VIENNA INSURANCE GROUP: Rozhodný den 19.5.
Rakousko daní 25%, takže vrací 10%.
reagovatzobrazit vlákno23.5. 2016 11:22|danielvs|(83.208.253.xxx)
Rakousko daní 25%, takže vrací 10%.
Tak jak se to daní? Už vám přišly divi Erste? Mě tam píšou hrubá, formou splátky kapitálu.Ale dostal jsem 0,41euro na akcii.Vůbec se k tý částce nejde nijak dopočítat. Jak to máte Vy.?
reagovatzobrazit vlákno24.5. 2016 11:41|kocan|(193.164.219.xxx)
Dneska změna,přistála mi naúčtu divi erste v Kč.
Vysvětlení je takové, že včera to bylo za akcie z burzy v éčkách, /na Kč 13,23/ ,Dneska divi v Kč/ks-13,48/, koupené na RMS 1 lot.
To kdybych věděl, tak to na RMS nekupuju. Holt FIO jde po valutě jak komouši.
Když si pujdu ečka/divi/ vybrat , tak zaplatím poplatek. Když si k nim pujdu éčka koupit tak dám dnes 27,60. Do vývoje akcie mi uvedli divi v Kč za kurz ,jako bych jim ty ečka prodal.
reagovatzobrazit vlákno25.5. 2016 11:29|kocan|(193.164.219.xxx)
Divi rakouských FIo připsalo, akcie koupený na burze v eurech, koupený na RMS v korunách, v přepočtu jako výkupní kurz. S tim se nikde nechlubili, když vychvalovali RMS pro nízké poplatky.
Dál vig je zdaněný 27,5%. Erste (hrubá,formou splátky kapitálu) ?
Kdo ví co to znamená a co s toho plyne pro danění.? Jako že je to osvobozený?
Připisuje některý broker jen v éčkách ?
Copyright © 2025. Všechna práva vyhrazena.
Zdroje dat: Burza cenných papírů Praha, a.s., RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s., NASDAQ, NYSE, XETRA, WSE a CME/CBOT. Data ze zahraničí jsou zpožděna o 20 minut. Pro nepřihlášené jsou zpožděny i kurzy z BCPP, a to o 15 min.