Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 26.1.2021 1:11
Akcie.cz»Zpravodajství»Odborné články»Koronavirus straší

Zpravodajství

Koronavirus straší

14.02.2020 10:54:00 | B.I.G. EXPERT

Nejen americké akciové trhy v druhé polovině ledna nevýrazně vystrašil koronavirus. Tento týden již akcie na Wall Street, ale také například v sousedním Německu, dosahují nových historických maxim. V zámoří výše trhům také dopomohly lépe vyznívající hospodářské výsledky od hlavních firem. Řada investorů si však pokládá otázku, kam až optimismus může eskalovat.

Dle mého se pro nejbližší měsíce blížíme vrcholu. Určité vodítko k tomu dává vývoj short pozic. U vývoje objemu krátkých pozic lze totiž vysledovat určitou paralelu z podzimu 2018. Především u biotechnologií a technologií, resp. celé burzy Nasdaq, která je vlastně hlavním tahounem.

S příchodem nového roku zde objemy short pozic vyšplhaly na nová letitá maxima. Pro spekulaci na pokles bylo totiž prodáno na krátko nejvíce akcií od října 2015. Aktuální po úterním závěru zveřejněná data ukázala, že v druhé polovině ledna investoři poměrně výrazně short pozice uzavírali. Konkrétně o zhruba 183 mil. akcií, resp. tedy téměř 2 % pozic. Větší redukci v tomto ohledu burza Nasdaq zaznamenala naposledy v říjnu 2018. Tehdy vlastně také investoři věřili v návrat trhů výše a při určitém poklesu pozice uzavírali. Následně nádech také přišel, nicméně zejména samotný závěr roku 2018 už přinesl opravdový pokles. Od maxim vlastně o zhruba 20 procent.

Níže přidávám graf indexu Nasdaq s naznačenými technickými trendy/hladinami, které ve vývoji spatřuji. Jak je patrno, zkrátka v úvodu listopadu se trh nasměroval k novým výšinám. Že bychom se ale již brzy mohly dočkat korekce, naznačuje i doba trendu. Při poslední hlavní rally, kdy se trhy vydaly ze zmiňovaného poklesu z prosince 2018 na nová maxima, trval trend zhruba 4,5 měsíce. Když se podíváme ještě o něco zpět, růstový trend v roce 2018 před příchodem zmiňované korekce trval zhruba 5 měsíců. Suma sumárum, zkrátka ještě v letošní zimě by se trhy měly nasměrovat níže. A bylo by pro mne překvapením, pokud by to bylo jen k první naznačené linii u 9 400 bodů. Spíše bych hledal oporu až na těch dalších…

BIG EXPERT - AKCIE

Jiří Zendulka, Kurzy.cz

Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 10. 2. 2020.

BIG EXPERT - AKCIE

Hodnocení v tomto týdnu provedli:

Jan Němeček - BH Securities

Petr Pelc - CYRRUS

Libor Stoklásek - GRANT CAPITAL

Jiří Zendulka - Kurzy.cz

Aleš Charvát - UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia

Jaroslav Brychta - X-Trade Brokers

Tabulky obsahují souhrn odhadů expertů v seznamu. Sloupec "Aktuální hodnota" uvádí hodnotu sledovaných indexů (páteční uzavírací hodnota), ze které při svých odhadech experti vycházeli. S touto hodnotou budou odhady expertů po uplynutí období jednoho či šesti měsíců porovnávány pro vyhodnocení úspěšnosti. "Medián" je číslo, které leží uprostřed podle velikosti uspořádaného souboru odhadů a "Interval odhadů" uvádí minimální a maximální odhad souboru. Sloupce "Růst/Pokles" udávají počet expertů předpokládajících, že index v uvažovaném období vzhledem k aktuální hodnotě vzroste nebo poklesne.

Pozn.: Odhady mají formu nezávazných názorů s ohledem na předpokládaný vývoj v příštím jednom měsíci a půl roce. Skutečnost se však může velmi podstatně lišit od odhadu expertů. Experti ani Kurzy.cz nepřebírají žádnou zodpovědnost za tyto odlišnosti.

Autor: Markéta Höfferová

Poslední zprávy

1 2 19

Koronavirus straší:  Trump byl poslední hráz. Krysy už vylézají z děr.

Trump se v klidu rozloučil:

https://aeronet.cz/news/video-donald-trump-symbolicky-u-mesta-alamo-skoncil-beznadejny-boj-proti-obrovske-presile-nepritele-stejne-jako-obranci-stejnojmenne-pevnosti-v-roce-1836-padli-uplne-vsichni-ale-jejich-odpor/

a Nicotě už nic nestojí v cestě. Pouze otázkou času, kdy Spravedlivé Volby na úrovni státního převratu dorazí i k nám. Apropos, jaká je pravděpodobnost, že praskne vodovodní řád, když v budově neprobíhají žádné stavební úpravy?

A proč se tahle osoba sere do věcí, jako jsou volby? Další Chorošův člověk?

https://youtu.be/_r7AMDgr-bc

(zhruba od 23:37)

""Když mají dvě politické strany (např.) 12% podporu, je to spravedlivé, aby obě měly stejné zastoupení v parlamentu?""

Většina osazenstva v posluchárně si myslí, že ano.
Ale pan Janeček by argumentoval, že není :-)))

""No tak si představte, že jedna z těch stran, která má 12% podporu je standardní demokratická strana.. nebudu jmenovat z Česka, ale obecně třeba v Evropě.. nějaká strana typu Zelených.. ekologická strana...""

""A pak je jiná strana, třeba extremistická nebo strana nějakého populisty...""

Jó, není 12% jako 12% :-) Není strana jako strana :-) A Zelení nejsou žádní extremisté, ale standardní demokratická strana :-)))

Na nějaký čas se odmlčím. Mějte se bajo.

Koronavirus straší:  Trump byl poslední hráz. Krysy už vylézají z děr.

Trocha na zamyšlení :-)

https://www.youtube.com/watch?v=uXZgZHApEmc

Koronavirus straší:  Trump byl poslední hráz. Krysy už vylézají z děr.

Hologram M:
https://youtu.be/ZR6vmBqDAGA

Swrabova vývěska na Chorošově webu:
https://www.project-syndicate.org/onpoint/2021-year-zero-after-covid-by-klaus-schwab-2021-01

Nyní už Velkého Swraba a Otráveného Choroše nemá co zastavit.

Trump byl poslední hráz.

Mlčící většina odvede svou práci, jako vždy...

Koronavirus straší:  Karl Lauterbach požaduje... trvalé omezení práv na svobodu...

Karl Lauterbach požaduje, aby bylo po boji s koronovou pandemií trvalé omezení práv na svobodu za účelem boje proti změně klimatu. Za tímto účelem by mohlo být zakázáno téměř cokoli, co je nějak „škodlivé pro klima“.

https://www.tichyseinblick.de/daili-es-sentials/ein-ungeheuerlicher-satz-von-karl-lauterbach/

Koronavirus straší:  R, PES a kolo štěstí

Kolo štěstí je sekec teda :-)... u mě definitivně TIHLE ŠAŠCI KONČÍ... asi se zdržím komentů nebot pro me to zase po narocnem, intelektualnim pobyvání ve vážných věcech den za dnem.. tady táhne dát prostor Temnému Já... a nechci zlobit Fanouše..... ptž bych to tady vypičotapetoval odzhora až dolu :-))))))... nic, další článek hotov.... tak tullamore finičující ve dřevě po karibském Rumíku :-))))

Koronavirus straší:  R, PES a kolo štěstí

Klaus na téma PES:
https://www.institutvk.cz/clanky/1667.html

Klaus na “indexu”:
https://www.institutvk.cz/clanky/1663.html

Nový systém na řízení epidemie:
http://wsmaster.sweb.cz/pics/kolo_stesti.jpg

“Mějte prosím chvilku strpení,
rozhodně všechno je fér.
Tak proč ty trampoty, příšerné drahoty,
přece slyšíš to mé R,
které mě pasovalo nad průměr.
Kdo nemá R, ztrácí charakter.”
https://youtu.be/JpHJrD-Zk9k

Koronavirus straší:  3x na téma EU

Ivan David k aktuálnímu dění v Bruselu:

https://m.youtube.com/watch?v=2m2c1Y5_86A

Dávám to sem kvůli Davidovi, neboť v tomto směru odvádí dle mého skvělou práci. V tuto chvíli těžká beznaděj. Scénář se zrychluje.

Koronavirus straší:  troška milé hudby

Furt hledám Péťu.... zjistím že to je pro mne..Kruh se uzavřel :-)))

Koronavirus straší:  náčelník Velký Svrab, aneb ukázkový psychopat - letmý pokus o analýzu Klause Schwaba

Toto není člověk. To je nelidská zrůda. Hitler 21. století.

https://m.youtube.com/watch?v=swfyslAaz2o

Přál bych si, abych se tomu mohl smát. Ale i ze satiry mě mrazí...

Lidé už zapomněli, jaké následky takoví agitátoři mají.Koronavirus straší:  náčelník Velký Svrab, aneb ukázkový psychopat - letmý pokus o analýzu Klause Schwaba

Díky Hadříku. Jsem zase o jedno slovíčko bohatší .-)

Koronavirus straší:  co se všechno dá na kotníček pod ortézu asi schovat?


jen čistá konspirace :D

Koronavirus straší:  náčelník Velký Svrab, aneb ukázkový psychopat - letmý pokus o analýzu Klause Schwaba

Vidíš.. my tady jsme chytřejší než gůgl :-)... Je to pojem Z. Baumana (nečetl jsem to)
https://www.kosmas.cz/knihy/237667/retrotopia/
U nás to rozvíjí Kartous v knize ""No Future"" (tu jsem četl) - spojení retro a utopie.. popisuje to jako iluzi, že vše v minulosti bylo lepší.... nebo také, že řešením budoucnosti je návrat do minulosti.
Dodal bych k tomu, že tomu rozumím i tak, že se nejedná o ""poučení se z minulosti"", nebo vědomé rozhodnutí žít ""jednoduchým"" životem - to je zdravé... ale o iracionální přesvědčení, že minulost byla za všech okolností lepší než ""ohrožující"" přítomnost nebo budoucnost (kterou přesně neznáme) - můžeme jen ""anticipovat"" (ne cypovat :-))) možné scénáře...

No, pokládám za důležité mít na diskusi čas... to jsem myslíval tím Rumíkem... ptž jde o kontext a prožívání, klid a vstřebávání řečeného - i názorově odlišného... přehlcením a zjednodušováním pak vznikají problémové body v myšlenkách a to vyvolává původní hlubší nejistoty atd.. tak jedna extraordinární :-):) aby pojem zapadl do kontextu :-)... uff, to bude dneska na Rumíka :-))

https://www.eduin.cz/clanky/lidove-noviny-demagogie-ohrozujici-vzdelavani/Koronavirus straší:  Británie odchází z EU ale jak je vidno jede dál do prdele

si říkáte jak je to možný, to vypadá jakože že se pro brity nic nemění, naopak to postupuje rychleji než v EU


British Army's Information Warfare Unit will be deployed to tackle anti-vaccine propaganda ahead of jab rollout

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8997437/British-Armys-information-warfare-unit-deployed-tackle-anti-vaccine-propaganda.html

Koronavirus straší:  Korona: Ako funguje imunita? Aká opakovaná infekcia?!

Pořád přemýšlím proč to umí někdo tak dobře vysvětlit a někdo umí kecat hodiny a udělá ti v hlavě guláš

https://youtu.be/0QOz5AIVi2c

MUDr. Igor Bukovský, PhD. približuje súčasné informácie o tom, ako funguje naša imunita pri kontakte s novým typom vírusu SARS-CoV-2. Protilátky, pamäťové bunky, NK-bunky.

Koronavirus straší:  náčelník Velký Svrab, aneb ukázkový psychopat - letmý pokus o analýzu Klause Schwaba

Ještě bych poprosil o význam slov """"retrotopní"""" myšlení. Nic jsem nevyguuuglil :-)

Koronavirus straší:  náčelník Velký Svrab, aneb ukázkový psychopat - letmý pokus o analýzu Klause Schwaba

Hadříku ne já, nýbrž JenTak .-)

Koronavirus straší:  náčelník Velký Svrab, aneb ukázkový psychopat - letmý pokus o analýzu Klause Schwaba

..jen bleskofka :-).. možná Fanouš2 myslel ""retrotopní"" myšlení - jakože lékem na všechny problémy je návrat do minulosti, která je sama o sobě podložena moudrostí předků atd.. nevím :-)... jako jde jenom o to si vyjasnit stanoviska a teze a zjistíme... že jste si blíž než si myslíte... ale ne zas tak blízko abysme se měli šeci rádi až moc... to by si každý vymýšlel v tom blahobytu svoje pohlaví a pak už by to bylo jen o diskusi a osobnostním růstu... žadná zábava ""postaru"" :-)))))

Koronavirus straší:  náčelník Velký Svrab, aneb ukázkový psychopat - letmý pokus o analýzu Klause Schwaba

Jako obvykle s tebou zásadně nesouhlasím. Nejlepší bude se zorientovat a napojit se na správnou cestu někde blíže k cíli.
Zdravá myšlenka se ale neodvíjí od "" sejití z cesty "". Zdravé myšlenky existují kontinuelně.

Koronavirus straší:  náčelník Velký Svrab, aneb ukázkový psychopat - letmý pokus o analýzu Klause Schwaba

Proč? Když sejdeš z cesty a zabloudíš tak to nevyřešíš jinak než že se vrátíš zpět tam kde jsi sešel z cesty, i v tradingu to takto funguje, a v životě jakbysmet. Protože když sejdeš z cesty tak jen děláš jednu kravinu za druhou, hrneš tu kupu hnoje před sebou jak buldozer ale dřív nebo později na tu hromadu sraček bude každý buldozer mít nedostatečný výkon aby se pohnul vpřed byť jen o milimetr. A věř mi toho se dožít opravdu nechceš :D

Koronavirus straší:  náčelník Velký Svrab, aneb ukázkový psychopat - letmý pokus o analýzu Klause Schwaba

Co je to vlastně zdravá myšlenka ?

Pokud budeme považovat za zdravé jen ty myšlenky , které vedou zpět ke kořenům, tak to lituji naše děti, vnuky atd.

1 2 19

Právě diskutujete


Zajímavé vzestupy

NOKIA100,00+13,64
GECBA73,90+10,13
RDSA415,00+3,49
KOMB691,00+2,83
PILLE805,00+2,55

Zajímavé poklesy

DBK230,00-4,07
JUVE20,84-3,83
PEN92,00-3,16
RBI437,80-2,78
MOL166,70-2,06

Kurzovní lístek

EURnahoru26,080+0,26
HUFnahoru7,299+0,19
JPYnahoru20,691+0,15
PLNnahoru5,744+0,27
USDnahoru21,463+0,21

demo-e-broker

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXnahoru+1,141 061,0725.01.21
RMdolu-0,35505,4225.01.21
DJIAdolu-0,1230 960,0025.01.21
NASDAQnahoru+0,6913 635,9925.01.21
SP500nahoru+0,363 855,3625.01.21
DAXdolu-1,6613 643,9525.01.21


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz