Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 25.1.2021 15:45
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

kalich
1 2 3 4 5 6

MONETA MONEY BANK:  Dobrovolný odkup!

Akcionáři by v žádném případě neměli přistoupit na dobrovolný odkup za 80,-Kč!
Je zapotřebí donutit PPF,aby tuto cenu navýšila nejméně o nevyplacené dividendy za rok 2020 i pololetní dividendu 2021!

ČEZ:  Divím se i ušima?!

Akcie Čezu cca 440,-Kč kus. Pilulka úpis asi za 429,-Kč. Přitom ČEZ, nákup téměř bezrizikový,pravidelná dividenda,likvidita nadprůměrná,předpoklad pro růst kurzu, na druhou stranu Pilulka, nákup vysoce rizikový,dividenda v nedohlednu,mizerná likvidita na burze Start,takže jsem zvědav kolik akcií se prodá za den pro spekulace,nákup,prodej většího množství. Nenašel jsem žádný důvod pro nákup Pilulky, zato akcie Čezu jsou pro mne již cca 20 let miláčkem a jejich zásluhou mám každý rok dividendy,kdysi i velmi výhodné prodeje až za více jak 1200,-Kč a hlavně vlastní portfolio úplně zdarma!!!

ČEZ:  BCPP = vesměs podhodnocené akcie

Dobře se podhodnocení argumentuje na ČEZU! Jediný důvod je malá poptávka ze strany fondů i velkých investorů,kteří raději nakupují předražené akcie v USA. Na druhou stranu nepochopím proč tohoto období nevyužívají v daleko větší míře drobní investoři nákupem přímo na BCPP! Nebrat každoročně dividendy spolu se státem je přímo neomluvitelná chyba, prakticky již od roku cca 2000!!! Akcie ČEZU by měly být dlouhodobě základem vlastního dividendového akciového portfolia každého drobného investora. Cenu akcií za cca 464,-Kč považuji za ideální k dlouhodobému nákupu i když kurz může letos i třeba o něco klesnout! Pokud by v roce 2021 byla čistá dividenda cca 30,-Kč,tak při současném kurzu je to výnos 6,47% čistého!!!

Pražská burza konečně rostla:  BCPP = vesměs podhodnocené akcie

Nejvíce podhodnocení je vidět na ČEZU! Jediný důvod je malá poptávka ze strany fondů i velkých investorů,kteří raději nakupují předražené akcie v USA. Na druhou stranu nepochopím proč tohoto období nevyužívají v daleko větší míře drobní investoři nákupem přímo na BCPP! Nebrat každoročně dividendy spolu se státem je přímo neomluvitelná chyba, prakticky již od roku cca 2000!!! Akcie ČEZU by měly být dlouhodobě základem vlastního dividendového akciového portfolia každého drobného investora. Cenu akcií za cca 464,-Kč považuji za ideální k dlouhodobému nákupu i když kurz může letos i třeba o něco klesnout! Pokud by v roce 2021 byla čistá dividenda cca 30,-Kč,tak při současném kurzu je to výnos 6,47% čistého!!!

ČEZ:  Podzim bude příležitost, protože spadne letadlo kvantitativního uvolňování

Contrasi,z příspěvku nevyplývají zkušenosti z investování ani objemy peněz pro další nákupy. Já razím již dlouhodobě názor,že pokud jsem nebo nejsem úspěšný podnikatel, který má ročně zisky,tak bych si měl do svého vlastního portfolia nakoupit přímo na burze akcie úspěšných emitentů a místo zisků mít pravidelně každý rok dividendy,které obvykle reinvestuji nebo i utratím. Pro nákup akcií mi bohatě stačí BCPP,kde jsou dividendové akcie. Na první místo dávám ČEZ (základ portfolia) a k tomu 3 a 4 emitenty další. Portfolio jsem začal vytvářet v 90tých letech a prakticky od roku 2000 nemusím do dalších nákupů investovat peníze z domácnosti,ale jen z dividend. Nyní je vhodná doba jak pro vytvoření vlastního akciového dividendového portfolia,tak i pro vylepšení stávajícího! Navíc tím,že akcie na BCPP jsou nyní podhodnocené je i předpoklad,že během 1-2 let budou rozdíly mezi současným nákupním kurzem a budoucím prodejním vyšší o cca 20-30% a bude nutné i zvažovat prodeje z portfolia. Sám jsem to zažil u ČEZU, kdy jsem původní nákupy za cca 65-80,-Kč postupně prodával až za více jak 1200,-Kč a pak se rozhodoval po radikálním poklesu kurzu,kdy opět nakoupit kvůli dividendám. Něco podobného asi v menším rozsahu lze očekávat v nejbližších letech!

ČEZ:  Cilovka Patria

Jsem mnohem dál ve vlastním programu v exelu. Ten nejen sleduje jednotlivé obchody a po prodeji je vyhodnocuje,každý rok udělá uzávěrku hlavně celkový vypočítaný zisk (tj.zda portfolio v roce narostlo nebo se snížila jeho hodnota pro prodej,důležitější je reálný zisk tj.kolik peněz během roku jsem obdržel přímo na účtu (dividendy+výhodné prodeje se ziskem),navíc program je navázán na spotřebu domácnosti,tím pádem znám kolik peněz z reálného zisku jsem reinvestoval a kolik jsem utratil ve spotřebě domácnosti.Program má význam praktický a ne jak se mylně domýšlíš s Janečkem. Mám už od roku 1993 super přehled včetně i chyb,kterých jsem se zákonitě dopustil,důležité je,že kladů je daleko více!!! Pro ČEZ mám stanovené pásmo kurzu 400-600,-Kč.Nyní je doba na nákup. Pokud by kurz dosáhl hranice 600,-Kč,tak bych si udělal podrobnější rozbor do jaké míry je předpoklad i pro další růst+dividendy. Zatím co u jiných emitentů,které vlastním bych při dosažení horní hranice pásma se spíše přikláněl pro postupný prodej,tak u Čezu asi ne,tam jsem si stanovil hranici nad 1000,-Kč a kdy bude dosažena je velký otazník,který mne nějak nezatěžuje,ale platí,čím dříve,tím lépe.

ČEZ:  Cilovka Patria

A k čemu je to dobré?!!! Osobně Čez jen dokupuji a mám cílovku postavenou ne na rok,ale až bude kurz vyšší než 1000,-Kč. Teď mi stačí spolu se státem brát pravidelně dividendy, které mi umožňují další nákupy bez narušení peněz pro domácnost!!!

ERSTE BANK:  Software na akcie

Vlastní vyhotovený v exelu včetně maker. Program je vhodný pro obchodování obvykle cca 10-30 krát za rok. Umí i vypočítat daňový základ. V portfoliu mám dlouhodobě dividendové akcie nakoupené na BCPP a změny provádím jen při dokupování nebo když nárůst kurzu od nákupu je alespoň 3x vyšší než dividenda. Akcie Čezu jsou neprodejné jen pokud by jejich kurz byl vyšší než 1000,-Kč. O výši kurzu bude rozhodovat hlavně cena elektřiny+emisních povolenek tak jako v roce 2008 kdy kurz atakoval hranici 1400,-Kč,která je nyní spíše utopie!

ČEZ:  Ideální doba pro nákup dividendových akcií!!!

Osobně mám už dlouhodobě cca 20 let vlastní dividendové akciové portfolio a v podstatě už nemusím do něho investovat další peníze z domácnosti,ale jen z dividend.Právě ČEZ tvoří základ portfolia a dividendy za 20 let jsou výborné. I letos čekám další! Navíc původní akcie Čezu,které jsem nakoupil za cca 65-80,-Kč jsem prodával až za cca 1200,-Kč.A portfolio mám prakticky dnes zdarma! Pokud co nejdříve skončí ta panika s koronavirem, tak je předpoklad pro rychlý růst nejen u Čezu,ale i dalších dividendových akcií na BCPP. Kdo nenakupuje teď,tak si možná dna další výhodný nákup počká cca 10 let. Zatím byly tři vhodná období 90tá léta,rok 2008 a nyní rok 2020!!!

PHILIP MORRIS ČR:  Problém BCPP

Největší problém jsou nízké denní objemy obchodů. Tím pádem u PH.M. nelze očekávat žádný velký nárůst kurzu. Větší denní objemy jsou jen mimořádně když se mění váhy v indexech a fondy na to reagují. Je potřeba si uvědomit,že PH.M. je akcie dividendová. Pro spekulace na velké výkyvy kurzu letos byla nejlepší asi ERSTE B. (cca 730-950 s několika vlnami).

ČEZ:  Akcie Čezu-základ vlastního portfolia

Na webu fio ve zpravodajství je uveřejněn podrobný ekonomický rozbor do cca roku 2023. V podstatě lze z velké části rozboru souhlasit. Kromě rozboru existuje ještě jedna možnost, která může způsobit velký nárůst kurzu akcie. Totiž současný kurz,který se pohybuje v pásmu cca 510-525 Kč mi velmi připomíná období v 90tých letech,kdy kurz se pohyboval delší dobu v pásmu cca 65-80,-Kč a pak vystřelil velmi rychle až k hranici cca 1400,-Kč. Tehdy byl hlavní důvod cena elektřiny+emisních povolenek,což lze předpokládat i od roku 2020 a kurzu v roce 2023 nad 1000,-Kč bych se nedivil.Pro mne jsou akcie Čezu dlouhodobou investicí (na spekulace je vhodná např.Erste B.) a divím se,že tyto akcie,které vlastní i stát (málo rizikové) nevlastní nejméně 100 tis.domácích investorů (nyní cca 60 tis.proti 90 tis.investorů zahraničních)!

ČEZ:  ČEZ-dlouhodobá investice

Finanční negramotnost v ČR velmi vysoká. Je smutné,že i v diskusi. Absolutně nepochopím proč alespoň o 100 tis.více investorů z ČR nevlastní akcie ČEZu. Nyní je jich asi 52 tis., což je o jednu pětinu méně jak zahraničních. Sice nejlepší nákupy za cca 65-80,-Kč už nebudou,ale i cena 520,-Kč je dobrá. Je potřeba si uvědomit,že brát každý rok dividendy spolu se státem je výborné! Jen pokud cena akcií bude vyšší než 1000,-Kč,tak lze je prodat. Stačí se podívat do historie (rok 2008) a s tímto rokem porovnat současné ceny elektřiny i emisních povolenek. Strašení s výstavbou nového bloku v Dukovanech je nadsazené. Akcie ČEZu nepovažuji za vhodné na spekulace,ale jako akcii dividendovou, která by měla být ve vlastním portfoliu. Schválně si spočítejte o kolik dividend jste od roku 2000 přišli. Mne se to netýká!

ČEZ:  Prosba o radu

Forex nedoporučuji ani ve snu!!! Amatéři by měli začínat na BCPP a nakupovat dlouhodobě dividendové akcie a roční dividendy reinvestovat do navyšování počtu akcií. V ČR je dostatek dividendových akcií s výnosem cca 5-7% ročně i více. Doporučuji je nakupovat v době delšího poklesu na základě nějaké poviderní zprávě nebo zásluhou politiků. Je možné i do portfolia zařadit krátkodobě i nějakou růstovou akcii s předpokladem růstu o více cca 10%. Letos tento kůň je Erste B. akcie se daly nakoupit kolem 2.1.2019 za cca 735,-Kč a nyní jsou za 930,6 Kč,tím pádem už zralé na postupný prodej! Držte se hlavně zásadou,že peníze,které investuji do akcií nepotřebuji pro domácnost a tím pádem i nedělat zbrklé prodeje!

ČEZ:  reaktor nereaktor

Kromě problému výstavby Dukovan II je nutné sledovat cenu elektřiny a v těchto dnech i jaká bude dividenda! Z pohledu výhledu by měl kurz být minimálně nad 600,-Kč. To odhaduji skromně,když si uvědomím,že jsem akcie prodával za 1200,-Kč a i více! I já obchoduji již od roku 1993 a rád bych znal i názor jak to i Vy máte toto dlouhé období zdokumentované. Osobně mám vlastní programy,dříve ve FOX nyní v Exelu s makry.
Rád si vyměním zkušenosti.

Kam investovat peníze v roce 2019?:  Osobní investování

V článku mi chybí pro mne nejlepší varianta tj. přímé obchodování na akciových trzích a vytváření vlastního portfolia hlavně z dividendových akcií. BCPP má k dispozici několik nadprůměrných dividendových titulů. Navíc kromě výborné likvidity mohu roční dividendy buď spotřebovat nebo reinvestovat. Cílem pak je,aby po určité době cca 5 let případně déle zásluhou reinvestování nebylo třeba do portfolia dávat další vlastní zdroje!

ČEZ:  Do jaké míry se vyplatí obchodova často?!

Zabývám se obchodováním akcií od roku 1993! Od té doby mám i vlastní program na sledování ročních výsledků obchodování. V 90 tých letech jsem ještě využíval i fondy, po roce 2000 už jen obchoduji sám na BCPP. Mohu konstatovat, že zásluhou dividendového portfolia nyní roční výnosy z dividend bez obchodů pokrývají veškerou mou roční spotřebu. musím ale konstatovat,že pokud bych od roku 2000 ponechal mé portfolio beze změny a neprováděl žádné obchody,tak bych byl na tom ještě lépe! Chtěl bych vědět jak i jiní vyhodnocují portfolio a zda časté obchodování je spíše ke škodě kromě nějakých výjimek!

ČEZ:  Zdanění zisku

Omlouvám se pokud jsem napsal tu částku nepřesně. Totiž každý kdo podává daňové přiznání,tak má nárok na jednotnou odečitatelnou položku. Ta je uvedena v návodu k daňovému přiznání.

ČEZ:  Zdanění zisku

Máte pravdu,protože máte i další příjmy,tak místo dřívějšího jednoho roku platí nyní 3! Dokonce jsem zažil i dobu kdy platilo jen půl roku! Proti Vám mám výhodu, protože obchoduji s akciemi již od roku 1993. Např.ČEZ jsem v devadesátých letech nakupoval za 70-90,-Kč a zažil dobu kdy jsem je prodával za cca 1200,--1400,-Kč s velkým ziskem bez povinnosti zdanění! Proto v dnešní době mne obchodování nestojí navíc ani korunu a přebytky lehce kryji i měsíční spotřebu. Pokud bude fungovat i nadále ekonomika, tak mé portfolio je daleko lepší než nesmysly (spoření na důchod),které vymýšlí vlády, navíc je dividendové portfolio akcií i základem pro dědění mými potomky!

ČEZ:  Zdanění zisku

Obchoduji na burze přitom nepracuji. Z toho vyplývá,že ani neplatím daně. Dividendy už jsou zdaněny. Zisk z prodejů v roce pokud je nižší jak 157600,-Kč, tak sice podám daňové přiznání,ale nic neplatím (odečítatelná položka 23640,-). Navíc neznám investora,který má jen ziskové položky při prodeji,ale i ztrátové, tak že dosáhnou u drobného investora roční zisk vyšší jak cca 157000,-Kč je vynikající a pak mohu i zaplatit nějakou daň! Pokud budu v nějakém roce pasivní a moje tržby z prodeje akcií nepřesáhnou 100tis.Kč,tak nemusím ani podat daňové přiznání. Navíc jsem si vytvořil vlastní program v exelu,který mi vše sleduje a vyhodnocuje. Cíl mého obchodování jsem už dávno splnil tj.dividendy jsou vyšší než má spotřeba. Nové obchody provádím jen s přebytkem z dividen. Tento postup brání kromě nutných výjimek provádění obchodů se ztrátou.

PHILIP MORRIS ČR:  Koupit?

Klíčový den může být 29.3., kdy budou známy HV. Podle výsledků pak kurz půjde nahoru nebo dolů. Kdo věří,že kurz půjde po 29.3. nahoru (max.o 1000,-Kč), může ještě nakupovat, ostatní už ne!

1 2 3 4 5 6

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXnahoru+0,931 058,8215:44:40
RMdolu-0,40505,1715:39:09
DJIAstejne0,0030 996,9815:25:08
NASDAQstejne0,0013 543,0624.01.21
SP500stejne0,003 841,4715:24:10
DAXdolu-1,3713 684,0315:24:12


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz