Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 21.1.2021 6:46
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

mst
1 2 3 4 5

Fórum USA:  Intel růst

Jojo, tak to je. Dříve jsem taky nakupoval jenom podle logiky a analýzy atd a byl jsem pořád ve ztrátě. Pak jsem se od toho trochu odpoutal a začal myslet více americky a nakupoval jsem podle domněnek, předpokladů, nálad na trhu a najednou jsou zisky a nákupy jako NIO, INTC, atd. teď je jenom otázka jak dlouho tato vlny vydrží?

Fórum USA:  Intel růst

Ahojte, já teda koupil za 49,5, ale prodám až nad 65 - myslím že nejpozději příští týden :-) Bohužel jsem koupil málo...

Fórum USA:  dane-fifo

To, že nevedeš účetnictví neznamená, že na tvoje daňové přiznání nepřijde kontrola z FÚ. Kontrole musím podložit ""nějaký"" výpočet a nějaký podklad z čeho ten výpočet provádím. Výpočet zisku na akciích po mě ještě nikdy nechtěli, ale zahraniční příjmy prakticky každý rok. Zahraniční příjmy mám divi z různých zemí a občas nějaká faktura za překlad...

Fórum USA:  dane-fifo

Nevím tedy jestli můžeš libovolně optimalizovat? Pokud je více metod, měla by se stejná metoda použít na všechny položky v daném období. Jestli FIFO, nebo průměr, ale pak následně na všechny stejná metoda. V tom že bych na jednu akci použil FIFO a na jinou průměr jsem skeptický? A v dalším roe by sis to zvolil zase jinak? Já teda používám FIFO a přijde mi to jednodušší i s tím, že jednoduše zohledním pokud něco držím déle než 3 roky a pak prodám - jak bych to počítal u průměru nevím? To že bych si mohl zvolit co jsem prodal a pároval s libovolným nákupem mi přijde nepravděpodobné.

Fórum USA:  Danění US dividend

Dobrý den,
pozor na mylnou interpretaci. Příjmy ze zahraničí se v daňovém přiznání uvádí i pokud je obdržím už zdaněné. Není zde ani stanoven minimální limit jako u prodeje akcií (100.000,-CZK). Takže v daňovém přiznání uvádím příjem ze zahraničí a to pro každou zemi zvlášť na zvláštním listu přílohy. Samozřejmě pro země kde je dohoda o zamezení dvojího zdanění si daň odvedenou v zahraničí započtu (zápočet daně prostý). Pozor pro každou zemi platí jiné procento pro zápočet daně.
jak se zde píše FIO připíše dividendu už zdaněnou, pro USA je potřeba brokerovi dát vyplněný formulář W-8BEN, aby se divi danili správnou sazbou a pak to bude pro většinu divi z USA firem daněno správně. Pokud je v zahraničí odvedená daň vyšší dá se žádat o vrácení, ale toto jsem nikdy nezkoušel, protože u mých příjmů z divi se mi tím nevyplatí zabývat.
Pokud jsem něco uvedl špatně, prosím o opravu od zkušených, přece jen se nám opět blíží konce roku :-)
MST

O všem možném:  daně z akcií

To je dobrý nápad, ale nevím jak jde realizovat pokud obchoduju u FIO a jedná se o Americké tituly z USA-OTC-PK? Zjistím si to asi u FIA až tam příště půjdu jak udělat přímý převod... jelikož částka není závratná a snížil bych si daň o pár tisíc, tak asi přispěju na vánoční dárek pro dva důchodce :-)

O všem možném:  daně z akcií

Díky za odpověď, myslel jsem si to. bohužel když dám pokyn k prodeji i za téměř nulovou cenu píše mi to , že příkaz je odmítnut trhem, takže se akci už asi neobchodují vůbec...

O všem možném:  daně z akcií

Zdravím, takový dotaz k daním. Pokud jsem v období ne delším než 3 roky kopil akcie, které jsem sice neprodal, ale tato akcie se přestala obchodovat a má tedy prakticky hodnotu 0,-, můžu nákupní cenu uplatnit jako ztrátu do výpočtu pro zdanění příjmu, i když mi na účtu svítí, že tyto akcie vlastním? Jedná se tedy o firmu, která zkrachovala...

Fórum USA:  zlato

Teslu nejedu a z dnešního pohledu to byla chyba, prostě jsem to prováhal. Ale podařilo se mi dobře nastoupit na vlnu Čínských EV, jako jsou NIO, LI, XPEV a případně i NKLA (ale zde příliš brzy). Nicméně tento sektor akcií je neuvěřitelný... Už několikrát jsem se zde na fóru ptal na názor na NIO, ale nikdo mi neodpověděl, takže asi v tom nikdo nejede. U NIO jsem už něco prodal, ty nákupy jsem měl z března a nešlo to psychicky vydržet :-)

MONETA MONEY BANK:  MONIKO TY KRÁVO

pokud jedeš pře FIO, je to co se týče divi jednoduchý, pro akcie z USA vyplň formulář W-8BEN a pošli jim to. Pak budeš mít téměř vše daněno 15%. Ve tvém daňovém přiznání vyplníš přílohu pro příjem ze zahraničí (pro každou zemi zvlášť). O tom, že by se divi nemusela do DP uvádět pokud ji reinvestuji do nákupu dalších akcií nevím. Nákup a prodej je jasný, vše s držením kratším než 36 měsíců započítávám a do DP uvádím ať už je výsledek kladný, nebo záporný. Záporný je ale jenom informace, základ daně mi nesníží :-(. Takže pokud jsem někde nepřesný, nebo má někdo doplnění budu taky rád... jak říká klasik chtěl bych platit co největší daně z příjmu :-)

Fórum USA:  rozvoz jídla

Jo inflace to je údaj pro statistiky - třeba zlevní lokomotivy a dorovná to dražší jídlo :-)

Fórum USA:  NIO

Zdravím,
drží někdo z vás NIO - kde odhadujete konec růstu? Já už část prodal (příliš brzy) a teď přemýšlím kdy prodat další část?
Díky za každý názor. MST

ERSTE BANK:  Šleh

Z indexů není na maximu snad už jenom PX :-)

ERSTE BANK:  Šleh

A to jsem chtěl tu Monetu za 57,- prodat a vybrat zisky. Ještě, že jsem byl líný založit ten pokyn :-) Kolik tam teda teď mám vlastně dát?

Koronavirus straší:  Strach - nejlepší vládce; nedostatek informací největší zrádce

Ono stačí to, že jeden pán předem (někdy podvečer) řekne jaké bude číslo pozitivních testů ten samý den :-) když řekne 15.000, tak na druhý den se oznámí 14.968 - trefa na 99,8%....

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

No držení na důchod se může dost zkrátit... žijeme v zemi kde 14 dnů tvá už jenom 2 dny :-). Zavedeme zařízení po dvou týdnech vyhodnotíme a uděláme nová opatření. Takže z toho vyplývá, že příští dva týdny skončí tento pátek, takže do důchodu to má každý z nás o dost blíže než si ještě před 2-3 týdny myslel.

Fórum USA:  Kotleba 4 roky basy

Hele k tomu mám taky jednu ze života. Bratranec má křestní jméno i příjmení začínající na S, když si ve druhé třídě ZŠ podepsal gumu iniciálami a uviděla to jeho učitelka, tak byl chudák po škole a psal trest a ještě měl něco v deníčku pro rodiče. Jenom ještě podotýkám, že je to více než 40 let. Takže asi tolik k šeku s částkou 1488,-. Dál je dost nepochopitelné, že u nás existuje zákon: Trestní zákon č. 140/1961 Sb.§ 260-261 a dodnes u nás legálně existuje politická strana, která toto dokonce propaguje ve svém názvu - i když je na to definovaná sazba odnětí svobody i za projevení sympatie a ne jenom za propagaci....

Fórum USA:  Zbrojovka

Nepamatuju si všechno, ale které IPO malých českých firem dopadlo dobře? Krátkodobě se dalo vydělat, ale kdo z toho včas nevystoupil neměl většinou nic... To raději vsadím na startupy z Ameriky, nebo číny - tam pokud přijdou pozitivní zprávy je tolik kapitálu, že je růst velmi zajímavý... Třeba teď mají investoři rádi EV: NIO - přemýšlím kdy prodat, NKLA má snad ještě čas na růst, nebo co doporučíte vy?
MST

Fórum USA:  Nasdaq - odrazový můstek

Jak sleduji akcie Tesly, tak tato správa bude důvodem pro růst o minimálně 10-20%. Protože u této akcie nic co platí pro jiné firmy neplatí :-)

ERSTE BANK:  Erste UP proc?

Protože jsem ji nedávnou nakoupil za 518,- a za 600,- chci prodat!

1 2 3 4 5

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXnahoru+0,171 074,8620.01.21
RMdolu-8,28515,1620.01.21
DJIAnahoru+0,8331 188,3820.01.21
NASDAQnahoru+1,9713 457,2521.01.21
SP500nahoru+1,393 851,8520.01.21
DAXnahoru+0,7713 921,3720.01.21


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz