Banky tlačí burzu dolů
Hlavní zásluhu na tom mají obě banky (Erste -1,6%, KB -1,9%). Druhá z nich se dostala pod tlak díky horším výsledkům za první čtvrtletí letošního roku. Klesající energie tlačí dolů ČEZ (-1,0%) a NWR (-3,5%). Ztrátový je rovněž Unipetrol (-1,3%). O něco menší ztráty utrpěla Telefónica (-0,3%). V zelených číslech se udržuje CETV (+1,0%) a developeři (ECM +0,9%, Orco +1,6%). Fortuna (-0,1%) navzdory dobrým výsledkům mírně klesá. Obchodování je o něco aktivnější, než v první polovině týdne. Přes KB proteklo cca 610 mil. CZK, zatímco na ČEZu se zobchodovaly akcie za 340 mil. CZK. Třetí nejobchodovanější je Erste (155 mil. CZK).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio





