Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 28.6.2026 16:58
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze VIENNA INSURANCE GROUP

VIENNA INSURANCE GROUP:  Rozhodný den 19.5.

Rakousko daní 25%, takže vrací 10%.

VIENNA INSURANCE GROUP:  Rozhodný den 19.5.

Tak jak se to daní? Už vám přišly divi Erste? Mě tam píšou hrubá, formou splátky kapitálu.Ale dostal jsem 0,41euro na akcii.Vůbec se k tý částce nejde nijak dopočítat. Jak to máte Vy.?

VIENNA INSURANCE GROUP:  Rozhodný den 19.5.

Dneska změna,přistála mi naúčtu divi erste v Kč.
Vysvětlení je takové, že včera to bylo za akcie z burzy v éčkách, /na Kč 13,23/ ,Dneska divi v Kč/ks-13,48/, koupené na RMS 1 lot.
To kdybych věděl, tak to na RMS nekupuju. Holt FIO jde po valutě jak komouši.
Když si pujdu ečka/divi/ vybrat , tak zaplatím poplatek. Když si k nim pujdu éčka koupit tak dám dnes 27,60. Do vývoje akcie mi uvedli divi v Kč za kurz ,jako bych jim ty ečka prodal.

VIENNA INSURANCE GROUP:  Rozhodný den 19.5.

Divi rakouských FIo připsalo, akcie koupený na burze v eurech, koupený na RMS v korunách, v přepočtu jako výkupní kurz. S tim se nikde nechlubili, když vychvalovali RMS pro nízké poplatky.
Dál vig je zdaněný 27,5%. Erste (hrubá,formou splátky kapitálu) ?
Kdo ví co to znamená a co s toho plyne pro danění.? Jako že je to osvobozený?
Připisuje některý broker jen v éčkách ?

Diskuze VIENNA INSURANCE GROUP Vlákno