Pšenice opět ztrácela
Druhý den po sobě mířila na Chicago Board of Trade dolů cena pšenice kvůli očekávání, že dojde k poklesu zájmu o americkou produkci ze strany zahraničních kupců, jelikož ti si mohou dodávky pšenice obstarat levněji z Ruska či jiných zemí východní Evropy. Například Jemen nedávno nakoupil 100 tisíc váhových tun pšenice z regionu Černého moře. Může se jednat i vybírání zisků, jelikož se cena v tomto týdnu dostala až na tříměsíční maxima. Prosincový kontrakt pšenice včera ztratil 4,25 centu (0,5 %) a zakončil den na 790,75 centech za bušl. Od začátku měsíce však jiř cena vzrostla o deset procent.
and#160;
Poslední zprávy
- Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
23.06. 16:24 Fio - Akciový výhled
23.06. 09:01 Fio





