Měď níže kvůli slabému průmyslu v USA
Průmyslová výroba v USA dle informací, které byly včera zveřejněny, oslabila více než bylo všeobecné očekávání. Kvůli tomu cena mědi klesla nejvíce za poslední 2 měsíce. USA jsou největším světovým spotřebitelem tohoto kovu. Institute for Supply Management´s factory index klesl v červenci na hodnotu 50,9. Přičemž ještě v červnu byl na hodnotě 55,3. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali jen mírný pokles na číslo 54,5. Zářijová měď včera na CME oslabila o 1,6% na 441 centů za libru.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio





