Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 13.11.2019 10:39
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze FORTUNA

1

FORTUNA:  BCPP -> RMS

Pokud bych chtěl akcie Fortuny koupené na BCPP prodat na RMS, byla by tato transakce zatížená ještě dalším poplatkem s výjimkou poplatku za vypořádání pokynu? Není mi to v případě NL emise příliš jasné.

FORTUNA:  BCPP -> RMS

Fortuna je mezi výjimkami, mělo by to tedy jít přímo - stačí zvolit trh při zadávání prodejního pokynu: ""Emise cenných papírů evidované v CDCP jak pro RMS tak pro BCPP (tzv. české emise jako je ČEZ, KB, Philip Morris, Unipetrol, Telefónica ČR apod. + vybrané zahraniční emise jako je Fortuna) nakoupené na RMS je možné okamžitě prodat na BCPP (díky vypořádání v čase T+0). Obráceně, tedy české emise cenných papírů nakoupené na BCPP je možné prodat na RMS nejdříve v době vypořádání nákupu (tedy nejdříve v čase T+2).

Emise cenných papírů evidované v CDCP pro Burzu cenných papírů Praha a v SE Fio banky, a.s. pro RM-SYSTÉM, českou burzu cenných papírů (tzv. zahraniční emise jako je CETV, Erste Group Bank, Pegas Nonwovens, VIG apod.) je potřeba nejdříve převést mezi jednotlivými evidencemi (CDCP a SE Fio banky) v nadnárodním depozitáři ClearStream na základě pokynu podaného obchodníkovi s cennými papíry. Tento převod neprobíhá on-line a je zpoplatněn dle Ceníku základních služeb a Přílohy ceníku základních služeb.""
Převod pro akcie z druhého odstavce stojí 200 Kč pro Fio + 200 Kč pro CDCP.

FORTUNA:  BCPP -> RMS

Tak jsem upostil trochu fortuny za 199 a koupil za to Gecbu za á 83. Oni nám asi z Fortuny nikdy divi nedaj, i když jak je možný, že se nedělej? no mám prům nákupku za 80, tak to tak moc nebolí.jestli se udrží kurz u 200.

1

Diskuze FORTUNA Vlákno