Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 12.11.2019 14:47
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

karel304
1 2 31

O všem možném:  2000 slov po 30 letech vlády disidentů

""Nebudu preposilat retezove maily ani jimi svinit internetova fora"" - to mas za trest 1000x opsat nez se sem zase vratis. Lepsi verze: uz se nevracej.

Fórum USA:  indexy

jj viděl, v AH bylo minimum futer S&P500 někdy před 19h NY času tj. naší 1h, lízlo to 2775.75.

Fórum USA:  FED

Už snad do základního vzdělání patří, že statistika mezd se vede v hrubé mzdě, neb odečítatalené položky se u jednotlivých lidí liší. V úvaze níže to nehraje žádnou roli, takže ta poznámka je jen zbytečné trollení. Jinak zdanění platů do 1989 viz https://finexpert.e15.cz/dane-meli-jsme-se-za-socialismu-lepe

Fórum USA:  FED

Co kdo udělá se svými penězi je jeho věc, přeci nemůže stát nebo kdo každého vodit za ručičku a říkat mu jak utrácet a jak šetřit.
Ohledně Mallorcy: proč by tahali paštiky, když např. ceny v místním LIDLu jsou stejné nebo nižší než u nás a sortiment lepší?? A i kdyby si tu dovolenou vybrali přes cestovku, její cena vůči průměrnému platu bude jen zlomek tohoto poměru za totáče - tam třeba celkem chudá týdenní dovolená v Jugoslávii stále cca 2 hrubé platy na osobu při ceste busem, teď za 60.000 můžeš pomalu udělat cestu kolem světa.
Jinak samo pokud někdo nechce jezdit do ciziny (třeba jezdí stále jen do oblíbeného CZ kempu nebo tak rád pracuje že si dovolenou několik let nebere vůbec :-) i takové případy jsou atp.) a přesto chválí stav kdy na rozdíl od minula by mohl jet kamkoliv, je naprosto OK, důležité je že máme možnosti, ne že je všichni všechny nutně musíme využívat.

Fórum USA:  FED

To je tedy podle mne pěkná snůška nesmyslů když třeba na Mallorcu se RAYNAIRem dalo letět i za 200 Kč. I ti relativně chudší, řekněme příjmově spodních 10%, klidně na zahraniční dovolenou aspoň jednou ročně jet můžou (vynechejme pro tuto úvahu bezdomovce), kolik peněz by ročně ušetřili jen kdyby přestali kupovat nadbytek jídla a vyhazovat pak přebytky, začli jíst méně (v některých statistikách obezity jsme se dostali už na neuvěřitelné světové No.1!!!), zlešili svou kondici - těžko se jede na dovolenou když vylézt 3 schody do tramvaje se stalo heroickýnm výkonem, popř. snad proboha dokonce přestali kouřit???

CETV:  CETV a E-Broker

Já ten pokyn tedy nevidím tam ani tam, pokud není yž zrušený nešlo o stoploss pokyn nebo jiný inteligentní kde reálný příkaz ještě nevznikl?

Roste téměř vše, jen dluhopisy klesají:  Dluhopisy klesají?

Dluhopisy naopak už něsíce výrazně rostou (--->klesá výnos) čili investoři se jich nezbavují naopak je kupují (zřejmě v očekávání že úrokové sazby neporostou už nejen v US, ale ani v EU nedojde k dlouho plánované normalizaci úrok.sazeb)

ČEZ:  Investice.

Ta bilance bude myslím složitější, divestice mínus investice bude skutečně mínus, ale jsou tam nakumulované zisky takže celkově by to mělo být plus, ale asi mnohem menší než kdyby investovali do něčeho jiného, doma nebo jinde...

Fórum USA:  stále dokola

Ano stále dokola cituješ a odkazuješ na dezinformační resp. proruské weby, na slušných fórech je za to ban. Proti sdílení a šíření dezinformací už začal bojovat i FB. Tady se to ale v klidu může opakovat tisíckrát a adminy to zřejmě vůbec nevzrušuje.
Ohledně restituce pro rod Walderode a údajného prolomení Benešových dekretů viz https://forum24.cz/karl-des-fours-walderode-se-zaslouzil-o-nasi-republiku-restituce-je-spravedliva/

ČEZ:  Šnobr k ČEZU

- kontranávrh divi, stanovisko k prodeji akvizic, výstavbě jádra atd. https://www.patria.cz/rozhovor/4145340/michal-snobr-navrhuji-dividendu-35-korun-na-akcii-toto-jsou-me-argumenty-proc-na-to-cez-ma.html

ORCO PROPERTY GROUP S.A.:  už to šroubujou nahoru

Aktuálně vypadá nadějně připojení se k US žalobě. Informace jsou tady: https://www.sousede.cz/spolecenstva/opg-minority/zed

Fórum USA:  Ekonomická válka USA

Diverzifikaci dodávek plynu potřebujeme z technologického (viz teď problém s ruskou ropou) tak geopolitického hlediska. A jak jsem psal, už jen možnost brát US LNG dotlačila Gazprom k nižším cenám.Že pro některé spřátelené země byly ceny ruského plynu extrémně nízké je známo - to ale nemělo s tržní cenou vůbec nic společného, šlo o udržení politického vlivu, často to ovšem bylo kompenzováno naopak předražením dodávané ropy.
Éra LNG nejspíš teprve začíná, uvidíme kam to půjde. Dost daleko jsou s LNG v severních státech.
Moje původní poznámka ovšem byla hlavně k nonsensu čtyřnásobku ceny US LNG proti Gazpromu, to byl nesmysl, rozdíl je už jen velmi malý!!! Např. takhle to vypadalo už loni pro Německo: ""The estimated Gazprom price at the Germany border in the first quarter of 2018 increased to $7.15 per MMBtu. The US LNG gas landed and regasified in Belgium (Germany doesn’t have any LNG receiving terminals) cost around $7.9 per MMBtu""
Jaký podíl dosud bereme z Ruska viz ""Showing the extent of much of the EU’s reliance on Russian gas, the Commission noted that 11 member states (Bulgaria, Czech Republic, Estonia, Latvia, Hungary, Austria, Poland, Romania, Slovenia, Slovakia and Finland) imported more than 75 percent of total national imports of natural gas from Russia in 2018, largely due to their proximity to the country.""

Fórum USA:  Ekonomická válka USA

Zase jen trollení jako obvykls.
Zahájení vývozu US LNG do Evropy (2016) a zatím postavené terminály (Litva, Polsko...) nutí Gazprom pro udržení tržního podílu nabízet lepší podmínky - což je určitě hodně velký klad pro Evropu samo o sobě.
Dále rozdíl US LNG a ruský plyn už je jen desítky procent, žádný čtyřnásobek proboha. Růst podílu LNG na evropské spotřebě ale bude ještě běh na delší trať.

Fórum USA:  koberec

Rovnice i derivaci máš dobře akorát jsi tam někde na konci seknul numerickou chybu podobně jako já. Z té derivace položené =0 vyjde a=4/5=0,8 ne 0,7578, d=0,6.
Pak x vyjde 9,0000 m.
Ale, jak upozornil fanouš2, s tou derivací jsme šli s kanónem na vrabce, ten vepsaný obdélník je zřejmě jen jeden (no jak jsem psal, geometrie mi šla vždycky hůř než zbytek M) čili není třeba hledat maximum x, a x lze vypočítat z podobnosti trojúhelníků (ty malé v rozích jsou podobné těm velkým co mají za přeponu x): ta podobnost dodá pátou rovnici a je hotovo.

Fórum USA:  VIX XL

Máš pravdu, ty trojúhelníky si musejí být podobné páč koberec má přeci všude pravé úhly :-). No jo geometrie mi vždycky šla hůř. Výsledek (počítáno ze soustavy rovnic ne z úhlů) opět 9.00000 m.

Fórum USA:  VIX XL

Ad koberec, postup jsem měl správně jen úplně na konci jsem spočetl úsek na té kratší straně jako 6-0,6=4,4 :-) a to koberec o kus zkrátilo. S 5,4 je výsledek 9,0000m I am persist in
US-China teda šaškárna, ještě nakonec z mínus 1,5% zavřou SP500 v zeleným?

Fórum USA:  koberec

Nonsens. Patříme mezi nejbezpečnější země vůbec.

Fórum USA:  9 květen den osvobození Československa

Ale no tak, konec války byle přeci jen výměna jedné totality za jinou, čímž nechci snižovat hrdinství padlých v Pražském povstání, ti za to nemohli.
Ad koberec, pls dejte postup, asi fakt mám v té úvaze někde chybu, páč derivace i rovnice jsou vyřešeny OK.

Fórum USA:  koberec

Je třeba si to nakreslit, označit úseky stran na delší straně třeba a a b (dané bodem kde se strany dotýká koberec) a na kratší c a d. Pak tedy a+b=8 a c+d=6. Pak ještě délka konrce je x, a máme tam pravoúhlé trojůhelníky takže ten velký x^2=b^2+c^2 a ty malinké v rozích budou 1^2=a^2+d^2.
Pak už jen stačí dosadit do té rovnice x^2=b^2+c^2 tak aby napravo byla jen proměnná a a najít maximum pro x :-)

Fórum USA:  koberec

Opravdu jsem potřeboval derivaci (hledání maxima). Vyšlo 8,438m. Jasně koberec nebude rovnoběžný s úhlopříčkou :-)

1 2 31

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,031 085,6114:46:41
RMnahoru+0,01795,3814:41:40
DJIAstejne0,0027 691,4911:05:04
NASDAQdolu-0,138 464,2812.11.19
SP500stejne0,003 087,0111:15:00
DAXnahoru+0,5313 268,5314:02:26
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz