Navíc vložte kód i těsně za úvodní značku :
Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 24.5.2020 23:21
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

relativ
1 2 3 4 5 6 7 8

Fórum USA:  Delta & Exxon

Hvjer: upřímně, ty by si to mohl vyučovat:-) jak když jsem četl starého burziána Kostalanyho. A rozhodně před lety mi tvé příspěvky pomohli, abych to pochopil (pokud si myslím správně, že si tu před lety byl pod jiným nickem).
Nejjednoduší cesta k vydělávání je být obecně longař a učit se, mít emoce pod kontrolou. Shortování je a bude těžší cesta a není pro každého, uspěje s tím určitě méně lidí. Jenže lidi jsou nenažraný, kouknou na film jak někdo vydělal na krizi mega ranec a chtějí to taky.
Ilustrovat se to dá pohledu na FED. Jednoduší je na FED pohlížet jako na zlo lidstva než se třeba mrknout na jejich stránky a zjistit, jaké skvělé grafy/analýzy tam může člověk najít a pochopit, že kdykoliv se do toho opřeli, nikdy pokračování medvěda nepřipustili. Třeba to jednou nevyjde, ale cca od 50. let, kdy je jejich úkolem zaměstnanost, tak se to zatím nestalo a já obchoduji pravděpodobnost.

Taky si myslím, že brzy se bude létat ještě více a možná i levněji. Teď zkrátka do auta a do Chorvatska:-)


Fórum USA:  sugar

doufám, že se konečně sugar vydává na cestu,target 12,15, mám to na delší dobu stejně jako corn.
Trump do toho šlape...

Fórum USA:  Retro

Hvjer: s tím pokřivením národa máte pravdu předsedo:-) ale tady jakoby každý pořád řešil jen ten kus žvance.
Problém vidím, že lidi nejsou schopni přijmout zodpovědnost, to je obecně problém zpohodlněné evropské společnosti.

Dlouho jsem nemohl pochopit, proč takové fňukání na této diskuzi, ale myslím si, že zatím je fakt, že zkrátka je 80% ztrátových obchodníků.

První nástup 2710, pak 2640. Musím opatrně, přece jen vezu ještě longy, kterém už jednou se mnou prošly údolím smrti:-)

Fórum USA:  Retro

me too:-)))

Fórum USA:  očkování

akcius3: máš recht a imunita je základ, pod to se mohu podepsat:-)

Fórum USA:  očkování

Možná, že by byl právě rád, uchránil bych tak těch 80% obchodníků před ztrátou:-)

I s tím očkováním si myslím, že nemá pravdu. Co si pamatuji, (je to 7let zpět mého zkoumání), tak naopak kvalita šla nahoru, dříve se v nich používala hodně rtuť jáko látka, na kterou se to váže (terminologie může být nepřesná). Kvalita se však může lišit. Pamatuji jednoho doktora z Čech, který pro své děti vybral z povinného očkování si jen některé (smysluplné) a vakcíny si nechal poslat z Vídně, právě kvůli kvalitě.

Fórum USA:  Papaya nakažená koronavirem

Hadřík: Je slušnost odpovědět, když jsi se tak rozjel:-) A dokonce je to pro mne srozumitelné:-)
Souhlas: stav poznání....mám moc rád Nassima Talebe...možná mi dal více než celá VŠE:-)...obzvláště v medicíně je vidět jak se poznání v čase mění...kojit je zbytečné, stačí sunar, aby se po letech zjistilo, jak je to nehraditelné spojení matky s dídětem, slepé střeve? zbytečné...těch kroků mimo bylo mnoho. A na nejvyšší úrovni se mi líbí myšlenka, že nikdy nemůžeš pochopit zcela systém, jehož jseš součástí, z toho by měla pramenit naše pokora (měla...)
Motivace zastávat nejvyšší místa...nejspíš znáš film I am fishead. A jelikož psychopati se budou vždycky rodit, vždycky bude svět mincí dobra a zla a hlavně jak říkají indiáni..země, vesmír je v neustálé harmonii.
No vidíš, nepovažuji se za odpůrce očkování, ale své 3 děti očkované nemám, ale jen jsem četl, četl a pak se rozhodl spíše intuicí pro menší zlo. A na kecy a ksichty doktorů jsem si už zvyknul, vlastně chápu jejich pohled, ale taky znám děti, které to odsrali a stát se na ně vybodnul.
Na závěr: pro mne je nejdůležitější osobní svoboda, takže sleduji, jakým byl Orwell vizionář, ale nepotřebuji kvůli tomu být fanda konspiračních teorií, protože to zase vede jenom k černobílému vidění světa a z čeho mám strach, když vidím nenávist v komentářích, když jenom někdo zmíní jména např. Švejnar, Niedermaier a tu zlobu so to spustí. Nemusím s nimi souhlasit,ale ta zloba, flustrace z lidí, co cítím, ta mě pořád dokáže vytočit, i když vím, že to je špatně. Třeba s Niedermaierem jsem měl možnost se setkat a je to pohodovej, slušnej chlapík. a úplně nakonec to nejdůležitější: Gándí řekl: důstojnost ti nikdo nemůže vzít, můžeš jí pouze odevzdat"" a místo důstojnosti si můžeš dosadit svobodu. Takže je to o koncetraci na sebe a svůj okruh vlivu, pak jsou všechno prkotiny.
Uf, tak jsem zvědav, kam to stáhnete, já se objevím cca ke konci měsíce, to snad zase bude čas nákupů

Fórum USA:  Papaya nakažená koronavirem

Hadřík: sorry, špatně jsem to pochopil, myslel jsem jen tu kauzu ruského diplomata. Článek jsem nečetl, na který reaguješ a po tvém podrobném rozboru se už ani nechystám:-)

Fórum USA:  Papaya nakažená koronavirem

Hadříku, to mě bude zajímat, co tvé kritické myšlení vymyslí:-) Reflex versus aeronet apod. to je demarkační linie tohoto národa:-)
Novotný přiznal, že mu volal přímo Hamáček. Tak nevím, jestli ministr vnitra reaguje na vymyšlené články z časopisu nebo měl sen či dostal zprávu z tajných služeb. Každý podle svého gusta.
JenTak svůj názor psát nemusí, ten je každýmu jasný:-)

Fórum USA:  Papaya nakažená koronavirem

Cipísek: Prymula by z vás měl radost:-) Chápu, člověk někdy neví, jestli se má smát nebo zuřit.
Ale co chudáci děti. Tady je video, kde s nadsázkou můžeš vidět, jak to má vypadat ve škole od 25.5. podle metodiky MŠMT. Dcerku bych rád do školy poslal, ona ještě více, ale tohle pro prvňáky je nesmysl:

https://www.youtube.com/watch?v=l1Oedp-P7Ew

á propos když jsme u té školy, tak cca před rokem tu někteří psali, jak posílat děti do soukromé školy je snobárna, a že lidi jen vyhazují peníze pro svůj pocit, že mají něco více. Mohu vám zdělit, že se školou jsme maximálně spokojeni. Byl bych rád, kdyby do takové školy mohly všechny děti, ale to je při nefunkčnosti státního aparátu scifi.

Jinak dávám tip na corn, není z mé hlavy, ale o to víc zajímavý. Odpol jsem prováhal vhodný čas, ale je to na delší držení, takže na různé vstupní strategie je pořád čas.

Fórum USA:  sociální nepokoje

Hadřík: rozumím ti v tomto. Mám jen striktně oddělené svět tradingu od osobní roviny nebo přesněji řečeno se to snažím dodržovat. Trading je pro mne o pravděpodobnosti a riziku, a když vidím jak reagoval trh v historii, když FED vytáhnul takovou nálož, tak zkrátka pravděpodobnost, že to půjde onahoru je veliká a mohu si o tom myslet co chci:-) Velký rozdíl je, že to bylo velmi rychlé a scénář, že to byl nejkratší medvěd v historii selský rozum nechce připustit, tomu rozumím. Já s tímto scénářem počítám dost, přece jen jsem longař (z důvodu pravděpodobnosti:-). Osobně si však filozofuji o čemkoliv a jsem velmi kritický např. k DPH jako modle, ke které se upínáme jak k božímu znamení, jestli máme být šťastní nebo ne když klesá:-) a raději bych poslouchal odborníky, jak prezentují strategii na boj se suchem, záchranu hmyzu atd. než Hamáčka a jeho válku s malým zvířátkem. Do obchodování se to však snažím netahat:-)

Koronavirus straší:  Do roka a do dne?

Hadřík: Jsem si jen rýpnul ze srandy, když jsem viděl nahrávku, mě spíš zajímalo, jestli si myslel konkrétní téma.
Jinak souhlas, šikovných ručiček tady je, ale vláda má jiné zadání...
Zmínili jsme ovečku, vlka a nesmíme zapomenout na pastýře. U něj to všechno začíná :-)

Koronavirus straší:  Do roka a do dne?

To mi hadříku objasni, co jsem my hloupé ovce pochopily s měsíčním zpožděním oproti vám? :-)

Koronavirus straší:  Do roka a do dne?

Mně ten Andrej Veliký jako veliký moc nevypadal, když stál na povel na letišti s Hamáčkem a děkovali čínskému velvyslanci, že od nich můžeme nakupovat. Už vidím jak se hrádní páni Nejedlý, Tvrdík a spol přitom chechtali u TV. V této hře ani Andrej nerozdává karty a jen poslušně poslouchá.

Že většina společnosti netuší, že má jakákoliv vláda v ČR naprosto nulový podíl na vývoji ekonomiky (z krátkodobého hledika volebního období) beru jako fakt, ale že to netuší někdo, kdo se pohybuje na burze, to koukám:-)

Koronavirus straší:  Koronavirus...

Andrej podrbe za ouškem, přidá pohádku o zlém vlkovi a ovečky dál spokojeně přežvykují.....jen jsem vyjádřil svůj názor:-)

ropa zatím nahoru nevypadá...commercials zatím nákupní apetit nemají, spíše naopak a bez nich to nepůjde a když k tomu přidám pohled na objemový indikátory, tak to bude ještě divočina

Ačkoliv bych ještě rád lépe nastoupil, jelikož čekání na dubnový pohyb dolů mi nevyšel, tak bych měl být jako pragmatický longař s výhledem spokojen. Snad přijde v květnu nějaký nápad na sell in May a zase bude platit buy dips

Fórum USA:  Boris Johnson to chytl

spíš právě vychází...on, princ Charles...v kolektivu jsme si rovni

Fórum USA:  Sverige - störste land

Wizard: souhlas a díky za postřehy, co zas jsou nové pro mě:-), hodnotit to určitě také nechci a stejně jako rozdílnost jejich a naší kultury. Stejně souhlas, že mě také těší jak se k tomu stavíme jako národ. Přesně, čas ukáže.

Fórum USA:  a zase opatření na hovno

Wizarde, co říkáš na přístup Švédska k šíření viru? Já jim držím palce, ať to vydrží, jelikož tím udělají službu v šem. Jedině tak budeme mít možnost srovnat, co funguje a s jakými důsledky v delším horizontu.
A stejně jako Boris v Anglii, tak i švédský premiér z mého pohledu pěkný
projev k národu. Mluvit u nás o tom, že někdy v životě je nutné přinést oběti i kvůli ostatním...to by bylo u nás rozbitých televizí:-)
To mi tu posloucháme, jak jsme ve válce. Aniž bych chtěl zlehčovat riziko, tak si vůbec neumím představit, kdyby se světem takovou intenzitou šířila něco jako ebola či španělská chřipka, co by nám říkali potom: že nastal konec světa a že kapatilovali?

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

80 letá nebyla vyhrocená? Ano nebyly to 50. léta, ale ten humus tu byl pořád. Pokud si jako poslušná ovečka se řídil čím máš, pak si žil ""v poklidu"" jak to ty nazýváš. Proč jsem použil tu hospodu? Protože přesně po jedné víkendové návštěvě hospody na chalupě toto zažil táta v práci, jeho štěstí bylo, že ředitel ho znal, znal mého dědu. Takže mu jen poradil, ať si dá pozor, že práskači jsou všude. Na toto se jednoduše zapomíná. Ale jak jsem psal, pro velkou část lidí je psychologicky osobní svoboda skličující a jsou raději, když se o ně někdo postará. Nic proti tomu, tak to zkrátka je. A naopak pro mnoho lidí to bylo absolutně k nežití a museli zdrhnout aby mohli dýchat. Režim, který musí zavřít hranice, aby mu neutíkalo obyvatelstvo?...to mluví za vše.

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

a jé, koronavirus nám šahá na blahobyt, peníze a lidi už vzývají socialismus či nejvyšší level komunismus. Nikomu ten názor neberu, to že pro velkou část obyvatelstva je osobní svoboda spíše přítěží a jsou spokojenější ve stádečku, kde se o ně postarají, je známá věc.
Ale spekulovat, že si Horáková může za smrt sama, to je pouhé překrucování faktů. To bych mohl říc i o Husovi, že stačilo odvolat a nemusel být upálen...tak si také za to může sám?
Kritici si neuvědomují, že za toho komunismu (i když podle teorie to komunismus nebyl) jste nemohli veřejně říci své názory ani při pivě v hospodě. Něco jste řekli v hospodě a druhý den v práci jste šli na kobereček. Buď te rádi ,že si můžete psát co chcete.
Já mám pocit, že socialismus s lidskou tváří se šíří z Bruselu již pěknou řadu let a jak to vypadá vidíme ve Španělsku. V porovnání např. s Koreou nyní vidíme, kam ten plíživí socialismus ala ""o vše se postará stát"" v Evropě směřuje. Na druhou stranu neříkám, že kapitalismus v dnešní pododě je něco, co bych chtěl adorovat.
Na nákupu je podle mne ještě čas, jedna vlna dolů podle mne ještě přijde, ale low si odhadovat netroufám. Pořád vidím variantu vstupu do longů v dubnu.

1 2 3 4 5 6 7 8

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,84877,0122.05.20
RMnahoru+0,12584,0722.05.20
DJIAdolu-0,0424 465,1622.05.20
NASDAQnahoru+0,439 324,5922.05.20
SP500nahoru+0,242 955,4522.05.20
DAXnahoru+0,0711 073,8722.05.20
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz