Navíc vložte kód i těsně za úvodní značku :
Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 28.5.2020 14:37
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

akcius 2
1 2 3 4 5 6 7 8

Fórum USA:  Upgrade myself

Ahoj, tak jsem dnes vyprodal vše a jsem full cash. Občas se musí udělat rázné rozhodnutí a já ho udělal už včera po reakci českých bank na světové výsledky. Zbavil jsem se všech nákupů, které jsem udělal před měsícem (ČEZ, CETV, GM, GS, MO, BUD, RDS, CVX, SPOT, FDX) , ale i starších nákupů včetně těžařů AUY, AU, SIL. Tké TEF, kde jsem v mínusu, ale už dividendy sbírat nebudu. Rychle vydělaného čtvrt míče jsem se rozhodl zbavit nákupem víkendového roadsteru BMW Z4 3,0i z třetí ruky (na nový to nedalo).
Takže si dám do léta pauzu a vrátím se jako AKCIUS 3 a cash vrazím zpět při pořádném poklesu, jen co EsAge zahlásí, že mu dochází prachy. GL.

ERSTE BANK:  názor na Erste

Ráno jsem se chystal nabrat Ester kolem 440 a ono si to roste..........překvapivé vrtule.

Fórum USA:  zlato +stříbro

Roste tempo uzavírání zlatých(i jiných) dolů, kopíruje to křivku Covid-19.
Graf v článku The coming supply shock in mining zde:
https://katusaresearch.com/

Fórum USA:  data

Mluvčí Deutsche Boerse říká, že výpadek obchodního systému Xetra T7 zasáhl kromě pražské burzy také burzy ve Vídni, Budapešti, Lublani, Záhřebu, Sofii a na Maltě. Problém podle něj není způsoben hackerským útokem (Reuters)

Fórum USA:  predikce ropy

Děkuji, to je pochvala od největšího konspirátora a amatér to zase jó, to jsem.

Fórum USA:  predikce ropy

I hedge fond může zkrachovat, je to jen subjekt. Ale je to pro ně hezký důvod, proč se snažit poslat ropu trochu výš.(Pokud je to v jejich silách)
A ten odkaz už nefunguje(že by článek byl nepohodlný?)

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Karel: To je krátký interval, dej je přes sebe desetiletý graf a určitě se nekryjou, až v doluhodobém horizontu je vidět ten požer......

Fórum USA:  DERRICK

Přijde mi to, že jsi za těch několik let buď zkrachoval(už netapetuješ vypsané opce) nebo zblbnul. Jinak nevím, že nedokážeš pochopit jasně napsaný text viz můj příspěvek nějaké kolemjdoucí naivce z 21.3.2020. Ale OK, každý dělá co umí.
Mimochodem, cokoli z doporučených nákupů z blue chips je k dnešnímu dni +20, +30% zejména automobilky. To samozřejmě neznamená , že za týden nebo měsíc nemohou spadnout na nové dno. To je burza, neber to osobně, mám tě rád Deriku, hezky se vyspi a nemysli na prachy, jsou lepší věci na světě .-)

Fórum USA:  JenTak

JenTak: Moje oblíbená kombinace je nabrat v Torontu akcie těžařů za CAD. Určitě lepší než ten váš ""Junior"", bůh ochraňuj ty naivky, co si to koupili podle keců tady na fóru :-)
Tyhle pákovky jsou jen na krátkodobé spekulace pro doplnění-vyrovnání pozic a jedinej, kdo zbohatl na dlouhodobém držení takového instrumentu je Hadřík, protože to je kombinace šílenství a gamblířství..............ale pravidelně to nejde a i on na to dojede(TVIX), i já kdysi dojel na zemní plyn(školné pár tisíc USD) a kakao jsem vyseděl ztrátu 50%.....5 let jsem čekal a do zisku se dostal jen díky tomu, že certifikát NEBYL pákový.

Fórum USA:  ropa - USO

Follower: Studovat grafy a chování instrumentu jsi měl před investicí a hlavně zodpovědný investor má dopředu rozmyšleno, co udělá, když to půjde tím či oním směrem. Moje rada zní: Nečekej na fundovanou radu na fórech, zvláště ne na tomto. Kam to půjde neví nikdo, prognóz a teorií najdeš na webu víc než dost. Otevří desetiletý (nebo delší) denní graf USO a stejné období graf spot WTI (lepší by byl ""Benchmark Oil Futures Contract"" snížený o náklady USO, ale to asi nebudeš mít k dispozici) a porovnej to, jak se choval USO 2008-2014 a pak 2015 dodnes. Potenciál USO snadno odvodíš z let minulých. Pokud nás čeká dlouhodobý pohyb do strany nebo mírně nahoru, pak počítej s tím, že na 13 se už nevydrápe. Tvoje reálná finanční ztráta je standardní školné, které většinou zaplatil každý reálný investor. Znalosti a zkušenosti nejsou zadarmo :-)

Fórum USA:  wizard

Ahoj wizarde, dnes jsem byl výjimečně cíleně vzhůru 04:40-05:00(přesně 22:45 EDT New York) Nebudu sem psát proč, tento typ diskuzí zde nechci rozjíždět, pokud víš, nebo někdo jiný, tak pro zajímavost, že jste nebyli sami :-)

Fórum USA:  Rychlé šípy

Ty vole, JenTak, fanouš vy jste tedy vzorňáci, nejenže vyděláte spoustu prachů na burze, ale také pečete, vysáváte, opravujete auto a okopáváte jahody............takový kluky mít doma, to je výhra v loterii! Závidím vašim manželkám:-)

Fórum USA:  to wizard: zlato

Ahoj wizarde, ještě jsi nezměnil pohled na zlato? Včera byl ukončen medvědí trend formací three river morning star. Ovšem já si myslím, že následující brutální pokles indexů to ještě strhne s sebou před finální raketou. Ale bude to rychlé, je třeba být ve střehu.

Fórum USA:  zásada

Dnes mám jinou práci, ale čas odpovědět zásadě (zásadovi) si najít musím, je slušnost odpovědět staršímu člověku.
Demagogem jsem asi ještě označen nebyl(naposled mi napsal Derrick, že jsem trouba a moje ptf se zelenou +30% mi po týdnu říká, že neměl pravdu, ale radši průběžně realizuji-pro jistotu). Nic si neberu osobně a názory jiných mě nevytáčí ani nerozezlí, naopak děkuji za ně. Za tím, co zásadu ""rozezlilo"" si stojím, ale nechci zde rozjet nějakou přestřelku, takže svůj názor obhajovat nebudu. Mám ve svém okolí dost lidí stejného ražení a znám jejich reakce. Přispěvek jsem četl už večer, ale místo reakce jsem zásadovi poslal před spaním zářivý úsměv a Sluníčkovou myšlenku, aby se mu hezky spinkalo :-)
Ještě dodám, že první, co mě napadlo po přečtení reakce bylo, že strach je horší než všechny nemoci. Ten strach, který média živí neustále. A závěrem: Slunce v duši je ve společnosti stejně zprofanované jako náboženství, ale pomáhá a vyléčí nejen virózy, ale i rakovinu a vrozené vady. Příkladů je dost, kdo chce vidět, ten vidí, kdo nechce, nevidí. Hezký den Zásado, mám Vás rád, také mám rád cikány, nemakačenka a imigranty-jsou to naši bratři(ale držím se od nich dál).

Fórum USA:  kvasnicová přestřelka

JenTaku, tobě tady ty kecy fakt stály za tu námahu, že jsio volal na infolinku Globusu a študoval letáky? To tedy zírám........

Fórum USA:  akcie mají dno za sebou?!

Ives: Je jasné, že nikdo neví, jak to bude tentokrát. Já počítám s variantou, že to bude jiné, buď rychlejší, tzn. dno už bylo a brutální QE přebije těch pár tisícovek mrtvých(což fakt v globálním měřítku není nic) nebo se to potáhne roky, dlouhé roky cukatury tam a zpět. Jsem připraven na obě varianty. (Nejen připraven, ale vše reálně obchoduji dle plánu.)
PS: Děkujme za tyto starosti, myslím, že většina Italů nešpekuluje u PC, na čem by se svezli...........
PPS: Opakuji poněkolikáté: DNA A VRCHOLY SE NECHYTAJÍ.(I když se to semtam povede)

KOMERČNÍ BANKA:  Nevyplacení dividendy -> růst o 10%

Psal jsem ti, že dna a vrcholy se nechytají, Bohušu.......

Fórum USA:  drahý kovy

jirmaz: To asi nebyla uspokojivá odpověď na otázku, takže dodávám, že ano, cena stříbra na burze je nízká, ovšem sázet na to (futures) nejde, trh stříbra je velmi malý a velcí hráči ho manipulují snadno tam, kam potřebují jejich pozice. Tudíž nezbývá než najít vhodný instrument a čekat až ONI budou chtít, aby to rostlo.
Nebo shromažďovat fyzické stříbro(ale na rozdíl od zlata se paltí DPH, což při prodeji významně užírá zisk).

Fórum USA:  drahý kovy

Už před 10 lety se rozvíjely teorie o oddělení ceny fyzického a papírového zlata, možná je doba, kdy se to začne řešit zase......
Ale podle mě se to nestane, když vidím analogii s ropou, kdy papírově jsou schopni to srazit na dlouhé měsíce pod těžební náklady. Backwardation je dobrá pro ETF. Osobně jsem díky contangu na ropě realizoval slušné ztráty při minulé krizi, protože jsem neuměl uskladnit v garáži tanker s ropou. Se zlatými cihlami to bude jednodušší, jen ještě nemám dobetonované střílny :-)

Fórum USA:  není hajzl papír ani zlato

Vážení zákazníci a zájemci o investiční kovy, musíme Vám oznámit, že
Máme vyprodáno.

Poptávka po drahých kovech v posledních dnech narostla do takové míry, že se nám podařilo vyprodat všechny zásoby a
další objednávky až do odvolání nepřijímáme a neprovádíme ani fixace cen.

https://www.investicni-zlato.eu/investicni-produkty/?material=1&type=1

1 2 3 4 5 6 7 8

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,38903,7014:36:30
RMdolu-0,41608,4914:30:56
DJIAstejne0,0025 548,2711:05:07
NASDAQnahoru+0,779 412,3628.05.20
SP500stejne0,003 036,1311:15:01
DAXnahoru+0,6011 728,1514:16:34
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz