Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 3.4.2020 20:24
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

marqel
1 2 3 4

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Kurňa, fakt to jde. Už jsem to několikrát takto udělal. Jestli mi nevěříš, tak hoď dotaz na brokera.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Kdyby bylo jinak, tak by bylo velmi snadné koupit dnes na BCCP a obratem prodat na RMS, ale jak už tu někdo dříve psal, to by byla tiskárna peněz. Když dnes koupíš na BCCP, tak prodat na RMS můžeš až za 2 prac. dny, až se vypořádá transakce (T+2). Naopak to jde - nákup na RMS a obratem tentýž den prodej na BCCP. Teoreticky tak můžeš využít to, že někdy je rozdíl kurzu na BCCP a RMS třeba kolem 1%, ale započítej si poplatky a vesměs se to nevyplatí. Já to nedělám, já držím dlouho a tak je mi jedno, kde to koupím.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Je to normálně možné - nákup na BCCP a prodej na RMS a obráceně. Ale to, co si Strnisko pořád nedá vysvětlit, je ""spekulace"" ohledně dividend. Tam je jedno, na kterém trhu jsem to koupil, rozhodující je držení akcie v rozhodný den. A protože na BCCP je vypořádání obchodu T+2 (tzn. po 2 dnech) a na RMS okamžitě, tak pokud dnes prodám tabáček na BCCP, budu mít nárok na dividendu a pokud ho dnes prodám na RMS, tak nárok mít nebudu. A je úplně jedno, jestli jsem ho předtím kupoval na BCCP nebo na RMS.

PHILIP MORRIS ČR:  divi 1 600 to je mazec

Ta letošní divi je mimořádná proto, že rozdělili kromě 100% zisku 2018 i cca 3/4 nerozděleného zisku z minula. Takže pokud bude hospodaření firmy probíhat podobně jako dosud, dá se předpokládat příští rok divi opět kolem těch 1000,- Ale i přesto se mi taky ta aktuální cena zdá být nízká... Jestli třeba nejsou obavy z nižších budoucích tržeb kvůli vyššímu zdanění tabáku, než o jakém se původně mluvilo. Ale i kdyby byl v budoucnu zisk na akciii potažmo dividenda kolem 700-800, pořád bych viděl jako odpovídající ocenění hodnotu podobnou jako loni.

PHILIP MORRIS ČR:  Výkyvy

Malé obchodované objemy - běžné kolísání, nic zásadního.

ČEZ:  a jedem

Přesně tak - principy Benjamina Grahama a jeho následovníků jsou stále platné.

UNIPETROL:  UNI cena od 1.2.

Poté, co jsem pros... prodej Pegasu za 1000+ (resp. prodal jsem jen malou část), jsem nechtěl dopadnout podobně u Unipetrolu a prodal jsem vše. Při nákupu za 227 to byl za necelý rok slušný výnos. Vlastě ještě divi, takže jakoby nákup za 220 a prodej za 375.

STOCK SPIRITS GROUP:  Je čas k nákupu ?

Našel jsem pouze toto:
Stock Spirits Group (LON:STCK) had its price target raised by Berenberg Bank from GBX 207 ($2.81) to GBX 340 ($4.61) in a report issued on Tuesday morning. The firm currently has a buy rating on the stock.
Že by tohle byla příčina? Ale to reportovali v úterý a cena raketově vystřelila až dnes v 9:25... Tak nevím. Máte někdo nějaké další info?

Fórum USA:  Bloomberg o pražské burze...

https://www.bloombergquint.com/markets/2018/01/11/global-ipo-recovery-skips-idle-czech-bourse-as-delistings-loom

ORCO PROPERTY GROUP S.A.:  Obnovení obchodování na RMS

Já tedy Orco nemám, ale s jinými tituly (určitě VIG, KB a ČEZ, možná i některé další) jsem u Fio nikdy neměl problém s nákupem na BCPP a prodejem na RMS... Normálně mi to šlo bez jakýchkoliv problémů.

VOKSWAGEN AG:  akcie

Na RMS nakupuješ VOW.

VOKSWAGEN AG:  akcie

VOW3 jsou preferenční akcie a VOW běžné akcie (doufám, že to mám správně - nebo mě třeba někdo opraví).
VLKPY a VLKAY představují zahraniční akcie společnosti, které jsou uloženy depozitním depozitářem v domovské zemi společnosti, a nese obchodní a ekonomická práva cizích akcií za podmínek stanovených v certifikátu ADR.
Společnost Volkswagen Aktiengesellschaft má 2 sponzorované programy ADR, které představují preference (VLKPY) a běžné akcie (VLKAY). Oba jsou sponzorováni společností J.P. Morganem a obchodem v USA na mimoburzovním trhu. Vůči VOW3 a VOW mají split 1:5.

UNIPETROL:  kdo jim to prodá?

Jo, to by šlo. Možná bych prodal už kolem 400. Kupoval jsem letos za 227, což je při započtení dividendy za cca 220 a tedy více než slušné zhodnocení.
Nechci udělat stejnou chybu jako s Pegasem, kdy jsem za 1010-1020 neprodal.
U Fortuny jsem se zase unáhlil a prodal už za 140. Sice taky se ziskem, ale mohlo to být lepší.

Fórum USA:  BTC krádež

http://money.cnn.com/2017/12/07/technology/nicehash-bitcoin-theft-hacking/index.html

Nokia Corporation:  cena

A u vW je to zase naopak - tam je na remosce o cca 200 Kč nižší....

ČEZ:  MONETA

Viděl bych to podobně. K pozitivům bych ještě přidal fakt, že se Moneta aktuálně velmi snaží v segmentu refinancování hypotéčních úvěrů a nalákání klientů jiných finančních ústavů, kterým končí fixace - tedy do jisté míry již prověřených klientů s dobrou platební morálkou.

ČEZ:  Poplatky

dle mého názoru se tento konkrétní obchod do daňového přiznání neuvádí, protože byl splněn časový test a tedy ani poplatky, které se k němu vztahují, nebudou vůbec v daních figurovat. Pokud by se jednalo o poplatky za nákup a prodej při nesplnění časového testu, tak ty se započítávají jako náklad a o jejich součet se snižuje zisk ke zdanění.

ČEZ:  Poplatky

Z hlediska daní jsou poplatky součástí nákupní / prodejní ceny. Při prodeji za 6000 ale vůbec nemusíš řešit daně ani bez splnění časového testu, protože do daňového přiznání je to povinné podávat, až když celkový objem prodeje všech titulů (nikoli zisku) za kalendářní rok překročí 100000,- Kč (ale neuvádíš, zda těch tvých 6000 jsou Kč nebo jiná měna, při jiné měně by se to mělo brát jako ekvivalent v Kč). Ale jak sám uvádíš, při splnění časového testu to je bezpředmětné. Pokud v tom mám nepřesnosti, opravte mě.

ČEZ:  ČEZ: MONETA

Dle mého laického názoru je aktuální cena vhodná pro vstup či akumulaci. I když dojde na již dříve avizovaný pokles zisku a plánované snížení dividendového výplatního poměru, tak při aktuální ceně by dividenda byla téměř cca 6% čistého. A věřím, že by zisk mohl překonat odhady.

ČEZ:  MONETA

U Fio byla dividenda připsána, ale neobjevilo se to ve sloupci ""výnosy"", ale jen v přehledu obchodů byla připsána částka jako ""vklad"" - tzn. stejně, jako bys tam poslal peníze ze svého účtu. Jako odesílatel /vkladatel je uvedena Komerční banka a číslo účtu, ze kterého to posílali. Zdanili mi to 35%, takže jsem si na pobočce Monety vyzvedl 2 formuláře - žádost o výplatu (doplatek dividendy se zdaněním 15%) a prohlášení o daňovém domicilu v ČR, obojí jsem pak donesl na pobočku KB a cca za 2 týdny mi stejným způsobem poslali zbytek.
V Monetě nejprve nechápali, co po nich vlastně chci, nevěděli, která bije (malá pobočka na malém městě), ale vcelku ochotně zjišťovali informace, někam volali a když to pochopili, tak mi to dali. V KB už byli v obraze a nebyl problém :-)

1 2 3 4

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,83774,3416:25:20
RMdolu-0,50591,9816:59:41
DJIAdolu-2,2720 927,2020:02:56
NASDAQdolu-2,417 306,9520:02:55
SP500dolu-2,372 466,9320:02:56
DAXdolu-0,479 525,7717:35:29
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz