Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 19.5.2022 3:49
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

joesnok
1 2 24

MONETA MONEY BANK:  Banky versus MMB

Jak jsi Kocan předpokládal, vše ještě poletí dolů, neboť krize zřejmě ještě nezačala(vše letí závratné nahoru,a zdá se, že to nemá meze - možná budeme rádi, pokud inflace poletí jen ke 20%).Rus se nevzdá okupovaných území a Ukrajina také ne (- pamatuji si hlášku z povídky Šimka Grossmana Soutěž jedlíků, když na nabídku remízy zněla odpověď:""My Ukrajinci remíz něznajem."") MMB by měla kopírovat banky, ale je stále díky PPF (a Tykačovi a Spurnému) pribrzdovana. Vypadá to na to, že k 60 ji nepustí, i když akcie spadnou třeba na 50%. Já jsem se blbě vydal z peněz příliš vysoko, takže musím čekat. Jsem zvědav s navyšováním, hraje to do karet PPF (pokud PPF nevyhlásí bankrot,což nepředpokládáme, pokud Anonymové na ně nevlítnou)

KOMERČNÍ BANKA:  Dividenda KB

Kocane, než kupovat KB za cca 900 je lépe počkat a investovat do úpisu MMB za 82, nebo ne? Možná i Erste pod 800 je lepší volba?

KOMERČNÍ BANKA:  Dividenda KB

Kocane, proč to KB roste, dyť divi cca na 5%, a hospodaření nic moc a Erste zase padá? A hlavní krize tady ještě nedopadla, to nás čeká zřejmě na podzim, kdy rus zastaví plyn..

ERSTE BANK:  Říz- asi čekat

Kdo čeká, ten se dočká. Jen tak vědět, dokdy, co? Kocane, tak to vypadá, že s investicemi jsme měli ještě počkat, až to doletí na obvyklé krizové ceny, tedy na půlku, vypadá to, že čas na nákupy tady nebyl a ještě není, a že jsme prohloupili (když jsme se ukvapili a přikupovali, v domění, že dohoda je už na spadnutí), ale pokud nejedeme na dluh, tak netřeba si rvát vlasy.
(vypadá to, že někomu to vyhovuje a ten hýbe světem, aby ti nejbohatší ještě více zbohatli...např jak údajně záhadný Sir Basil Zacharov prodloužil 1.ww )

Metals:  Rozmohl se nám tu takový nešvar

Kocan, každý rozumný si asi nedělá iluze, jak to v minulosti bylo s rusáky a ukrajinci - ""jeden za 18, druhý bez 2 za 20"" (mj. nejen Kličkové, ale i Chruščov a Brežněv byli Ukrajinci). Ale k věci, jak to vidíš? Bude válka a krize ještě spíše eskalovat? Zastaví rus plyn?Je ještě spíše na nákup čas, co myslíš?kdo ví jaká bude příští zima...

PHILIP MORRIS ČR:  Diví 1310

Nezklala, stabilní společnost, seriózní management, spolhlivé řízení(na rozdíl od Čezu a Fantomasmafie) rozdělování zisku do divi, kdo nakoupil do 1300kč, tak má skvělou rentu (bez práce a větší, než z nemovitostí)

MONETA MONEY BANK:  Takže pokud se odsouhlasí ta divi za 21 ve výši 7 kč, tak ale Moneta

Ani ta divi 7 není jistá, jako nikdo nezná situaci home a air, co se stane s nedobytnými pohledávkami??které narůstají?? A jak se spojí mmb s air a home, tak to může skončit fiaskem a né přes 100??(PPF neodhlasuje divi, jelikož tam utopí své ztrátové šunty ).

MONETA MONEY BANK:  Moneta velké riziko spojení...neb jak si stojí PPF v Rusku??

Tak to je dobrý Kocane,důchod i když v tomto státě pro většinu není nic moc, tak by měl být jistotou, měli by ho zvýšit, ale stejně nepokryje inflaci. Banky také nesou riziko, pokud budou poskytovat nekryté úvěry Ukrajincům. Zatím šlo a je dle mého vše vysoko, raifka,kb, erste i mmb(asi jsi nakupoval dobře, raif pod 300 a v celku i kb pod 800, což zatím nejde, takže asi vyčkat, uvidíme jak si povede PM a jaká bude divi.
Nikdo neví a neodhadne situaci a hloubku krize. V Německu už si chystají zásoby potravin.

MONETA MONEY BANK:  Moneta velké riziko spojení...neb jak si stojí PPF v Rusku??

Kocan, jdeš na to dobře a máš velký přehled. 19 titulů je hodně, ale lepší než pár, když se něco podělá. Potom stačí jet na divi, to která tě slušně uživí(akorát že dnes nepokrytě ani inflaci). A přes koho obchoduješ, přes české- přes Fio,nebo Patřící, nebo i přes zahraniční brokery?např. ten Detel či GOF?

MONETA MONEY BANK:  Moneta velké riziko spojení...neb jak si stojí PPF v Rusku??

KB i raifka by byly ok, ale bojím se, že mají dost aktivit v Rusku, anonymové vyhrožují,a už se navezli do Nestlé, která z Ruska odchází. Je těžké odhadnout, kdo nemá žádné aktivity v Rusku, a hlavně je mi divné, že o PPF se nikde nikdo nezmiňuje..
A mj. co je GOF, to neznám??

MONETA MONEY BANK:  Moneta velké riziko spojení...neb jak si stojí PPF v Rusku??

Kupovat banky, Kocane, je příliš velké riziko, sice lítají nahoru dolů, dáse vydělat, ale co když to netrefím a poletí to jedním směrem? MMB je nezdravě vysoko oproti jiným bankám, drží ji tam PPF, aby ji shrábla...Ale pokud by projekt s PPF krachl, tak bych do toho šel. Bohužel PPF je mrcha a má sice na kahánku, ale v Čnb má své koně, aby si to prosadila (navíc má plno rublíků a umí v tom chodit). Ale když PPF bude donucena ukončit aktivity do Ruska a Číny, tak je asi v pytli a na tu fúzi snad nebude mít(anonymové již chystají útoky, Nestlé již se stahuje). Tak
Kocane, asi vyčkat, či co myslíš, kam investovat? Neboť USA ví, že v případě global konfliktu také nemá obranu, jelikož ví, že ruské jaderné ponorky jsou v pohotovosti v blízkosti , a pak nastane konec světa...

Metals:  takto pracují zákonodárci na Ukrajině

V USA také již zvyšují úrokové míry,takže krize bude celosvětová..tak to vypadá, že se to dotkne každého, dokonce i vzdálených USA.Tzn, že krach asi bude nedozírný. Co se stane, když se rusák na Ukrajině zakope na okupovaných pozicích, jelikož nemá na partyzánskou válku, a pak zastaví plyn do EU?
A Kocane, Zelenský bude dostávat plyn z EU a USA (asi na úvěr, jelikož on na to nemá, i když dle panama papers netrpí žádnou chudobou). Čím to, že ten Zelenský už začíná připadat více herec, než prezident? Už to přehání, všelijak si diktuje, co všechno celý svět musí, vydírá (jako Gottwald v 36-tém, že v Madridu se bojuje za Prahu), zpočátku jsem mu fandil, ale čím dál, tím více mi ty opakované vstupy připadají více jako celosvětová estráda, než fakta...Včera jsem se docela divil, jak se při tom interwiev s novináři tvářil, nevím, ale připadalo mi, že se docela baví až směje, z čehož mě, v situaci, kdy každý den umírá mnoho jeho krajanů, až polilo...

MONETA MONEY BANK:  Bankovní sektor pojede - krize,nekrize?

Reifka pod 300 se zdá být asi nejlepší invest z bank, Kocane( akorát že případně stejně jako Erste zdaňuje o dost více).
Zajímavé, že KB se drží vysoko, i když má matka stejně jako reifka poměrně silné aktivity v Rusku a na Ukrajině.
No uvidíme, jak to vypadá, všechny banky stejně opět diví budou muset zadržet, a pak to vše poletí dolů.
Notabene Úvěry Ukrajincům budou muset asi z geopolitického hlediska také poskytovat, a ručit za to nevím kdo bude.

MONETA MONEY BANK:  Bankovní sektor pojede - krize,nekrize?

Reifka a Špořka již jako první nabídli bezplatně Ukrajincům své služby, další banky se na to chystají, dle Středuly a dalších politiků zde hodlá zůstat 70% Ukrainců (a tedy za nimi po skončení války přijdou muži i rodiní příslušníci). Zatím nic není jasné, nokdo neví, v jak stádiu jsme, kdy bude krize kulminovat, kdy se z té krize a jak dostaneme.
Příjde mi divné, že zatím se to akciových trhů moc nedotýká, MMB je přes napojení PPF u rusáků až po krk, a stále je díky příslibům krachující PPF nejvýš.
Tak uvažuji, zda jet na jistotu a zde to zabalit a nakupovat v USA, jelikož dle analytiků v důsledku ruské invaze právě v Evropě hrozí největší krize od II.WW.

MONETA MONEY BANK:  Čína a Asie - výsledky se budou postupně dostavovat

Tak to zatím vypadá na slabý odvar krize, která se blíží, jsem zvědav na tu MMb a ČNB, zda jim povolí tu fůzi, doufám, že ne. Již nic nebude, jako bývalo. Je jasné, že momentálně jsou akcie v ČR a i v Evropě předražené, plno investorů přišlo o peníze a neví kde investovat, jelikož rizika jsou obrovská. Kdo nemá utajované informace, ten se nedozví, kdo a kde všude je propojen a infiltrován která jaká firma na ruské zdroje a aktiva (a kam je a infiltrován naopak ruská ůčast a ruský kapitál).Takže to se budenme dozvídat postupně - jen Sberbank EU ...byla jasná, i když prosperovala dobře...

např. skupina byznysmenů sdružená v BPD Partners, která vlastní i kolínského výrobce kyanidů Draslovka, výrazně utlumuje v Česku výrobu. Drahé vstupy, hlavně zemní plyn, jí smazaly veškeré marže hlavně u výroby kyanidu sodného. (Ten se používá k získávání čistých kovů, především zlata a stříbra, a je součástí lázní pro galvanotechniku).

Naopak posilují výrobu ve své továrně v americkém Memphisu ve státě Tennessee, kterou koupili minulý rok za 521 milionů dolarů (12 miliard korun). „V Americe nás zemní plyn stojí jednu dvanáctinu toho, co platíme v Evropě, čpavek je v USA o desítky procent levnější a elektrická energie nás tam také stojí jen zlomek toho, co v EU,“ říká v rozhovoru pro SZ Byznys šéf skupiny Draslovka Pavel Brůžek.

MONETA MONEY BANK:  Monetka

Esi, aby ses nedivil, pokud Moneta stopne divi ( v důsledku války a PPF aktivit v Rusku), stopne i výkup za 90, klienti po spojenív s Air a HC utečou jinam, tak ani nedumej, jak na tom bude MMB

MONETA MONEY BANK:  Monetka

Puťka může doufat, ale Ukrajina jeho podmínky nepříjme, takže válka jen tak neskončí, což se odrazí na světové krizi, jaká tady ještě nebyla.Puťkovi je 70, takže se obavám, že již necouvn před ničím, a to nevíme, zda nemá něco v rukávě, kromě ropy a plynu. Když přijdou celosvětové regulace, tak trhy zkolabují.

MONETA MONEY BANK:  Monetka

Klídek Kocane, je to na delší dobu, krize teprve začíná. Moneta je za dané situace hodně předražená, jelikož ji PPF uměle drží, jinak je logické, že by kopírovala propad Erstiny a KB. Všichni se musí uskrovnit, a jak bankám zaseknou dividendy, tak vše poletí dolů. Všichni analytici se shodují, že trhy skoro nereagují, jako by ani nebyla válka za humny - přímo v Evropě. Vždyť blbý Covid nahnal akcie daleko níže, i když tato válka znamená daleko větší krizi.

MONETA MONEY BANK:  Velký Průjeeem

Kocane, žes škoda, že sis neseděl na rukou...
Velký krach pokračuje, jen Moneta se drží, spíševto drží PPF, aby tam prošly ty jejich předražené šunty,a ovládla MMB. V Rusku PPF krachne teď už tutově (prej že to PPF, už to vidím). Jedině že by to Rusnok zarazil, tu akvizici, to by pomohlo, aby MMB v důsledku těch šuntů PPF nepadla úplně. PPF je dávno za zenitem, se svými drsnými a lichvářskými praktikami, myslí, sice ji ještě drží uměle vysoko, jelikož si nemůže dovolit ji padnout pod 80 (to by utrpěla další ztráty), ale je to jen otázka času, kdy padne na dno.Diví asi nebude u žádné banky, kdo ví, zda vůbec někdo si dovolí vyplácet v takové krizi, takž to bude jízda - to poletí akcie ještě dolů kdo ví, zda se trhy ještě vzpamatují..

MONETA MONEY BANK:  Velký Průjeeem

Přaní je otcem myšlenky, Esi,protože jsi nakupoval ještě za draho? Ale to může a asi je pravděpodobný začátek, když banky přestanou - budou mít zakázáno vyplácet divi, tak to teprve pojede. Bohužel, nikdo neví, co vše (nejen která banka jakým stylem) je napojeno na ruský kapitál, zatím u MMB je to asi přes PPF jisté, takže zde asi divi 7 odpískaj, odkup jakbysmet padne a je pravděpodobnost, že i u ostatních to půjde do kytek. Za mě MMB by měla padnout k 60, tak Esi rychle prodávej, abys byl z toho venku. Vždyť i ČZ group jede dolů (přece je neetické, aby se banky pakovali a vypláceli divi, když lidi trpí bídou a nejistotou.Všichni musíme pomáhat strádajícím a trpícím.

1 2 24

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXnahoru+2,231 339,0718.05.22
RMnahoru+2,03504,3418.05.22
DJIAdolu-3,5731 490,0718.05.22
NASDAQdolu-4,7311 418,1519.05.22
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-1,2614 007,7618.05.22


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz