v závěrečné aukci.""

Pegas Nonwovens SA:  důvod růstu?

Na jejich oficiálních stránkách je: ""...aktuálně drží necelých 90 % akcií Společnosti"". Ale nenašel jsem, zda je to těch 88%, nebo třeba už 89,9....

Pegas Nonwovens SA:  důvod růstu?

Díky za odpověď. Takže jsem to asi tušil správně. Teď jen nevím, zda už mám vysypat ten zbytek, co jsem neprodal tehdy za tu nabídku cca 1020 či 1040 (měl jsem asi prodat vše) - nebo ještě počkat, co z toho bude...

Pegas Nonwovens SA:  důvod růstu?

Nevíte, prosím, někdo, co je za tím poměrně výrazným růstem PF Nonwowens v posledních dnech? Rovněž objemy obchodů jsou o něco vyšší než obvykle. Výsledky za I.Q byly jakž takž, ale ne zase nějak excelentní. Nechystá se např. vytěsnění s odkupem od R2G - nechystají se dostat nad těch 90%?

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Kurňa, fakt to jde. Už jsem to několikrát takto udělal. Jestli mi nevěříš, tak hoď dotaz na brokera.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Kdyby bylo jinak, tak by bylo velmi snadné koupit dnes na BCCP a obratem prodat na RMS, ale jak už tu někdo dříve psal, to by byla tiskárna peněz. Když dnes koupíš na BCCP, tak prodat na RMS můžeš až za 2 prac. dny, až se vypořádá transakce (T+2). Naopak to jde - nákup na RMS a obratem tentýž den prodej na BCCP. Teoreticky tak můžeš využít to, že někdy je rozdíl kurzu na BCCP a RMS třeba kolem 1%, ale započítej si poplatky a vesměs se to nevyplatí. Já to nedělám, já držím dlouho a tak je mi jedno, kde to koupím.

1 2 3 4 5

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXnahoru+1,761 067,5312:18:00
RMnahoru+0,68510,6812:13:01
DJIAdolu-0,5730 996,9822.01.21
NASDAQnahoru+0,0913 543,0622.01.21
SP500dolu-0,303 841,4722.01.21
DAXdolu-0,1613 851,9311:59:57


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz