Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 22.9.2019 14:30
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

sedmihlavydrak
1 2 17

ČEZ:  + podhodnocený?

rychle ti odpovím, něco pravdy máš... co se týká ČEZu a jeho ceny, spadá do utility, energie stejně jako RWE a EON, ale tihle dva mají proházené portfolio, čisté výroby a špinavé- uhelné, takže i tohle tvoje srovnání je trochu nadnesené, amozřejmě máš pravdu, že .. tunel sem a tunel tam v Čechách se to ztratí, vždyt se to stále učíme tu demokracii a to okrádání druhých.. Podle mě ČEZ plně odpovídá ceně 500-530kč vzhledem k času od dividendy.. Moc nevěřím cenovým analýzám brokerů, které slouží jen k nákupu nebo lepšímu prodeji oznamovatelům.. Nechápu například cenové ohodnocení bank v Čechách , kdy před měsícem byla od nich vyhozena cena přes 1000kč, cca včera 900kč a dnes je ohodnotí 800kč= to jsou koky.. podle čeho to tvoří ?? :-)

ČESKÝ TELECOM:  Ma nekdo vysvelteni.

..souhlas, ale spíše jsou to fondy.. kdyby nakoupil občan, tak drží zuby a nechty a neprodává, protože jsou investice z jeho chatrné kapsy..

ČESKÝ TELECOM:  + Ma nekdo vysvelteni.

mé vysvětlení je v tom, od tzv. vyhození z evropského indexu MSCI se tak trochu plácá, samotná 02 nemůže už kupovat své akcie jako odkup drží velký balík s majoritním PPF proto je cena tam kde je.. cena až závěr roku a nebo na přelomu, až se bude vědět, jestli 4operátor bude a nebo nebude.. Nordic by rád byl čtvrtým operátorem, ale chybějí mu peníze na nákup licence, chtít je dost málo v tomhle případě, uvidíme- říjen, listopad.. jinak se to hne pak až příští rok před dividendou, kdy sdělí managment kolik že to dají zase do frcu na akcii akcionářům..

KOMERČNÍ BANKA:  Kurzové sázky - Tenis, velmi spolehlivé informace

Netss:mysleli jsme si ze si zdravý člověk leč marně, to i volek je inteligentnější nežli Ty Nerss... piš si to tam,kde o to někdo stojí... se sazkami jdi do Sazky a neotravuj ekonomiku na burze..

KOFOLA:  + KOFOLA A DIVIDENDA

no, oni nejsou cizinci, ini sú Moraváci rod. Samarasů.. ta žádost mě taky rozhodila, ale frostová mi sdělila, že je to vyjmečné, protože je to placeno z onoho vzniklého fondu, který vznikl pro tento účel.. mohli použít seznam akcionářů ke dni valné hromady.. ještě že to nebude příští rok..

KOFOLA:  + KOFOLA A DIVIDENDA

Vše by bylo okey, ale je velmi podivné, že managment nechal schválit valnou hromadou výplatu této dividendy na státní svátek následovaný pracovním klidem soboty a neděle.. to pak stanovení termínu výplaty bylo podivné..

KOFOLA:  + KOFOLA A DIVIDENDA

odpovím velmi rychle: podle slov které mi byly sděleny od Kofoly- frostová tuším, musí každý akcionář tuto nechutnost podstoupit i já jsem namítal, že poplatek za Českou poštu každému akcionáři sežere z výnosu 2-3 akcie na dividendě.. prý se to vrátí onou dividendou.., která vlastně dividendou ani není. Je to vlastně vrácení rozdílu zač se dividenda prý nakupovala.. a je prý bez daně, že se nedaní.. z toho vlastně plyne, že žádnou dividendu Kofola vlastně za loňský rok vůbec nevyplatila, protože tohle je přesun vlastního jmění- snížení ážia společnosti, tak se vrací pouze rozdíl mezi nákupem a snížením ceny z vzniklého fondu.. Ptal jsem se i pro ty, kteří mají 10000Kč dividendy, tak ti musejí mít dokonce úředně oveřený podpis za 35,-Kč, no není to báječné.. a to ještě k tomu, že ""dividenda"" jak tomu Kofola říká byla splatná v den státního svátku 5.07.2019, kdy byly banky zavřené a peníze byly uvolněny až po jednom svátku a dních klidu- soboty, neděle.. 3 dny po dni splatnosti ?? kdo to mohl navrhnout a schválit, co se zatím skrývá.. dále mi bylo odpovězeno, že peníze do spořitelny zaslala již 2.7.2019- to jsou další tři dny, kdy ani společnost Kofola a ani akcionář nic z toho neměl, profitovala pouze banka.. Dále jsem se dozvěděl, že vzniklý fond se letos výplatou zcela vyčerpá a pak zanikne.. myslím, že fond měl okolo 360mil.kč..

O všem možném:  + Avast

má našlápnuto.. ale nevím kdo, jestli AVAST a nebo ředitel Avastu..

KOFOLA:  + KOFOLA A DIVIDENDA

ZDRAVÍM AKCE SCHOPNÉ, potřebuju dosvětlit dividendu za lińský rok, vyplácenou letos. Dividenda je z nějakého utvořivšího fondu, který vznikl snížením majetku na akcii. Až sem to pobírám, ale.. nyní pročítám, že pokud akcionář podá písemně na centrálu Kofoly, že nevlastní akcie společnosti za méně než 100Kč na akcii má nárok na vrácení vkladu z celkového majetku, ohodnocení akcie.. Taková vratka z původního vkladu je dle vyjádření bez zdanění, ještě i to pobírám, ale už nepobírám to, že je tam připsano, pro evidenci § 36, odst.2,pís.E... Tak opravdu je to matoucí, jeli a bude-li takto vyplácená dividenda daněna a zdanění je vlastně myšleno výplata z ÁŽIA společnosti, něco podobného jako u 02 ČR a podléha to zdanění, které musí učinit akcionář sám, a poté nerozumím tomu, že Valná hromada Kofoly schválila dividendu, která je daněna u zdroje který dividendu vyplací... proč v tomhle případě je to dividenda, když se musí dodanit jako příjem při snížení jmění společnosti.. proč to nese název Dividenda , když to teda dividenda není.. a nebo jsem to špatně pochopil a je to vrácení rozdílu vkladu z nákupu akcie a je to bez dodatečného zatížení daně.. MŮŽETE NĚKDO ODPOVĚDĚT, KDO VÍ VÍCE?? Loni to byloa dividenda bez problémů a nyní s problémy..

Komerční banka zvýšila doporučení na ČEZ s cílovou:  * ČEZ

Souhlas a na burze je to dvojí pravda..nikdy nevíš, co te čeká za rohem..

Komerční banka zvýšila doporučení na ČEZ s cílovou:  * ČEZ

Souhlas,posledni dobou akcie vyklesava v malych objemech,nevim zdali uz odpovida trzni cena cezu,by mela rozhodně byt okolo 515-525KČ, ale budiž par nakupnich pokynů a cena leze vyrazne nahoru. Připadá mi to na zobani tresnicek z dortu..pak by mohl přijít opět někdo z vedení cez a pustit své akcie z OPCI..Kdo by neprodal když ma nákupní v OPCI o 100KČ nižší než je trzni cena.. Ze KB vydá ohodnocení bankovního domu vyšší nemusí nic znamenat. To napoví pololetní hospodareni-vse pouze odhady.... Držím se při zemi jak u Čez,tak KB..ikdyz je banka natom o něco lépe. .

PHILIP MORRIS ČR:  ** divi a prodej na RM

Musím se přidat k názoru ze me to zprvu matlo s vidinou zisku chytrosti,ale není tomu tak.. v CR jsou 2 burzovni trhy s různou dobou vypořádání obchodů,pouze s jedním dnem pro nárok na dividendu a většinou to bývá den totožný s trhem RM-S;tedy být v Rozhodný den vlastník vedený v CDCP a pak je nárok na dividendu.. je to schválně uváděno tak,aby se poškodil ten vlastník co prodá před dnem zápisu do CDCP a pak zoufale kouká, ze nemá dividendu,když to tak hezky vykoumal;ten kdo koupil na RMS se směje,ten co prodal má ale plnou hodnotu většinou nesnizenou o výši dividendy.

ČEZ:  + Šnobr k ČEZU

bylo by to dobré, ale nevěřím v úspěch.. vše je dané a karty jsou od uveřejnění a navrhů rozdány.. bude 24kč, pokud by vláda nepotřebovala zaplásnout díru v rozpočtu sociálním od Maláčové a nebo na lesního brouka, který nedovolí vyplatit státu dividendu za České lesy.. to jsou dva aspekty které by mohly hejbnout 24..

ČESKÝ TELECOM:  * Do diví kolik?

Zdravim, vypadá to,ze někdo systematicky tlačí prodejem cenu akcie pod max.250-251 i před dividendou.. mozna to prodává sama PPF nebo 02 z nezruseneho fondu.. někdo prehazuje hnůj sem a tam v malých počtech. . Pri takovém rozmezí 1-3kč se to drobasum nevyplatí -vysoké poplatky. .

ČEZ:  Proč?

Neboj se;dnes je středa a uz to někdo kupuje..to mají prodavajici radost..třeba to kousne i těch 540..

ČEZ:  + Proč?

zany , rád ti odpovím...
začnu , že strnisko má pravdu.. a nyní k tomu poklesu..Čez je firma státní, každý rok je nejméně jedna valná hromada, kde se řeší program.. to co z nás udělal nový zákon o společnostech (r.2012), že nás menšinu vlastníků kvalifikoval do role pouhého diváka s tím, že neseme plnou odpovědnost za hospodaření,i to co vedení společnosti dělá a jak společnost chátrá nebo prosperuje, zbytek minoritních akcionářů tímto zákonem dostali tam, kam nás chtěli mít již od počátku fungování burzy v Čechách- být na kolenou a být poslušní... na valné hromadě může předkládat a dožadovat se inforamací pouze jen tzv. Kvalifikovaný akcionář s více jak 1% jmenovitého jmění společnosti , a to je sakra velkej peníz. Z toho plyne teda poučení, že nikdo jim nebude kecat do řízení našim kapitánům průmyslu a kafrat, "" držet hubu a krok"" a když budete hodní, možná vám/nám předložíme ke schválení nějakou kostičku z masa do kterého jste investovali vaše vydělanmé peníze, tedy nějakou tu skromnou dividendu 10-30 kč (dnes si zato koupíte 1ks 100G mleté kávy). Kde managment se nestydí tunelovat společnost ze vnitř tím, že si nechá malými rybkami posvětit hlasováním odměny dozorčí radě a volenému zástupci firmy managmentu na milionové částky, krom svého vysokého platu a brendy. To je jediné co požaduje zákon a to se musí splnit ,aby to nebylo spochybnitelné.. Pak je vše v ""cajku"" a vše jak má být.. Kdo však dá dokupy ono jedno malé, nicotnééé 1% z majetku společnosti? odpovím: .. málo kdo, respektive NIKDO. Na valných hromadách, kterých jsem se účastnil dříve padaly otázky ode mne jaký majetek má firma na akcii- museli to jít do zákulisí spočítat než podali odpověď.. mohu s klidem říci, že takový majetek je do 31.12.2017 na jednu akcii u Čezu 495,-Kč a to od roku 2016 poklesl majetek na akcii o 4kč. Může si každý říci, jsou to jen 4 koruny,ale v celku jako u společnosti jsou to sakra velké peníze.. Proto si myslím, že klidně by se to mohlo svést až k té 500,- za akcii, klidně(jmenovitá hodnota Čezu je dokonce pouhá 100Kč na akcii).. cena neodpovídá navržené dividendě za r.2018 ! a odpovídá spíše právě k té 500/A jako ceně na BCPP. A pokud bys sám analyzoval laicky každý den dosažené uskutečněné obchody(bai voko), tak zjistíš, že se velmi malé obchody uskutečnují a to malymí investory (do 500ks), žádný fondy (obchodují ve vyšším levlu)- nejsou totiž peníze..a nyní se dotknu i toho, co Burza udělala pro sebe od letošního roku 2019, aby vydělala více než kdy jindy.. zvýšila si cenu za každý ISIN, který se obchoduje, někdě zrušila desetníky, dvacetníky a hodila cenu na padesátníky a u někkterých ISINU hodila rovnou na koruny- oni ti malí rybičky se s tím vyrovnají.. ale tím co udělala Burza, si přihrála do svého výnosu peníze navíc a to bez práce, jelikož obchodník nemusí vyvíjet tolik úsilí aby navrhovaný obchod rybiček zobchodoval, vždyt to jde jak po másle.. nahodíme sítě burzy a rybička koupí ve zvýšené ceně a zájem neutuchá a neutuchá, je zapotřebí více naivních hráčů, co chtějí zbohatnout lehce v této krvelačné hře.. a nyní nastupuje názor pisatele: Zany a moje příspěvky s poukázáním nákupů téměř u všech ISINů s poslední doby, kdy je zobchodován poze jeden kus nebo pouze 10 a to vícekráte zasebou- samozřejmě jen u větších společností, u menších společností lze hnout Burzou i nákupem či prodejem jedné jediné akcie viz. PEGAS.. Burzu bych nepřirovnal vůbec ke klasické hře : Člověče nezlob se"" i ta má jasně daná pravidla, které musí dodržet všichni hráči a nesmí se měnit během hrypro účely zvíhodnění. Tady jde o peníze a pokud se domluví ještě hoši, hošánci a velcí kluci z kartelu fondů a bankovních institucí dokážou pohnout i Zeměkoulí v rámci Burzy PX, tak aby to vypadalo, že je vše v naprostém pořádku. Pokud má někdo jiný názor může být, já mám ale tento napsaný a vypozorovaný názor, pro mně podložený názor..

ČEZ:  humus text ? ..pro koho ? jen pohled v šíři na PX

https://www.akcie.cz/novinky-z-trhu/166897-prazska-burza-po-otevreni-oslabuje/

ČEZ:  humus text ? ..pro koho ? jen pohled v šíři na PX

Dnes se dozvídám, že burza PX padá a vše je v červených číslech jen dvě akcie Pegas Nonwens přidává 1,8% a moneta.. když si však rozkliknu pegas který se již téměř rok obchoduje mizivě, žasnu.. opěvující článek této akcie, jak si vede dobře.. + 1,8% po otevření se odzvídám, že bylo zobchodováno ráno od 9:00h 1 kus, opravdu jeden kus akcie a nyní je 10:00h. ten kdo psal tento článek aŤ jde raději už na oběd a nebo odejde od compu.. humus předkládat veřejnosti toto..

https://www.akcie.cz/kurzy-cz/akcie-66380-pfnonwovens-a-s/

ČESKÝ TELECOM:  * navrhovaná divi je 21 kč

Tak konečně potvrdili,valná hromada bude jednat o návrhu managmentu o dividende 17+4 kc, vsichni sme si oddychli... mohli na nas taky zapomenout a mohli sme schvalovat i sloučení se zadluženým Telenorem ktery PPF kopilo loni z jara..to bychom se nemuseli dočkat dividendy.. jen ať ten Telenor PPF pořádně zkonsoliduje a odloží než nám ho priplacne do O2... jinak je cena dobrá.. 4 operátora se v teto zemi nebojím a už vůbec ne Nordicu,co to dělá po svým ..

ČEZ:  + Co se to děje?

Co se to děje, vbychází totiž na povrch, že dividenda bez zásahu managmentu by letos mohla být pouze cca 19-23kč.. kde však skončí nikdo zatím neví..

1 2 17

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,661 060,3220.09.19
RMnahoru+0,33915,4920.09.19
DJIAdolu-0,5926 935,0720.09.19
NASDAQdolu-0,808 117,6720.09.19
SP500dolu-0,492 992,0720.09.19
DAXnahoru+0,0812 468,0120.09.19
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz