Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 12.12.2019 23:26
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

relativ
1 2 3 4 5 6

Fórum USA:  drahy kovy

Shortovat nyní zlato bych nedoporučoval, ano pullbacky jsou a budou, ale staré otřepané trend is your friend...zkrátka je jednoduší vstupovat při těch korekcičkách do longu, jelikož mám zato, že došlo k otočce směru.
Tedy pro longaře jsou nyní pastvinou bonds a gold:-)

Fórum USA:  SP

děkuji Amíkům za thanksgiving rally...s longy si dám na čas pauzu, ale do shortu se zatím určitě neženu, uvidím příští týden. Zůstávám v longu na bonds.

Fórum USA:  a už kanárek zpívá

JenTaku na hezká slova věříš hlavně ty. Na hezká slova o brutálním propadu, konci světa atd. Ti co chtějí vydělat se spoléhají na data.

Spíš nám jako trader s dlouholetou praxí řekni co ten short z 2850? Jestli ho pořád máš nebo jak si tuto pozici řídil, to by spíše ty méně zkušené zajímalo.

Fórum USA:  a už kanárek zpívá

Pouze kouřová clona pro publikum, aby měli análníci co vyprávět: co, proč.
Zatím podle plánu výkles do dneska, kdy nám začíná silné období před thanskgiving. Takže v longu s 80-90% pravděpodobností v zádech.
Horní hranu kanálu jsme sice dosáhli (jak před nějakou dobou zde ukazovat Wizard), ale vzhledem k sezonnosti si myslím, že dolů půjdeme až po thanskgiving a nyní se to budou udržovat směrem k high, možná i nová, to už si nedovolím odhadovat.
K tomu včera signál s 80% pravděpodobností.

A co ty vaše shorty pánové, které jste nakládali ještě někdy v srpnu? Stále držíte nebo SL?

Fórum USA:  SP

Ukončeno i posledních 10% na SP. Čt a pá vycházejí sezonně silné, ale pouze pokud do čt uvolníme silnou překoupenost, budu o vstupu uvažovat a vše jen 1-2dny s přitáhlým SL. Jestli to chtějí držet až do Thanksgiving, jsem velmi zvědav. Každopádně na další nákupy do swingu si rozhodně počkám.
Teď jsou spíš v hledáčku bonds

Fórum USA:  Kdyz realita hryzne do psoudele

Fanouš: Hodnota určitě ne, myslel jsem rok:-) Ale přesně jak píšeš... 4měsíce na 2455...něco na tento způsob si umím představit a média budou žít krizí ještě rok

Fórum USA:  Kdyz realita hryzne do psoudele

včera podle plánu na 3050 ukončen poslední long, tedy 90%, 10% nechávám na další mety.

Pokud tedy vezmeme v úvahu, že od února probíhala konsolidace, tak bychom mohli být svědky prudkého růstu...osobně bych se nezlobil.
Jak se uvolní překoupenost, zase nastoupím ve svém jednoduchém modelu levně nakoupit a dráž prodat:-)

Když opustím kolbiště tradingu, tak možnost silnějšího propadu 2020 neopouštím, ale je to spíše v rovině filozofické. A pokud, tak i krize v řádu měsíců byly. Nic extrémního natož pád systému neočekávám. Mnou sledované ukazatele zatím nic nesignalizují, což doufám, že až najde čas udělají:-)

Když se tu sejdou matematici a kouzelníci, hned to má úroveň a tímto všechny zdravím, i ty, co nepatří ani do jedné skupiny:-)

Fórum USA:  pátek 17:00

Myslím, že ti už ukázali, jak to s tebou myslí:-)

Fórum USA:  US

realizace vstupů pod 2900, příští týden je sezonně silný, takže se možná dočkám dalších výstupů
Zlato jsem ukončil na BE, aby včera za pár hodin konečně vyrazilo dolů, no i to k tomu patří,

Fórum USA:  už vypouštějí balonky s bububu

Padá to jak šutr, proto jsem počkal s dalším nástupem až na teď, další 2850.

Fórum USA:  čínština

Je to z 2011, od 10min se k čínštině vyjadřuje, neumí a vysvětluje proč.
https://www.youtube.com/watch?v=5O0p_3mTKtA

Měl jsem sice včera už 4deci v sobě, ale hovořil tam o spolupracujících, které (kteří) jsou už všichni v Kanadě, takže tvá dedukce, že mu tam po celou dobu tlumočil Amík z Tchaj-wanu... přiznám se, že nevím kde si to vzal. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

Zásada: ano, druhá strana mince. Zrovna to tu máme v přímém přenosu:-)

Fórum USA:  Greténismus

Wizard: Nech šamana v sobě promlouvat častěji....za mne velmi moudré.
Ale ani psychiatr mne nerozlítil, kriticky se vyjadřuje k rodičům, což i když to sleduji jen okrajově a o její diagnéze jsem nevěděl, mne zaráželo.
Jenže jak říká M. Zelený alias Atapana: Mladí demonstrují, ale zároveň touží mít pořád nové mobily a jiné hračičky a nechápou, že tak připsívají k drancování země. Tedy musí si uvědomit souvislosti a říci, že neustálý růst a modla HDP, ať si strčíme do pr.... Pak přijde short století:-)

Fórum USA:  indexy

JenTak: Jednou si se tu do reflexu navážel, tak jsem zřejmě vyvodil špatný závěr, nemám problém přiznat chybu a vzít zpět, co jsem napsal. Jeho zkušenost novináře je specifická. Můžeš mluvit skvěle čínsky, ale jako cestoval nezažiješ pozici novináře a to pro mne byla podstatná, zajímavá informace. Pohled na běžné Čínany určitě přinese lepší zmíněný cestovatel.
Vylaď si ale anténku na trhy nebo neignoruj, co přijímá za signály:-)

Fórum USA:  indexy

Hadříku s reflexem na JenTika nechoď, to je periodikum na druhé straně barikády, takže to se nečte, navíc rozhovor se zaprodancem čt:-)
Šijí do současné EU, politické korektnosti, ale také do Ruska, což je nepřijatelné.
Nevím jak ti běžní Čínani, známý co se pohybuje v tattoo mi říkal, že se bavil s pár čínany a prý jen 2 z nich neměli vymytej mozek a to byli tatéři, kteří cestují a mají možnost srovnávat.
Orwell byl vizionář. 1984...Čínani už to mají, jen nevím jestli to tu zavedou oni nebo my sami v zájmu bezpečnosti, korektnosti a ochraně LGBT komunity:-)))

2900 se mi moc Hadříku nezdá, ale nejsem kouzelník,pokud dolů tak kolem 2940 přikoupím..brambora k bramboře uno je na dvoře
Fórum USA:  eurusd

revolut má nějakou virální marketingovou akci nebo co:-), předevčírem jsem četl na finačníkovi tuto nabídku.
Nicméně velmi dobrá služba nejen pro převod peněz. Mám ji v plánu, jen teď nevím komu přihrát ty tři stovky:-)))

Fórum USA:  Vichřice v Norsku a bujné představy na lodi či v letadle ?

Zásada: Rozumím vašemu rozhořčení, ale dobře míněnou radou nic nezměníte. Věřte ale, že určité nastavení hlavy lidem brání posouvat se dál, růst. A v tradingu to platí bezpodmínečně, jelikož bez sebereflexe a odložení ega se neposunete dál. A vedle toho, když si dáte statistiku, že úspěšnost v tomto oboru je 1:9, tak vás to tu spíše rozesměje. A chudáky typu HK nejlepší zcela ignorovat. Za víc nestojí.

Fórum USA:  Vichřice v Norsku a bujné představy na lodi či v letadle ?

Wizarde a je opravdu nejtepleji v oslu? :-) česká soda, to byl pořad...dneska by to asi čt už nedala

A napiš třeba co si měl k snídani, jestli byli ráčkové nebo nyní spíše humr, v pohodě, i fórum můžeš mít jako rodinu.


Včera jsme zaznamenali close pod pátečním, tedy týden přesně podle sezonnosti. 2960-2970 nákupy, další nastaven 2940.

Gold jsem prováhal, nastavuji na 1533.

ropa Cipísku slušná práce. Pokud to dotáhnout na zavření, půjdu long. Komodity však vždy jen velmi opatrně.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Tvůj názor ti vyvracet nebudu, ztráta času, stejně bude mluvit každý volič komunistů, SPD a všech co je živí jen závist a nasranost. A taky vlastní neúspěch. Díky bohu, že podle výsledku voleb, si toto myslí menší část voličů na Jížňáku.
Asi odejdu do věčných lovišť za Fanoušem, tady ta negativní energie je o zdraví, i když se to prezentuje jako osvícenství:-)))

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Ach jo, jen jsem uvedl, že byli i tací, kteří byli rádi za oplocená parkoviště a parkovali tam rádi a tedy ne všichni to považovali za krádež jako ty.
A co na tom zastavěném sídlišti jako mělo ještě vzniknout? Moc volných ploch tam nezůstalo a dnes je o ně boj. Developeři by je zastavěli hned, to se neboj. A že dostalo komplet nový kabát a není to už jen hnusná šeď nepovažuji za prd.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

kavole: na tebe reaguji poprvé a naposled. Že píše bludy jsem nepsal, jen že ten příběh je poloviční, protože by to kazilo jeho pointu. To že čteš selektivně vím dávno. Proto s tebou diskutovat bych považoval za ztrátu času, navíc tvé vyjadřování zde, mi je krajně nesympatické. Může to znít arogantně, ale tak to mám. Tedy otázky mi další klást můžeš, ale odpovídat ti na ně nebudu, v zájmu své pohody.

JenTaku - Že u nás chybí strategické plánování začínající nahoře a konče v malé obci s tebou zcela souhlasím. Hledat něco pozitivního na systému, který násilně zlikvidoval své odpůrce a byl postaven na nenávisti, vzhledem k historii mé rodiny, je pro mne osobně nepřípustný. Je to pro mne stejné jako bych vychvaloval, že za Hitlera se rychle a hodně stavělo.


1 2 3 4 5 6

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+1,091 091,7816:25:30
RMnahoru+0,26797,1816:50:58
DJIAnahoru+0,7928 132,0522:55:22
NASDAQnahoru+0,738 717,3222:00:01
SP500nahoru+0,863 168,5722:55:22
DAXnahoru+0,5713 221,6417:35:28
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz