Zlato v pátek propadlo
Cena zlata v minulém týdnu od pondělí až do čtvrtka s malými výkyvy spíše přešlapovala na místě. Výjimkou byl až pátek, který přinesl citelný pád ceny. Zlato se díky němu dostalo na dvoutýdenní minima. Za tímto zlevněním stálo posílení amerického dolaru vůči koši šesti významných světových měn, ke kterému došlo krátce po zveřejnění zprávy o nejnižším množství žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA za posledních 5 let. Kvůli silnějšímu dolaru se mnoho investorů poohlédlo spíše po jiných investicích než je zlato. Za zmínku jistě stojí, že za minulý pátek kleslo množství zlata v držení ETF´s (Exchange traded funds) pouze o půl tuny. Šlo tak o nejmenší denní úbytek od 1. dubna. Ještě před pátečním propadem byla k dispozici zpráva pro zlato spíše pozitivní. A to sice, že hedgeové fondy nyní spekulují převážně na růst jeho ceny. Množství dlouhých (nákupních) pozic bylo vyšší o 19%. Červnové zlato v pátek na CME uzavřelo na ceně 1436,60 USD za trojskou unci.
and#160;
Poslední zprávy
- Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
25.06. 10:01 Fio - Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
25.06. 08:54 Fio - Akciový výhled
25.06. 08:50 Fio - Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio





