Index SandP 500 ovládl medvěd
Mocný řev medvěda se rozlehl naplno po Wall Street, když v průběhu včerejšího obchodování poklesly americké akcie a index SandP 500 se tak poprvé od roku 2002 dostal do bear marketu. Výprodeje způsobily obavy, že by dominantní finanční společnosti v oblasti poskytování hypoték nemusely ustát krizi na trhu nemovitostí. V čele pelotonu stanuly firmy Fannie Mae (-13,11%) a Freddie Mac (-23,8%). Propadů se dočkaly i firmy z technologického sektoru poté, co analytici odhadují, že by zpomalující ekonomika mohla negativně ovlivnit zisky firem Cisco Systems (-5,68%) a Intel (-5,31%). Finanční sektor ztratil půdu pod nohama i díky zprávě Credit Suisse, která počítá s tím, že zhruba 40 procent největších amerických vypůjčovatelů bude nuceno snížit dividendu nebo navýšit kapitál. Index SandP 500 propadl od svých říjnových maxim již o více jak 20 procent a dostal se do bear marketu. Připojil se tak ke svému bratříčkovi DJI, který je zde již od 2. července. Od roku 1962 prošel SandP 500 8 bear markety. Akcie v průměru padaly 382 dnů a pokles činil 33 procent. DJI prošel 11 bear markety, které trvaly v průměru 322 dnů. Pokles činil 29 procent. Index SandP 500 propadl o 2,28 procenta na 1 244,69 bodu. DJI ztratil 2,08 procenta a uzavřel na 11 147,44 bodech. NASDAQ si pohoršil o 2,6 procenta na 2 234,89 bodu.
Poslední zprávy
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,23
24.06. 10:43 Fio - Vývoj cen komodit: Ropa (-1,91 %), zlato (-1,36 %) a stříbro (-0,83 %)
24.06. 10:42 Fio - Výrobce Leopardů KNDS míří na burzu ve Frankfurtu a v Paříži
24.06. 10:35 Fio - Německo: Index očekávání podle IFO v červnu na 84,1 b. při očekávání 84,8 b.
24.06. 10:12 Fio - Frankfurtská burza v úvodu oslabuje, Rheinmetall údajně ztratil zakázku a propadá se o 15 %
24.06. 10:10 Fio





