Navíc vložte kód i těsně za úvodní značku :
Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 28.5.2020 16:32
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

joesnok
1 2 17

KOMERČNÍ BANKA:  Říz

Tak jest, dnes PM koupit do cca 15000Kč je ok, jeliož do 10 let to je zpátky na diví - a do kolika let je doma takový ČEZ?(pokud tam ve vedení budou stejní trafikanti (vyžírkoví dinosauři jmenovaní státu).

KOMERČNÍ BANKA:  Říz

Banky mají své jisté a ceny u všech jsou u minim, Tabáček za 15tis asi také (platí přece stále..žena je jen žena, ale dobrý tabáček, to je pokouřeníčko...)

KOMERČNÍ BANKA:  Říz

Eso, nezoufej! Ceny akcií bank (Kb,Erste,Moneta zde v CR) hovoří za vše - zde jediná hodně výnosná (ale za své a asi dlouhodobě rentabilní) investice, jelikož stát to jistí(proto mu banky vyšly vstříc)..ještě je cenově zajímavý Tabáček, jelikož má (dle svého směrování,působení a řízení společnosti) vynikající management (na rozdíl od ČEZu - viz dlouhodobé působení a výsledky návratnost investice - srovnej PE, při koupi za 1500 do 11 let je to doma), což asi nikdo nemá...ostatní akcie jsou při nynějších cenách dost předražené...

ČEZ:  vyšší dividenda ?

Zisky (jakož i investice) legálních podniků neznají rozdílu (z bank, O2, CEZu,Tabáčku atd. jedno jest - vyšší bere...

ČEZ:  vyšší dividenda ?

Souhlas,určitě by to bylo optimálnější, ale to by si šéfíci moc nenahrábli, tam nebyly takové možnosti, což se nyní potvrzuje...

ČEZ:  vyšší dividenda ?

No, to dokazuje, že jádro bude megapr_ser, to Babiš neuřídil (obrátka na/s těmi garancemi,to lépe řečeno podělal, zase ve prospěch tunelářů, aby se napalovali alespoň na přípravě, i když se od toho poté upustí pro měkce provázel nou výši ceny - jej se sychroval sám guru Beneš, že při vysoké ceně by se nemuselo stavět - Rusko a Čína je riziko,takže budou out a západ bude superdrahý..). To , aby energie v Česku byla možná až 3xdráže než ve zbytku Evropy, při poloviční kupní síle, to mu voliči Babišovi neodpustí...

PHILIP MORRIS ČR:  Diví je to tu

Dnes na RM poslední den nároků na diví - návrh 1560, tj. o 100 více než zisk. Suveréně nejserioznější akciovka, nejlepší divi titul, vše dávají na divi a ta bývá okolo 10%. Tskže jde to opět nahoru. Nevíme sice přesný dopad korony, ale Kč jde dolů, a jde převážně o exportní produkci, takže předpoklad i přes zvýšení spotř. daně pro tento i další rok dobrého zisku. Managent vynikající(na rozdíl od CEZu - proto P/E dlouhodobě nesrovnatelné), má to dobře ošéfované,proto v této době si dovolil navrhnout vyšší div, než zisk,stejně jako zachovat výrobu mentolek pro export..Bravo, Bravisimo!!

MONETA MONEY BANK:  velké objemy

Dle všeho to ošéfovají šéfíci Kelly a Krúpka...

MONETA MONEY BANK:  Nove insider nakupy - pod 50 uz to nepujde

No, pokud bude Mon za 45 nebo i níže, tak nemá cenu váhat, neboť lepší investice zde není...pod to už to asi těžko klesne (srovnání s NWR je mimo mísu, to tehdy v CR všechno šlo, jako i dříve, když se tunelovaly banky, a stát to celé zacáloval). Ale časy se změnily a banky jako i Cez stát jistí. Banky všude na západě vyšly státům vstříc s pozastavením splátek a bankám jejich návratnost garantuje stát. A vzhledem k P/E jsou a budou na tom banky nejlépe (takže nejvyšší diví vzhledem i investici, na rozdíl od ČEZu, Kofoly,i Štočků). Nebankovní akcie už jsou za zenitem, takže dobře investovat jde jedině do bank (KB,erste za 460, Mon za 46..

ČESKÝ TELECOM:  teletina vykupuje vlastní papíry člověk by čekal že se cena zvedne a ono ho....

No, co měli lidi dělat, chlastali a chlastaj a kouří doma, sice spotřební daň se na tento rok zvýší o 10%, ale zatím se to u Stocku ani PM negativně neprojevilo, otázka, jak to bude po 2.Q. O2 je ležák - dobrou Infrastrukturu (Cetin ) Kell vxvlastnil a O2 plánoval prodat za přes 260Kč Číňanům, ale ti se mu vysmáli, tak tam vydrbává se zaměstnanci i s klienty jak to jen co jde, aby byl zisk a divi. Banky mají nejlepší PE a záruku státu (nedarují nikomu ani korunu zadarmo), a u Cezu a Kof jsou managememty nic moc (řekl bych ne nejschopnější),takže opice nám poradí..abychom se nenapálili doporučením tzv. Analytiků....

ČESKÝ TELECOM:  teletina vykupuje vlastní papíry člověk by čekal že se cena zvedne a ono ho....

Kellner je dobrý žralok - viz jak nakoupil Telefonicu (cca 306Kč/akcie, a jak si to pak ošéfoval a zhodnotil),asi se domluvili nebo poprali s Pavolkom (Krúpa),ten také nakupoval Telefonicu před rozdelením za 175Kč/ks a nikde se před tím nechlubil, že je to dobrá (jak potom se ukázalo - něco jako perpetum mobile životní )investice ...velcí hráči samo ví, my jen můžeme se dohadovat ci odhadovat či se svézt) z jejich náznaků a ovlivňování nás hejlů..

ČESKÝ TELECOM:  teletina vykupuje vlastní papíry člověk by čekal že se cena zvedne a ono ho....

Souhlas. No,ale na rozdíl od O2,Kof, i Cezu, banky mají zde a i v této době zajištěny dobré zisky (proto šly na ruku státu, aby měly od něj záruky; viz jako v minulosti privatizace a sanace bank, stát tady do nich narval cca bilion a oni pak po ozdravění vydělávaly nekřesťansky velké peníze. Také třeba vzít v úvahu, že proč tady není Euro, a kdo na tom vydělává (jednoznačně banky - jen na konverzích to dělá majlant) a kdo prodělává..no a akvizice Wunstenrot také není špatná i když pak mohla být o cca 30% levnější.
No, jestli nekontroluje a neskupuje Monetu Krúpa (postupně, ale jistě- ty 100tis objemy?). Doporučoval v půli dubna ještě počkat, že lepší čas přijde,a poté doporučoval jako dobré investice do O2,CEZu,a ještě asi skrytě Kofolu (to už když vše bylo up, hlavně že dobře prodal Ondrášovku chudince Samarasovi)

ČESKÝ TELECOM:  teletina vykupuje vlastní papíry člověk by čekal že se cena zvedne a ono ho....

O2 je předražené,stejně jako Kof.Moneta je jediná, která se drží stále u minima(50Kč), jinak vše šlo nahoru (minimálně o 25%)...jaký asi je ten důvod, to mi uniká?...jsou tam zakímavé obchody, že by někdo uměle udržoval cenu na minimu a kumuloval od panikařů??)Tedy, pokud není něco zatajováno, tak to moc nechápu, ale obyčejný prachspropstý rozum hovoří jasně...momentálně radši než do O2, CEZu,Kofoly investovat do Monezy.

ČEZ:  čezík roste do nebe

Zajímavé je, že korekce za 1.Q (cca 20-30% )je téměř u všech firem,ale hlavní ztráty přijdou ve 2.Q(pokud nepřijde další vlna epidemie), a stejně vše již roste (lidská chamtivost roste, když je ovládána pocitem, že jim ujíždí rychlík a přichází o zisky..).
Rychle Cez prodat ještě před VH, a počkat, až cena klesne na reálných 150Kč/ks a pak dokoupit. Za těch 150 i když jádro se začne, tak se to ustojí...i když by to krachlo (investiční problémy - a nakonec se nezrealizuje kvůli neefektivitě - a nárůstu nákladů na výstavbu)...tak poté po výměně vedení by se to mohlo rozjet...

PHILIP MORRIS ČR:  Diví je to tu

Tak bezva, divi bude 1560, to je více o 100 než zisk, to je panečku management(ne jak u CEZu - viz hazardní rozhodování akvizice v cizině, teď zase jádro, lithium, prodej Počerad místo změny na plyn - viz kolik stojí GWh z rizika jádra a z plynu? ) škoda, mít ve vedení Cezu stejně schopné lidi jako zde u PM CR, tak bychom mohli býti až na zisku cca 160 Kč/akcie(ČEZ má distribucky - vyvlastňoval je za babku, ale jakou tajnou dohodu při tom šéfíci upekli (proč tajnou, bůh ví) s pár žalujicími greenmailery(a za jakou provizi..,) to ví jen zúčastnění,jelikož, co vyšetří policie, všichni víme, pokud jí nestrčíme důkazy přímo do ruky, a na ty se nikdo nedostane, asi proto tajná dohoda)...

ČEZ:  vyšší dividenda ?

Zany,70% na diví? no, nevím, kdes to pobral..(i letosvtěch 90% je pro stát to marginální, a únik do zahraničí pro minoritní tam bude zřetelnÿ taže jsem zvědav na letošní VH ) A za co tak asi to jádro postaví? (Rozhodnutí o jádře ja průšvih, to není megariziko, ale hazard, jako Hušák se Sazkou aréna)Přání je otcem myšlenky, že?
Ekomomika skomírá, jde pomalu do pytle zisky globálně klesají, a jen samotným tiskem peněz se to zastavit a sanovat nedá....zvláště když se nedá vyloučit nástup recese obrovských rozměrů ( viz např. prognóza Nouriela Roubiniho s docela logickým zdůvodněním), takže možná ČEZ bude rád, když bude vyplácet 10% zisku..a kolik bude stát potom...necháme se překvapit (to nevěru další hazard doblithium

ČEZ:  vyšší dividenda ?

Souhlas,jse zvědsvý, kdo si v dnešní době dovolí vyplatit plné divi...u Čezu správně by je měl stát jakožto majoritář neschválit, další důvod k tomuto neschválení je, že dle zveřejnění právě uzavřených smluv investice do jádra půjde za Čezem (takže nejméně na 10 let by mělo být vystaráno??)

ČEZ:  vyšší dividenda ?

Těžko chápat, ale kdo určuje hru? Akciové a finanční trhy jsou ken hra..
Temnota prostupuje svět (kde vše se řídí světem businessu), kde bohatí jsou na výsluní a tedy určují nejen pravidla, ale i běh toku času života nejen lidského ..(kde jen smrt je jediná spravedlnost absolutní rovnosti)


ČEZ:  vyšší dividenda ?

Tak spoustu věcí nechápu, nejen ČEZ ale třeba Kofola...pivovary celosvětově korigují a očekávají velké problémy a Kofoly jakoby se to netýkalo, trvale stoupá, žádné moc výkyvy...přitom zisky nic moc, divi usmolrná...Krúpa Samarasovi dobře prodal Ondráše před krizí, takže žádná optimální akvizice (jak si to oba pochvalovali) a Krúpa mohl dobře zhodnotit získané prostředky..údajně ale ještě čeká na hlavní lepší příležitost (asi kolaps ekonomiky?), dost peněz nechal v rezervě..

ČEZ:  vyšší dividenda ?

Mj, proto šla Erste tak nahoru, protože kdokoliv mimo s rozumem v kalhoty koupí radsi Erste za obdobnou cenu ..

1 2 17

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,61901,6216:25:31
RMdolu-0,43608,3416:29:59
DJIAnahoru+0,4425 659,6816:11:37
NASDAQnahoru+0,299 439,7416:11:42
SP500nahoru+0,413 048,6516:11:41
DAXnahoru+0,9411 767,0216:11:54
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz