Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 15.10.2019 12:55
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

relativ
1 2 3 4 5 6

Fórum USA:  US

realizace vstupů pod 2900, příští týden je sezonně silný, takže se možná dočkám dalších výstupů
Zlato jsem ukončil na BE, aby včera za pár hodin konečně vyrazilo dolů, no i to k tomu patří,

Fórum USA:  už vypouštějí balonky s bububu

Padá to jak šutr, proto jsem počkal s dalším nástupem až na teď, další 2850.

Fórum USA:  čínština

Je to z 2011, od 10min se k čínštině vyjadřuje, neumí a vysvětluje proč.
https://www.youtube.com/watch?v=5O0p_3mTKtA

Měl jsem sice včera už 4deci v sobě, ale hovořil tam o spolupracujících, které (kteří) jsou už všichni v Kanadě, takže tvá dedukce, že mu tam po celou dobu tlumočil Amík z Tchaj-wanu... přiznám se, že nevím kde si to vzal. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

Zásada: ano, druhá strana mince. Zrovna to tu máme v přímém přenosu:-)

Fórum USA:  Greténismus

Wizard: Nech šamana v sobě promlouvat častěji....za mne velmi moudré.
Ale ani psychiatr mne nerozlítil, kriticky se vyjadřuje k rodičům, což i když to sleduji jen okrajově a o její diagnéze jsem nevěděl, mne zaráželo.
Jenže jak říká M. Zelený alias Atapana: Mladí demonstrují, ale zároveň touží mít pořád nové mobily a jiné hračičky a nechápou, že tak připsívají k drancování země. Tedy musí si uvědomit souvislosti a říci, že neustálý růst a modla HDP, ať si strčíme do pr.... Pak přijde short století:-)

Fórum USA:  indexy

JenTak: Jednou si se tu do reflexu navážel, tak jsem zřejmě vyvodil špatný závěr, nemám problém přiznat chybu a vzít zpět, co jsem napsal. Jeho zkušenost novináře je specifická. Můžeš mluvit skvěle čínsky, ale jako cestoval nezažiješ pozici novináře a to pro mne byla podstatná, zajímavá informace. Pohled na běžné Čínany určitě přinese lepší zmíněný cestovatel.
Vylaď si ale anténku na trhy nebo neignoruj, co přijímá za signály:-)

Fórum USA:  indexy

Hadříku s reflexem na JenTika nechoď, to je periodikum na druhé straně barikády, takže to se nečte, navíc rozhovor se zaprodancem čt:-)
Šijí do současné EU, politické korektnosti, ale také do Ruska, což je nepřijatelné.
Nevím jak ti běžní Čínani, známý co se pohybuje v tattoo mi říkal, že se bavil s pár čínany a prý jen 2 z nich neměli vymytej mozek a to byli tatéři, kteří cestují a mají možnost srovnávat.
Orwell byl vizionář. 1984...Čínani už to mají, jen nevím jestli to tu zavedou oni nebo my sami v zájmu bezpečnosti, korektnosti a ochraně LGBT komunity:-)))

2900 se mi moc Hadříku nezdá, ale nejsem kouzelník,pokud dolů tak kolem 2940 přikoupím..brambora k bramboře uno je na dvoře
Fórum USA:  eurusd

revolut má nějakou virální marketingovou akci nebo co:-), předevčírem jsem četl na finačníkovi tuto nabídku.
Nicméně velmi dobrá služba nejen pro převod peněz. Mám ji v plánu, jen teď nevím komu přihrát ty tři stovky:-)))

Fórum USA:  Vichřice v Norsku a bujné představy na lodi či v letadle ?

Zásada: Rozumím vašemu rozhořčení, ale dobře míněnou radou nic nezměníte. Věřte ale, že určité nastavení hlavy lidem brání posouvat se dál, růst. A v tradingu to platí bezpodmínečně, jelikož bez sebereflexe a odložení ega se neposunete dál. A vedle toho, když si dáte statistiku, že úspěšnost v tomto oboru je 1:9, tak vás to tu spíše rozesměje. A chudáky typu HK nejlepší zcela ignorovat. Za víc nestojí.

Fórum USA:  Vichřice v Norsku a bujné představy na lodi či v letadle ?

Wizarde a je opravdu nejtepleji v oslu? :-) česká soda, to byl pořad...dneska by to asi čt už nedala

A napiš třeba co si měl k snídani, jestli byli ráčkové nebo nyní spíše humr, v pohodě, i fórum můžeš mít jako rodinu.


Včera jsme zaznamenali close pod pátečním, tedy týden přesně podle sezonnosti. 2960-2970 nákupy, další nastaven 2940.

Gold jsem prováhal, nastavuji na 1533.

ropa Cipísku slušná práce. Pokud to dotáhnout na zavření, půjdu long. Komodity však vždy jen velmi opatrně.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Tvůj názor ti vyvracet nebudu, ztráta času, stejně bude mluvit každý volič komunistů, SPD a všech co je živí jen závist a nasranost. A taky vlastní neúspěch. Díky bohu, že podle výsledku voleb, si toto myslí menší část voličů na Jížňáku.
Asi odejdu do věčných lovišť za Fanoušem, tady ta negativní energie je o zdraví, i když se to prezentuje jako osvícenství:-)))

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Ach jo, jen jsem uvedl, že byli i tací, kteří byli rádi za oplocená parkoviště a parkovali tam rádi a tedy ne všichni to považovali za krádež jako ty.
A co na tom zastavěném sídlišti jako mělo ještě vzniknout? Moc volných ploch tam nezůstalo a dnes je o ně boj. Developeři by je zastavěli hned, to se neboj. A že dostalo komplet nový kabát a není to už jen hnusná šeď nepovažuji za prd.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

kavole: na tebe reaguji poprvé a naposled. Že píše bludy jsem nepsal, jen že ten příběh je poloviční, protože by to kazilo jeho pointu. To že čteš selektivně vím dávno. Proto s tebou diskutovat bych považoval za ztrátu času, navíc tvé vyjadřování zde, mi je krajně nesympatické. Může to znít arogantně, ale tak to mám. Tedy otázky mi další klást můžeš, ale odpovídat ti na ně nebudu, v zájmu své pohody.

JenTaku - Že u nás chybí strategické plánování začínající nahoře a konče v malé obci s tebou zcela souhlasím. Hledat něco pozitivního na systému, který násilně zlikvidoval své odpůrce a byl postaven na nenávisti, vzhledem k historii mé rodiny, je pro mne osobně nepřípustný. Je to pro mne stejné jako bych vychvaloval, že za Hitlera se rychle a hodně stavělo.


Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Abych jen neplevil jako místní soudruzi kouzelníci:
Trochu koušu, jak blbě jsem ráno vylezl z německý bonds před jejich výstřelem up. Ale myslím si, že stejně jako zlato ještě dolů půjdou (nemám však pozici)a pár dní to může ještě trvat.
Jinak pro akcie je statisticky tento týden nejhorší v roce. Od 1990 jen 2x nezavřel SPX v průběhu následujícího týdne některý den pod pátečním close. Doplním, že se nejedná o mou statistiku.
Nicméně páteční povinný short je vyjímka. Jinak se chystám postupně nakupovat při poklesu.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

JenTaku říci celý příběh, to by ti tolik nevyšla pointa jak byli ti komanči skvělí a dnes je všechno špatně.
Na Jížňáku jsem vyrostl, ty hlídaná parkoviště jsou tam od 90. let. O jejich vzniku nemám iluze, jedno vlastnil/ní i fotbalový klub Háje, tam bych to odhadoval na soudružsko estébácké známosti, ale zisk šel alespoň do amatérského sportu. U jiných někomu do kapsy. Jasně, těm které zabrali jejich parkoviště před barákem byli nasraní, ale zase řada lidí tam parkovali svá auta, i když tam šli kus pěšky, protože nemáš tušení, jak na Jížňáku tehdy mizela auta nebo jen díly. O jedno auto jsem přišel po týdnu a jednou jsem ráno přišel k autu a neměl kapotu, to je tak cca 10let zpátky.
Ale hlavně, dnes jsou narvaná i tato hlídaná parkoviště, takže na současný stav to určitě neprojektovali, ale plány neznám, ty si je určitě četl. Tím, že zavedla praha 4 modré zóny, posunuly problém na Jižňák, kde se teď více snaží ráno zaparkovat svoje auta přespolní.
Osekání pruhů si mi také nelíbí, ale hlavní důvod je koncepce pruhů pro autobusy. A při tom množství aut se to stejně před křižovatkou či kruháčem naštosuje. Než profrčet Jížňák je horší se tam vůbec dostat. Všechny příjezdové cesty směr centrum stojí ještě více. Jezdím to teď s dcerou každý den do školy. Trochu by pomohl obchvat, ale dokud zelení a jiní levičáci nám auto do měst nezakážou, bude to takto. Před 15lety jsem na to každý den čuměl na předměstí Londýna a nechápal a dneska v tom jedu:-) Hlavně pondělí je peklo.
Takže příběh jako vždy je trochu jiný, ale tahle část ti tam nezapadá.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Na tom se shodneme, tady je to spíš už z nostalgie. Určitě si najít něco ""venku"". Já sice díky Fanoušovi nějaké své obchody vylepšil např. posunul PT, ale obecně obchodovat podle někoho jiného z nějakého fóra mi přijde pitomost, co tě nikam neposune.
Můžeš si pronajmout strategie a jen koukat jak ti běhají automaticky obchody. V budoucnu bych to rád více prozkoumal v rámci diverzifikace, ale je potřeba na to mít již větší kapitál. Např. min kapitál pro vstup je 3mil, tím pádem z pohledu diverzifikace bych musel mít alespon 30mil., abych o tom z mého pohledu řízení rizika vůbec uvažoval.
hezký víkend a všem úspěšné obchody

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Dám ti jednu radu. Pokud si myslíš, že to co zde předvádí JenTak a jiní má něco společného se seriózním tradingem, tak tě to bude stát akorát peníze, než to pochopíš.
Jediný, kdo nás tady silně převyšuje je Fanouš2, ale zbytečně se pouští do diskuzí, které jsou ztrátou času a pak je možná sám naštvanej, že s tím ztrácí čas. Sám jsem se tu taky nechal párkrát unést. A na druhé straně úspěch se v české kotlině neodpouští, natož si vnitřně uznat, že někdo je chytřejší nebo má v oblasti větší znalosti než já. Až je to často k smíchu. Rozdílnost názorů je v pořádku, ale tady je cítit, že některým leží přímo v žaludku.
Toto fórum je akorát takový lakmusový papírek nálady mezi davem, v tom má smysl ho sledovat. Jakmile JenTak začne kvíkat blahem a už vidí konec světa, zkrátka z něj stříkaj emoce, víš že jsme na otočce trhu. A stejně, když se tu příliš lidí shodne v názoru, je větší pravděpodobnost, že realita bude opačná.

Na SP vyklízím pozice a nechávám jen 1/8 na nová high. Příští týden se uvidí.Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

detekci algoritmů neumím, takže jsem ve zpoždění:-) ale 14dní je patrná síla trhu (advance decline line, OBV,...) v kombinaci se cycle forecast byla pravděpodobnost vysoká. A když Wizard k tomu dospěl svou cestou, zdá se, že to byla celkem čitelná situace.
Spíš je k zamyšlení, když v takové situaci skáču do shortů a spekuluji na růst volatility.
Ale až budu mít 15let praxe, možná budu tušit o čem ten pravý trading je:-)))

Fórum USA:  10-09 US dlouhá býčí

tím krizovým manažerem si mě dorazil a hned se mi vybavil obraz brouka pytlíka:-)...trader, krizový manažer, znalec mezinárodní politiky,IT odborník..na co jsem zapomněl?

Fanouš se vrátil z odpočinku a JenTak je z toho úplně rozhozen:-)

Fórum USA:  Indexy, cukr

gold uzavřen,

cukr taky sleduji, sezonnost i COT reports nakloněny, SR kde je teď by mohla pomoci, ale nejspíš počkám, až si poradí s klesající TL, maximálně zvažuji dnes zkusit malou pozici s větším prostorem

Fórum USA:  Indexy

Jednou jsem četl úvahu na téma, že je rozdíl jít do trhu s tím vydělat nebo mít pravdu. Snažil jsem si to nacpat do hlavy, přece jen to je ""děvka"", kterou je potřeba držet si od těla:-)
Držím vám pánové palce, i když jsem momentálně na opačné straně. Leze na mě euforie, takže polovina zavřena a jdu od toho se uklidnit, emoce jsou pro trading překážka.
1 2 3 4 5 6

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,351 015,9412:54:30
RMnahoru+0,67768,3912:52:48
DJIAdolu-0,1126 787,3614.10.19
NASDAQdolu-0,108 048,6515.10.19
SP500dolu-0,142 966,1514.10.19
DAXnahoru+0,4112 537,6312:34:39
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz