Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 22.7.2019 3:44
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

karel304
1 2 30

Roste téměř vše, jen dluhopisy klesají:  Dluhopisy klesají?

Dluhopisy naopak už něsíce výrazně rostou (--->klesá výnos) čili investoři se jich nezbavují naopak je kupují (zřejmě v očekávání že úrokové sazby neporostou už nejen v US, ale ani v EU nedojde k dlouho plánované normalizaci úrok.sazeb)

ČEZ:  Investice.

Ta bilance bude myslím složitější, divestice mínus investice bude skutečně mínus, ale jsou tam nakumulované zisky takže celkově by to mělo být plus, ale asi mnohem menší než kdyby investovali do něčeho jiného, doma nebo jinde...

Fórum USA:  stále dokola

Ano stále dokola cituješ a odkazuješ na dezinformační resp. proruské weby, na slušných fórech je za to ban. Proti sdílení a šíření dezinformací už začal bojovat i FB. Tady se to ale v klidu může opakovat tisíckrát a adminy to zřejmě vůbec nevzrušuje.
Ohledně restituce pro rod Walderode a údajného prolomení Benešových dekretů viz https://forum24.cz/karl-des-fours-walderode-se-zaslouzil-o-nasi-republiku-restituce-je-spravedliva/

ČEZ:  Šnobr k ČEZU

- kontranávrh divi, stanovisko k prodeji akvizic, výstavbě jádra atd. https://www.patria.cz/rozhovor/4145340/michal-snobr-navrhuji-dividendu-35-korun-na-akcii-toto-jsou-me-argumenty-proc-na-to-cez-ma.html

ORCO PROPERTY GROUP S.A.:  už to šroubujou nahoru

Aktuálně vypadá nadějně připojení se k US žalobě. Informace jsou tady: https://www.sousede.cz/spolecenstva/opg-minority/zed

Fórum USA:  Ekonomická válka USA

Diverzifikaci dodávek plynu potřebujeme z technologického (viz teď problém s ruskou ropou) tak geopolitického hlediska. A jak jsem psal, už jen možnost brát US LNG dotlačila Gazprom k nižším cenám.Že pro některé spřátelené země byly ceny ruského plynu extrémně nízké je známo - to ale nemělo s tržní cenou vůbec nic společného, šlo o udržení politického vlivu, často to ovšem bylo kompenzováno naopak předražením dodávané ropy.
Éra LNG nejspíš teprve začíná, uvidíme kam to půjde. Dost daleko jsou s LNG v severních státech.
Moje původní poznámka ovšem byla hlavně k nonsensu čtyřnásobku ceny US LNG proti Gazpromu, to byl nesmysl, rozdíl je už jen velmi malý!!! Např. takhle to vypadalo už loni pro Německo: ""The estimated Gazprom price at the Germany border in the first quarter of 2018 increased to $7.15 per MMBtu. The US LNG gas landed and regasified in Belgium (Germany doesn’t have any LNG receiving terminals) cost around $7.9 per MMBtu""
Jaký podíl dosud bereme z Ruska viz ""Showing the extent of much of the EU’s reliance on Russian gas, the Commission noted that 11 member states (Bulgaria, Czech Republic, Estonia, Latvia, Hungary, Austria, Poland, Romania, Slovenia, Slovakia and Finland) imported more than 75 percent of total national imports of natural gas from Russia in 2018, largely due to their proximity to the country.""

Fórum USA:  Ekonomická válka USA

Zase jen trollení jako obvykls.
Zahájení vývozu US LNG do Evropy (2016) a zatím postavené terminály (Litva, Polsko...) nutí Gazprom pro udržení tržního podílu nabízet lepší podmínky - což je určitě hodně velký klad pro Evropu samo o sobě.
Dále rozdíl US LNG a ruský plyn už je jen desítky procent, žádný čtyřnásobek proboha. Růst podílu LNG na evropské spotřebě ale bude ještě běh na delší trať.

Fórum USA:  koberec

Rovnice i derivaci máš dobře akorát jsi tam někde na konci seknul numerickou chybu podobně jako já. Z té derivace položené =0 vyjde a=4/5=0,8 ne 0,7578, d=0,6.
Pak x vyjde 9,0000 m.
Ale, jak upozornil fanouš2, s tou derivací jsme šli s kanónem na vrabce, ten vepsaný obdélník je zřejmě jen jeden (no jak jsem psal, geometrie mi šla vždycky hůř než zbytek M) čili není třeba hledat maximum x, a x lze vypočítat z podobnosti trojúhelníků (ty malé v rozích jsou podobné těm velkým co mají za přeponu x): ta podobnost dodá pátou rovnici a je hotovo.

Fórum USA:  VIX XL

Máš pravdu, ty trojúhelníky si musejí být podobné páč koberec má přeci všude pravé úhly :-). No jo geometrie mi vždycky šla hůř. Výsledek (počítáno ze soustavy rovnic ne z úhlů) opět 9.00000 m.

Fórum USA:  VIX XL

Ad koberec, postup jsem měl správně jen úplně na konci jsem spočetl úsek na té kratší straně jako 6-0,6=4,4 :-) a to koberec o kus zkrátilo. S 5,4 je výsledek 9,0000m I am persist in
US-China teda šaškárna, ještě nakonec z mínus 1,5% zavřou SP500 v zeleným?

Fórum USA:  koberec

Nonsens. Patříme mezi nejbezpečnější země vůbec.

Fórum USA:  9 květen den osvobození Československa

Ale no tak, konec války byle přeci jen výměna jedné totality za jinou, čímž nechci snižovat hrdinství padlých v Pražském povstání, ti za to nemohli.
Ad koberec, pls dejte postup, asi fakt mám v té úvaze někde chybu, páč derivace i rovnice jsou vyřešeny OK.

Fórum USA:  koberec

Je třeba si to nakreslit, označit úseky stran na delší straně třeba a a b (dané bodem kde se strany dotýká koberec) a na kratší c a d. Pak tedy a+b=8 a c+d=6. Pak ještě délka konrce je x, a máme tam pravoúhlé trojůhelníky takže ten velký x^2=b^2+c^2 a ty malinké v rozích budou 1^2=a^2+d^2.
Pak už jen stačí dosadit do té rovnice x^2=b^2+c^2 tak aby napravo byla jen proměnná a a najít maximum pro x :-)

Fórum USA:  koberec

Opravdu jsem potřeboval derivaci (hledání maxima). Vyšlo 8,438m. Jasně koberec nebude rovnoběžný s úhlopříčkou :-)

Fórum USA:  do piči

Chtěl jsem napsat že to troubení od Trumpety trhy už ignorují (možná kromě toho posledního kdy odtroubí svůj mandát) ale ten prudký propad na futrech překvapil...s tou volatilitou tento týden jste asi měli pravdu (no ale skutečná příjde až to poletí o +-10%/den :-) někdo asi ještě pamatuje)

ORCO PROPERTY GROUP S.A.:  Orco žaloba

Pokud někdo ještě drží Orco a chtěl by se přidat nebo nějak vyjádřit k chystané žalobě, tak info a ankety jsou je zde: https://www.sousede.cz/spolecenstva/opg-minority - dost to spěchá vzhledem k možnému promlčení (v ČR) 1. ředění

Fórum USA:  Fibo

Ad Fibo & wizard kontra fanouš2, není to prostě tak, že když jde o retracement/korekci poklesu, tak začátek grafu je 100% a minimum 0%, když jde o retracement/korekci růstu, je začátek 0% a maximum grafu 100% = čili oboje je dobře akorát je třeba uvést pro jaký případ :-))

Hlavní americké akciové indexy připisují v úvodu ú:  Apríl

Apríla bylo už včera ne? Jednak US trhy byly ještě zavřené jelikož i my už máme letní čas, a futra a stejně tak i teď otevření jsou lehce v mínusu :-))

ČEZ:  Zálivka v závěrečné aukci

651043 ks a pokles o 6,50 Kč. Zajímavý článek k systému XETRA a proč je podle mínění autora výrazně horší než původní SPAD (objemy tedy klesaly už za SPADu, ale ty argumenty zní logicky) viz https://www.penize.cz/burza-cennych-papiru-praha/403718-smutny-cesky-rekord-nejnudnejsi-burza-na-svete

Fórum USA:  Prodej zlata 1997-98

Mluvčí ČNB už kdysi popřel že by součástí prodeje zlata 97-98 byly mince (https://www.novinky.cz/ekonomika/216105-cnb-nepockala-s-prodejem-zlata-a-prisla-o-27-miliard.html). Jinak cena zlata od 2012 už spíš klesá nebo stagnuje.Jasně že se ten prodej brzo po 97-98 jevil jako chyba když Au začlo prudce růst (mohli aspoň prodávat postupně po šaržích a případně prodej zastavit), no ale třeba na devizových intervencích nedávno ČNB udělala prodělek o hodně větší.

1 2 30

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,331 067,4119.07.19
RMdolu-0,591 026,1719.07.19
DJIAdolu-0,2527 154,2019.07.19
NASDAQdolu-0,748 146,4919.07.19
SP500dolu-0,622 976,6119.07.19
DAXnahoru+0,2612 260,0719.07.19
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz