Polská burza dnes ztrácela
Ztráty zaznamenala těžařská společnost KGHM (-2,85 %). Polský producent mědi a stříbra se dostává na sedmiměsíční minima, když si vysloužil snížené doporučení od UBS. Švýcarská investiční banka snížila doporučení na neutral z kupovat a cílovou cenu nastavila na 150 PLN z předchozích 202 PLN. Pro příští rok očekává UBS snížení dividendy KGHM na 9,6 PLN na akcii a od roku 2014 na 6,3 PLN. Majoritním vlastníkem firmy je stát, který vlastní 32 % akcií. Výsledky nad očekávání reportoval operátor TPSA, jehož akcie však smazaly počáteční zisky a končí 0,30 % v mínusu. Ztrácela také energetika PGE (-2,84 %) a plynárenská skupina PGNiG (-2,05 %). Slušné zisky si připsala Handlowy Bank (+2,13 %) a JSW (+2,51 %).
Lukáš Brodníček, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio





