Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 19.5.2022 4:21
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

jeen
1 2

MONETA MONEY BANK:  :-( MMB dnes za 81,30 (zatím v 16:00)

Kdo asi tak bude navyšovat za 82.-, pokud to na burze bude vhodnější?
Kellnerovci splní svůj slib a skoupí celou nabídku.
Máme se na co těšit, nebo zdrhat?

MONETA MONEY BANK:  Moneta zveřejní výsledky za tento rok 4. února 2022.

To je optimistická vize.
Ta pesimistická - viz vlákno níže Kocan 21.12. 2021 11:55 :-(

MONETA MONEY BANK:  Žádost o vysvětlení od PA

A zde je odkaz na ono vysvětlení
https://1url.cz/@Vysvetleni_MMB
. . . . . .
Zajímavá je odpověď na otázku č.8:

8. … pokud se >0,3 % akcionářů nezúčastní úpisu nových akcií v prvním kole a PPF upíše tyto akcie v druhém kole (což by byl případ, kdyby cena akcií byla v tomto okamžiku nižší než 90 Kč, protože žádný rozumný investor by se nezúčastnil za cenu vyšší než je tržní) - PPF by zahájila povinnou nabídku převzetí, je to pravda?

- Pokud vašemu příkladu rozumíme správně, předpokládáte, že PPF získá všechny nově vydané akcie, tj. 255,5 milionu akcií. V takovém případě by PPF držela 408,5 milionů akcií z celkového počtu 766,5 milionu akcií a vlastnila by tak ve společnosti MONETA podíl 53,3 %, což by představovalo ovládnutí společnosti MONETA a vyvolalo by povinnou nabídku převzetí.
====
Obávám se, že vše k tomu směřuje. Vedení MMB si stanovilo podmínku povolení vstupu na VH odevzdáním PÍSEMNÉHO dokladu (certifikátu) a to originálu nebo úředně ověřené kopie. Drzost non plus ultra, aby omezili účast minoritních akcionářů, jen co to jde. Vynadal jsem jim a podám stížnost na ÚOOÚ, protože na takové shromažďování osobních údajů nemají nárok.
:-(

MONETA MONEY BANK:  Reuters: PA proti návrhu

04.12.2021 09:03:22
Petrus Advisers je stále proti návrhu PPF na spojení Monety s Air Bank
Fond Petrus Advisers, akcionář MONETA Money Bank, nesouhlasí s upravenou nabídkou na sloučení Monety s Air Bank a doporučuje všem akcionářům Monety, aby na mimořádné valné hromadě 20. prosince hlasovali proti transakci se skupinou Air Bank. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Fond kromě toho říká, že požaduje fúzi POUZE V AKCIÍCH s následnou povinnou nabídkou na převzetí nebo přímé převzetí, je-li PPF ochotna sloučit skupinu Air Bank s Monetou.

""Na základě revidovaného výhledu jsme ještě více přesvědčeni, že se Moneta bude těšit zářné budoucnosti coby samostatná společnost, citoval Reuters ze sdělení fondu. Podle něj je výhled čistého zisku Monety téměř o 50 % lepší, než bylo komunikováno.""

Skupina PPF a Moneta Money Bank se dohodly na novém modelu financování spojení Moneta Money Bank a bankovní části PPF, kam patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy (Zonky).
======
A já si říkám, proč ti podvodníci z PPF nenabídnou sloučení i s jejich PPF bankou, když jim tak záleží ""na posílení pozic"" na bankovním trhu? (že by nedotknutelné rodinné zlato?!?)
Nebo proč si nesloučí Air B. s tou PPF B. sami? Měli by to bez handrkování, ale to by si nenaloupili z cizího.

MONETA MONEY BANK:  Petrus Advisers k VH

Děkuji za info, nicméně zveřejnit zde emailovou adresu se mi nechce. Určitě budu na VH hlasovat proti.
Na webu
https://investors.moneta.cz/aktualni-informace
avizuje MMB Konferenční hovor - od 16:00 hodin dne 30. listopadu 2021. Více na viz odkaz.
Zveřejní-li z toho nějaký záznam, nikde neuvádí.
-
Vlastnická struktura: Tenamo má 29,94%, druhá v pořadí je Raifka s 5,97%,...
Petrus tedy musí zastupovat několik dalších korporátních, event. i fyzických akcionářů.
Pokud by už - nedej Bože! - došlo k úpisu nových akcií, PPF se zcela určitě zúčastní. Dokonce vydali slib na odkup všech neprodaných akcií v druhém kole za 90,-Kč. Suma sumárum rozhodně by pak měli víc než 30%. :-(
Spurný (má 304 809 akcií= 0,06%) ujistil, že se navýšení též hodlá zúčastnit v plné výši (má připraveno 12,5 mil. Kč jen pro prvé kolo).

MONETA MONEY BANK:  MMB + PPF znovu a jinak

Na valné hromadě plánované na 20. prosince 2021 společnost MONETA navrhne akcionářům ke schválení výplatu dividendy ve výši 3 Kč na jednu akcii. Zároveň společnost MONETA předpokládá, že vyplacení další dividendy ve výši 7 Kč na jednu akcii navrhne akcionářům ke schválení v první polovině roku 2022 před vypořádáním navrhované akvizice.
--------
Dohoda mezi společností MONETA a skupinou PPF ohledně navrhované akvizice skupiny Air Bank a jejího financování zde:
https://1url.cz/@Dohoda_MMB-PPF

MONETA MONEY BANK:  MMB x Petrus Advisers x Tykač

https://1url.cz/@VyzvaPetrusAdvisers

MONETA MONEY BANK:  Akce """"""""Akcionáři plačte"""""""" bude pokračovat?

to mmmm: Asi nepamatujete akci Motoinvestu, na kterou jsem v titulku narážel.
Já sám, pokud by to vykupovali i za těch 80,- jsem v plusu. MMB jsem koupil hlavně kvůli dividendovému výnosu.

MONETA MONEY BANK:  Akce ""Akcionáři plačte"" bude pokračovat?

Tykač by se rád časem dostal k 20 % Monety, spojení s Air Bank by zřejmě podpořil.
viz
https://1url.cz/@FIO_Moneta_Tykac

K přečtení stojí za to 2 články SeznamuZpráv - rozhovor s Tykačem:
https://1url.cz/@SZ_Tykac_1
https://1url.cz/@SZ_Tykac_2

Škoda, že se nedozvíme, co na to ""kamarád"" Spurný.

KOMERČNÍ BANKA:  Dividenda KB

z Profi PF 33/2021

KB vyplatí dividendy
Komerční banka má souhlas ČNB k záměru banky vyplatit dividendy ve výši 4,535 mld. Kč a hodlá svolat ve čtvrtém čtvrtletí valnou hromadu, která rozhodne o návrhu vyplatit dividendu ve výši 23,86 Kč na akcii.

MONETA MONEY BANK:  Dividendy MMB a KB

z Profi PF 33/2021:

MMB i KB vyplatí dividendy
Moneta Money Bank má souhlas ČNB k vyplacení dividend ze zisku za roky 2019 a 2020 v celkové výši 1,533 mld. korun odpovídající 3 Kč za akcii. Schválit by to měli akcionáři na valné hromadě plánované na první polovinu listopadu.

Komerční banka má souhlas ČNB k záměru banky vyplatit dividendy ve výši 4,535 mld. Kč a hodlá svolat ve čtvrtém čtvrtletí valnou hromadu, která rozhodne o návrhu vyplatit dividendu ve výši 23,86 Kč na akcii.

MONETA MONEY BANK:  Moneta Money Bank: Komerční banka zvyšuje cílovou cenu na 109,7 Kč a zachovává doporučení „koupit“

Sám Spurný se chlubil dopisem na ČNB o povolení výplaty dividend za minulé roky.
Jsem zvědav, jestli tenhle ""spolupracovník"" PPF to dotáhne do zdárného konce (pro akcionáře), nebo bude tancovat podle toho, jak Kellnerovi pohrobci budou pískat.

ČEZ:  ČEZ - Výplata dividendy bez následného poklesu hodnoty kurzu

Dnes proplatil ČEZ dividendu 52.- na 1 akcii. Obvykle burza zareaguje ""technickým poklesem"" cca o hodnotu dividendy, ale tady žádný pokles nevidím .
Nevíte, čím to je?

MONETA MONEY BANK:  Tak ke komu se přidá?

Kellnerovi pohrobci, nebo Petrus?
""Akcionář Monety Pavel Tykač pokračuje v navyšování svého podílu prostřednictvím své společnosti Belviport, ke dni 13. 7. 2021 tak drží 3,09% podíl. Jedná se tak o navýšení o 0,16 % z podílu 2,93 %, na který Belviport navýšil svou účast ke 30. červnu 2021.""
-

(Akcionáři, plačte!!!... Motoinvest... Nezapomeneme.)

MONETA MONEY BANK:  Reakce Petrus Advisers press release post the victory at the EGM

JJNN díky za odkaz.
Pro ty, co příliš nevládnou angličtinou /a pro mou potěchu :-) / uvádím překlad konce tiskového prohlášení Petru Advisers:
...
Odmítáme snahu PPF a banky interpretovat výsledky dnešní drtivé porážky jako projev souhlasu. Většině přítomných investorů se nezdálo věrohodné Spurného tvrzení, že ho PPF ""původně oslovila"" a že ""nejednal o výrazných peněžních pobídkách"". S vyloučením hlasů společnosti PPF - která neměla být vůbec připuštěna k hlasování - a bez podílu společnosti Petrus Advisers přítomných 53 % akcionářů navrhované spojení odmítlo (bod 3 programu). Kromě PPF podpořilo transakci pouze 15 % základního kapitálu, přičemž se dnes zdá, že mezi ně patřil velký počet ""nezařazených a nezávislých"" přátel ""s výhodami"" PPF, což svědčí o dalším problematickém vakuu dohledu, a sice české implementaci pravidel EU o zákazu jednání ve shodě při kontrole zásadních transakcích. Z hlediska chování Tomáš Spurný začal den jako hlasitý a arogantní tygr, ale mimořádnou valnou hromadu zakončil jako koberec s tygřím vzorem a prohlásil, že zvítězil a uspěl, zatímco investoři se smáli a tleskali jeho pádu. Ve světle druhé drtivé porážky a několika milionů eur již podruhé promrhaných peněz akcionářů Petrus Advisers požadují rychlou reakci dozorčí rady na to, jak banku odvrátit od dalších projevů Spurného ""vyjednávacího talentu"". Ten člověk připomíná černého rytíře z filmu Monty Pythonů Svatý grál s useknutýma rukama a nohama a s nadávkami, že ""příště vyhraje"".
Požadujeme okamžité důsledky a žádáme dozorčí radu, aby se zabývala nástupnictvím generálního ředitele a jeho neviditelných a razítkujících kolegů.

MONETA MONEY BANK:  Příprava na VH

Dle dnešních slov Spurného se bude na podzim (v září?) konat další VH, kdy by se mimo jiné měla projednat i výplata dividend - pokud tedy ČNB na jaře podanou žádost o možnost výplaty schválí.
Uvidíme, jestli i po event. vyplacení divid. fondu budou mít žraloci z PPF ještě zájem učinit nějakou nabídku, či jestli to byla fligna na laciné převzetí a la Česká pojišťovna, Cetin a pod.
-
Překvapilo mě, že o osud akcií projevili zájem účastí nebo korespondenčně jen akcionáři vlastnící celkem 73,17 % akcí.
Pro nabytí akcií Air Bank + Home Credit bylo 61,89% (proti 37,89%) - bod 3 schválen.
Pro navýšení základního kapitálu MMB bylo 61,69% (proti 38,8%) - bod 4 zamítnut /kvórum bylo 75%.
=> Nebude možno uzavřít smlouvu o převzetí / nabytí akcií, čímž se schválený bod 3 stává bezpředmětným.

MONETA MONEY BANK:  Příprava na VH

Z dnešní diskuze na Babišově webu iDnes:

Transakce je výhodná jen a pouze pro PPF (a asi i Spurného). Zonky nemá takřka žádnou hodnotu, Homecredit nese rizikové klienty a Airbank měla velké procento zisku z půjček pro PPF (s celkem nevýhodným úrokem pro PPF). Výsledovky se vylepšovaly jak jen to šlo, ale akcionáři nejsou hloupí.
Výsledkem by bylo, že PPF takřka za nic koupí (12 mld) získá majoritu ve třetí největší bance v ČR. Následně by došlo l vyplacení zadržovaného zisku, který by se tímto rozředil výhodně pro PPF.

Akcionáři Monety ostrouhají, PPF opět udělá super obchod stejně jako s O2, kde “záhadně” spadla cena a pak si PPF vytáhla dojnou krávu (Cetin) takřka za hubičku.
---
Naprostý souhlas. Na zítra jsem si udělal volno, nachystal roušku i certifikát. Škoda jen, že to mé promile akcií ničím nepohne. Nezbývá jen doufat, že kapka ke kapce ... :-(
Ale zaprodanci PPF Spurnému bych snad mohl veřejně něco vzkázat, když už nemám na to odvolat ho.

MONETA MONEY BANK:  z valné hromady

Společnost Tanemo ze skupiny PPF podle regulatorního hlášení naplnila zvýšení podílu v Monetě po dobrovolném odkupu akcií na celkem 28,37 %. Valná hromada MMB schválila všechny body programu navržené představenstvem.
==
P.S. Petrus Advisors s návrhy neuspěl :-(

MONETA MONEY BANK:  výsledky hospodaření

A tady interpretace výsledků MMB pro ty, co se nechtějí pročítat celou zprávou Monety
(hodnocení od konkurence - FIO bank):
https://1url.cz/@Moneta1Q2021

MONETA MONEY BANK:  MMB a Goldman Sachs

""Analytička Anna Marshall z Goldman Sachs přistoupila ke zvýšení cílové ceny pro akcie Moneta Money Bank z 91 Kč na 97 Kč. Doporučení na stupni „buy“ potvrdila.""
:-o)
Tak teď přemýšlím, jestli GS kope za nějakého akcionáře, kterému drží portfolio, nebo Marshallová věří, že Kellnerovi pohrobci z PPF nejsou nenasytní lupiči, kteří potřebují zalátovat ztrátu 15 mld. korun z Číny aj.
(btw. Neví někdo, proč navrhují sloučení s Air Bank a ne s jejich PPF Bankou, která je na tom podstatně lépe?)

1 2

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXnahoru+2,231 339,0718.05.22
RMnahoru+2,03504,3418.05.22
DJIAdolu-3,5731 490,0718.05.22
NASDAQdolu-4,7311 418,1519.05.22
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-1,2614 007,7618.05.22


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz