Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 29.9.2020 0:04
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

karel304
1 2 32

Fórum USA:  ledek + oheň

Don’t feed the trolls, and other hideous lies, a ještě doučovat je chemii může mít za následek že pak plodí megaobjemy textu jak v pohádce hrnečku vař. Jsme totálně off topic a zralí na smazání kdyby to tady někdo hlídal, tak snad už závěrem jen člákek s historickým přehledem výbuchů NH4NO3: https://www.idnes.cz/technet/technika/dusicnan-amonny-ledek-vybuchy-vybuch-exploze-bejrut-cpavek-amoniak-dusik-haber-bosch-hnojivo.A200806_114641_tec_technika_mla

Fórum USA:  dusičnan amonný

Máš v tom hodně velký zmatek. NH4NO3 je zároveň oxidační (dusičnanový dusík) i redukční (amoniakální dusík) činidlo, takže oboje k hoření resp. výbuchu je přítomno v jedné molekule (stejně to platí např. pro ""peroxid acetonu"" používaný teroristy, nitroglycerín a dynamit, TNT a další - tyto látky žádnou další látku k akci nepotřebují. Něco jiného je třeba střelný prach - to je směs uhlíku a síry s dusičnanem draselným). Rovnice hoření resp. výbuchu pro dusičnan amonný je NH4NO3 ---->2 H2O + N2O. Takže se koná ne že ne :-) douč se to a přestaň prosím tady neustále trollit, fušovat i do chemie to už je opravdu vrchol.

Fórum USA:  dusičnan amonný

JenTaku, pro tvou informaci pokusy s NH4NO3 jsem dělal už v 15 a jsem ing. chemie :-)

Fórum USA:  dusičnan amonný

JenTaku, sorry ale o chemii víš NAPROSTÝ prd. Jen inteznívně plevelíš fóra nesmysly, hoaxy, manipulacemi atd. Tady stačilo snad jen přečíst ten můj odkaz na ten megavýbuch v Texasu 1947, když už tedy nastudovat si vlastnosti NH4NO3 bylo pro tebe příliš obtížné.

Fórum USA:  Bejrůt

Opět zbytečné spekulace. Tohle nebyl zdaleka první výbuch dusičnanu amonného, takových událostí bylo už hodně. A nerozlišit výbuch skladu hnojiva NH4NO3 od výbuchu skladu munice snad ani nejde...jeden z nejhorších výbuchů 1947 v Texas City pocházel od nedopalku a měl naprosto děsivé následky https://www.pozary.cz/clanek/3336-texas-city-1947/

Fórum USA:  Kurvy na kavčích horách jedou furt dál

Proboha nejde o žádný útok na odkaz Lidic, že byl ve vesnici jedem bonzák přeci nemění vůbec nic na lidické tragédii. Bonzáků a kolaborantů tu bylo jinde mnoho. Jinak dá se někde léčit závislost na dezinformacích? A závislost na jejich šíření?

Fórum USA:  Inverzni ETF

Nikde, máš to správně. Pokud jde o shortové ETF na idnexy, tam obvykle pohyby nebývají tak velké, při posunech o desetiny % za den jsou ztráty malé a inverzní ETF jde držet i déle. Teď ovšem od března byly skoky nahoru a dolů velké a shortové ETF to pořádne odnesly (např. SPXS je teď o dost níž (cca $8.9) než byl u abs. maxima SP500 (cca $11.3). Pokud se ovšem chytne směr, je to jak píše JenTak - tam naopak short nabírá trochu zisku navíc.

Fórum USA:  Papaya nakažená koronavirem

Test na protilátky použitý v té studii 26.000 lidí měl pozitivní výsledek pouze ve 107 případech. Takže určitě NEMOHL ukazovat 40% falešně pozitivních ale maximálně 0,4% :-) pravděpodobněji ale ještě mnohem méně možná i nulu. Na druhé straně zřejmě vykazoval negativní výsledky i u těch, co se s koronavirem už potkali a jisté protilátky mají - na to ale jsou potřeba mnohem přesnější rozbory z krve na jiné imunoglobuliny atd., tam pak vychází promořenost české populace řádově vyšší, cca 14%.

Koronavirus straší:  Koronavirus...

Ad ""vlada si vedla skvele"" to je snad z nejakeho alternativniho vesmiru?? Zde souhrn od Kovyho tedy vcetne Johnsona a Trumbery (toho by snad meli zavrit do ustavu, vcera bylo pozde) https://www.youtube.com/watch?v=_nNQlMUOZGE

Fórum USA:  OIL - WTI

To je kontrakt těsně před zítřejší expirací (květnový), červnový klesl mnohem méně a je někde kolem $23,5. ETC už mají přerolováno.

Koronavirus straší:  Čína +1290 nových mrtvých?

Soudný den se určitě neblíží. Koronavirus u nás (a v dalších zemích s populací očkovanou proti TBC)je naprosto minoritní záležitost, ovšem dokonale využitá vládou a krizovým štábem, tohle se jim povedlo ještě mnohem líp než minulé vyvolání strachu pomocí fiktivních uprchlíků. Nejmíň půlka ob(v)čanů jim zobe z ruky a ještě děkuje, mám ale naději že se to pomalu obrací s tím jak ekonomika směřuje do kopru. Na konci roku bude COVID-19 v příčinách úmrtí u nás na hodně spodní pozici, asi i pod sezónní chřipkou. I v USA už se bublina zdá se poněkud vyfukuje: ""Klesá počet lidí na jednotkách intenzivní péče, snížily se i odhady pro počet obětí pandemie v USA, uvedl zpravodaj České televize ve Spojených státech David Miřejovský. ""Teď se mluví o 60 až 70 tisících mrtvých v této vlně nákazy, což je srovnatelné s poslední vlnou chřipky s těžkým průběhem v letech 2017 a 2018,"" řekl Miřejovský.

Fórum USA:  US futra

...kolem + 3,5% v naději na reopening...nová maxima na dohled, nic se neděje, růst navěky zajištěn :-)

Fórum USA:  vir

Napsat že španělská chřipka nepocházela ze Španělska ale z Číny a pojmenovat SARS-CoV-2 čínským koronavirem není žádná antičínská propaganda. Jinak konspirací a hoaxů kolem koronaviru se rojí mraky zdaleka nejen tyhle https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-teorie-famy-konspirace-cina-usa-rusko.A200410_161504_zahranicni_jum&h=2A8B5AC3691D6BBD4D9DAEDBD314D8DE Místo konspirací doporučuju např. tenhle článek našeho imunologa https://echo24.cz/a/SyLDa/covid-19-se-precenuje-nas-imunitni-system-pandemii-zvladne

Fórum USA:  vir

Peková kontra Nature Medicine, no zatím bych to řadil k mnoha hoaxům o zaručeně umělém původu čínského koronaviru. Možná že by pro ni nevypadal jako ""přírodní výtvor"" ani virus španělské chřipky nebo mnoha dalších epidemií, které během 100 let taky vyšly z Číny jako následek zacházení se zvířaty a masem.

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

P.S. Dal jsem ty 2 grafy na sebe tj. USO a ""kontinuální kontrakt"" WTI CL1 a za poslední půlrok se prakticky kryjí tj. přesně se kopírují, asi contango bylo blízké nule. Za těhle podmínek by tedy USO šlo držet i hodně dlouho.

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Samo cena poroste když poroste WTI Ale 65Ok CZK do USO (a ještě na úvěr) se mi zdá opravdu hodně, je to sice nepákový ETC ale komodity jsou vždy riziko. Stačí ale zase jeden tweet Trumpety nebo už skutečná dohoda Saudi-Rusko a případně další o snížení těžby a budeš v zisku během chvíle (tím ale nemyslím návrat na $13!!. Tedy ještě jednou, USO pojede stejně nahoru resp. dolů jako aktuální furures kontrakt na WTI, jen jednou za měsíc během rolování na nový kontrakt dojde k odchylce. Obvykle panuje contango (budoucí kontrakt je dražší než aktuální) takže klidně každý měsíc může USO např. 5%-10% ztratit a dál zase sleduje přesně nový futures kontrakt. Pokud by se situace obrátila (backwardstion, méně obvyklé) bude naopak rolováním USO nějaká % získávat. Ale USO/UCO atp. obvykle nejsou investice na roky ale spíš na týdny. Grafy např. zde https://www.barchart.com/etfs-funds/quotes/USO/technical-chart a https://www.bloomberg.com/quote/CL1:COM

Fórum USA:  Ropa

USO je OK, nepákový long na WTI tj. méně rizikový než ten UCO co jsem doporučoval který má páku 2. Funguje už hodně dlouho. Jen je třeba mít na paměti, že momentálně je ropa v poměrně výrazném contangu, takže velmi dlouhé držení(řada měsíců) bude USO poněkud užírat při každoměsíčním rolování kontraktů. Zkus si porovnat grafy USO a CL1=kontinuálního kontraktu na WTI Více k USO například tady: https://www.investopedia.com/articles/markets/081116/uso-good-way-invest-oil-uso.asp

Fórum USA:  Ropa

Na obchodování s komoditami budou na webu brokerů semináře, Patria třeba určitě má. Jinak asi úplně nejjednodušší je investování přes ETC (druh ETF tj burzovně obchodované fondy). Každý broker jich bude mít v nabídce hodně, třeba UCO (US) a LOIL (Londýn, ale taky v dolarech) jsou longové ETC na WTI s pákou 2. Ani ETC se samořejmě nevyhnou rolování, takže teď v contangu (budoucí kontrakty dražší než aktuální kontrakt) každé měsíční přerolování kousek hodnoty ETC užere. Čili velmi dlouhé držení může být nebezpečné pokud ovšem ropa stále nejede v žádaném směru. Já minulý týden jen cvičně koupil pár ks LOIL po $3,27, v pátek vše prodáno za $5. U takle krátkého držení se samo contango neprojeví. Kdyby ovšem ropa jela dolů třeba k $10 tak ta páka 2 by ETC pořádně smázla. I ETC jsou rizikové, zisk ale může být při trefení směru velký.

Fórum USA:  Výhled 6-10.4.2020 pozitivní (na růst :-)

Do Makarské nebo kamkoliv letos? Tak leda prstem po mapě...ale budeš se místo toho moct podívat na Řád Bílého lva udělený za rektální alpinismus. Jinak mítink u Zemana dobrý, co je dovoleno pánovi není dovoleno kmánovi :-)

Fórum USA:  Aktuální technika od Marketwatch

- US indexy: hladiny podpory a rezistence, Fibonnaci retracement atd., taky technika pro zlato, ropu atd. https://www.marketwatch.com/story/charting-the-approach-of-major-resistance-sp-500-extends-bear-market-rally-2020-03-31-121035457

1 2 32

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,10863,9325.09.20
RMdolu-0,56506,2225.09.20
DJIAnahoru+1,5127 584,0628.09.20
NASDAQnahoru+1,8711 117,5328.09.20
SP500nahoru+1,613 351,6028.09.20
DAXnahoru+3,2212 870,8728.09.20
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz