Měď v minulém týdnu oslabila nejvíce od prosince
Minulý týden byl pro měď ve znamení největšího týdenního propadu od loňského prosince. K tomu přispěl i propad v rámci páteční obchodní seance, kdy futures na měď zlevnily především kvůli slabší čínské ekonomice. Čínská ekonomika totiž v prvním čtvrtletí tohoto roku rostla tempem 8,1%. Jakkoliv zní toto číslo obdivuhodně, tak na poměry Číny je to nejslabší výsledek za poslední 3 roky. Dokonce i očekávání analytiků oslovených agenturou Bloomberg byla o něco vyšší, na hodnotě 8,4%. Mědi nepomohla ani klesající spotřebitelská důvěra v USA. Květnové futures kontrakty na měď tak v pátek na CME zakončily propadem o 2,5% na 362,70 USD za váhovou libru.
Poslední zprávy
- Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio





