UBS měla nižší ztrátu
Největší švýcarská banka UBS AG (UBS) ohlásila ve 2Q již svou třetí čtvrtletní ztrátu po sobě, avšak nižší než se čekalo. Ztráta se zvýšila na 1,4 mld. CHF, zatímco analytici očekávali ztrátu 1,5 mld. CHF. Firma ve 2Q zaznamenala náklady 1,2 mld. CHF spojené se zlepšením vlastního zadlužení, 582 mln. CHF na reorganizační náklady a odpisy goodwillu v hodnotě 492 mln. CHF, ve spojitosti s prodejem brazilské divize Pactual.
Firma se zároveň potýkala s odlivem bohaté klientely ve světle žaloby, kterou na banku podala US vláda ohledně 52 tis. účtů US klientů banky, které US daňový úřad (IRS) podezřívá z daňových úniků. Banka však odmítala jména klientů vydat, protože by tím porušila švýcarské zákony o bankovním tajemství. Během minulého víkendu se však oběma podařilo dosáhnout dohody.
Akcie UBS včera posílily na 15,46 USD ( 4,88 %).
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza otevírá čtvrteční obchodování mírným růstem
25.06. 10:04 Fio - CTP: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu akcií z 22 EUR na 19 EUR, doporučení ponechává na „buy“
25.06. 09:55 Fio - Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Karo Leather zveřejnilo výsledky za 1Q
25.06. 09:26 Fio - Asijsko-pacifický region posiluje, v popředí jsou technologie po silných výsledcích Micronu
25.06. 08:48 Fio - Evropské futures kontrakty mírně posilují
25.06. 08:31 Fio





