Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 14.8.2020 16:06
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

Follower
1

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Ještě bych dodal, obchoduji na české burze a ropa USO, zlato gld a stříbro slv se obchoduje v dolarech, tak jsem u fia zadal pokyn ve vypořádáníí v czk, tudíž jsem jednou tratil, teď když dolar bude ooslabovat, tak mi to dá pak ještě menší kurz, takže budu tratit po druhé.. Nevíte jestli to mohu vypořádat v dolarech a pak až by se dolar otočil k dobrému, tak bych to teprve přeměnil na czk? Trochu jsem se opravdu navezl asi do vyšší dívčí na kterou nemám ani znalosti ani čas, ale nechci teď tratit kalhoty... Každopádně na účtě (fio) mi to přepočítává ten majetek na czk takže asi se stejně tomu převodu nevyhnu a budu tratit.. chápu to správně, že pokud dolar posiluje, tak bych dostal více czk, že ano?

Ještě jednou díky a vážím si vašich zkušeností a i když těm diskuzím nerozumíím, tak Vás čtu denně :D

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Ahoj, díky za radu.. je pravda, že o tomto jsem si fakt moc nezjistil a teď trochu panikařím když už nejde jen o moje peníze ale jak říkáte školné na rok.. pracuji teprve 3. rokem takže opravdu zásoby peněz moc nemám a chtěl jsem si trochu přivydělat na akciích, což se mi celkem slušně dařilo, bohužel chyby dělám a toto může být jedna z nich. Určitě si budu pročítat a studovat co nejvíce informací o ropě a tomto etf abych aspoň pochopil, co za tím stojí atd.. Díky jentaku ;)

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Lidi prosím, orientuje se to někdo v ropě? ptám s ekonkrétně na to uso, je pravděpodobný, že to bude ubírat peníze nebo to půjde nahoru.. Hladina tam byla průměrně kolem 13 až 14, pak najednou přišel koronavirus a cenová válka a sletělo to.. obchoduji akcie, ale nyní jsem viděl příležitost na té ropě, tak jsem to tam dal ale bohužel jsem si nezjistil jak futures fungují, je blbé to tam nechat? Nefunguje to tak, že i kdyby to teď klesalo, tak prostě to časem bude růst a ty procenta ziskové se mi normálně budou počítat?

Prosím o koment kterému rozumím bez těch vašich hesel :D

Díky

Fórum USA:  Ropa

¨Pardon, ten text co jsem napsal byl k Ropě (USO) ne k mrtvý kočce :D

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Ahoj, tyjo tak ted si mě dostal, prosím tě , mám tam na mé poměry fakt velký peníze a dokonce jsem si na to vzal i úvěr a bohužel jsem si nezjistil asi potřebné až nezbytné informace.. teď jsem tam v mínusu ale doufal jsem, že když ropa půjde nahoru tak to na tu jejich hodnotu kolem 13 vyleze, takže mi prosím jako lajkovi řekni, šel jsem tam s objemem kolem 650 k a ted mám asi 550 k za pár dnů, takže tam dle tebe opravdu nemohu vydělat když to tam jen tak nějakou dobu nechám?
Přečetl jsem si ten tvůj článěk ale moc tomu stejně nerozumím.. když mám x tisíc jejich papírků, tak cena prostě neporoste?

Děkuju za odpověď

Metals:  stříbro- investování

Ahoj lidi, chtěl bych se zeptat o investování do kovů. Obchoduji přes fio brokera a zatím mám zkušenosti pouze s akciemi ale chtěl jsem do svého portfolia přidat alespoň etf kovu např. zlata... Obchoduje někdo z Vás ve fio brokerovi s etf? Potřeboval bych se zeptat jestli to doporučujete nebo jak vy obchodujete s kovy a případně pokud ve fio bance tak jak případně ten etf koupím.. chce to po mě jak cenu tak množství, to množství se opravdu píše? já se domníval že tam jen vložím sumu a ta se mi nějak rozpočítá k aktuálnímu kurzu.. nebo 1 etf = jako jedna akcie ? Prostě na etf se obchoduje stejně jako s akciemi?

Děkuji

STOCK SPIRITS GROUP:  WTF

No naskočil ale ten vlak se ještě dle mě nerozjel a už hodil zpátečku...

STOCK SPIRITS GROUP:  WTF

čaute, hej co to jako znamená ten neustálý pokles... výsledky lepší než fajnový a ten stock prostě up nepůjde? :O Jsem v tom docela naloženej a nerad bych se díval jak se mi prohlubuje ztráta.. už přede dneškem jsem byl rovno svý nákupce..

O všem možném:  problém s objemy obchodů

Ahoj lidi, prosím taky se Vám zobrazuje jak tady na stránkách akcie.cz tak i můj fio broker mi ukazuje 0 objem obchodů u všech akciíí? máte s tím taky tento problém? Nevíte co s tím? díky

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Ahoj, jsem tu novej ale Vaše příspěvky a i příspěvky na jiných stránkách čtu už dlouho.. abych šel k věci, to co tvrdíš NELZE!!!! Mě to také napadlo, a proto jsem se ptal přímo 2 brokeru a oba mi napsali, že to nelze, protože rozhodný den je jen jeden a broker nevyplácí dividendu, ale pouze a jen akciová společnost, která má jak jsem již zmínil pouze a jen jeden rozhodný den!! Tudíž ty když to pak prodáš na RMS tak tím pádem jsi ztratil nárok na dividendu.

1

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,49912,2716:04:30
RMdolu-0,54540,8216:04:00
DJIAdolu-0,3327 803,7715:45:42
NASDAQdolu-0,0111 041,7915:45:53
SP500dolu-0,093 370,3215:45:45
DAXdolu-0,8412 885,1015:45:36
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz