Propad sentimentu: Trh bude následovat?
Něco není v pořádku: Trhy rostou, ale se sentimentem to jde od desíti k pěti. Ještě nedávno, přesněji koncem ledna, ukazoval benchmark zámořské Asociace individuálních investorů (AAII) nejvyšší podíl býků mezi investory od ledna 2011 (52,34 %). Obdobných euforických špiček dosahuje trh často v předvečer propadu, což prokázala i předchozí dvě léta. Průběh je pokaždé stejný: Býčí nálada investorů přejde varem a začne ostře slábnout. Dříve nebo později se za erodujícím sentimentem vydá samotný trh. Alarmující je, že se v této části „náladové“ trajektorie nacházíme právě nyní. Je důvod k obavám?
Býci vyklízí pozice? Čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/1127073711-propad-sentimentu-trh-bude-nasledovat/
Poslední zprávy
- Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio





