Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 14.8.2020 16:29
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

sedmihlavydrak
1 2 21

ERSTE BANK:  + Odcházím do hibernace

ano, taky jsem vypozoroval, kolik banky vlastně odepsaly z dosaženého zisku.. Bude dobré sledovat, kolik krytých úvěrů státem bude nakonec potřeba a kolik doopravdy banka bude muset sanovat.. mám ale opravdu obavy, aby za poslední kvartál v lednu nevyskočil hospodářský výsledek bank do výšin, a zisk nakonec slízne, ten který to defacto ani nepotřebuje, jako dnešní kapitáni průmyslu.. oč se tu hraje můžeme pouze spekulovat, ale kapr si svůj rybník nevypustí a sysel se více nabouchá i když už vlastně nemůže..

ERSTE BANK:  + Odcházím do hibernace

vydrž... jsem dividendový hráč a to co ČNB a ECB udělala letos s bankama je nehoráznost a taky k na-srá-ní-. Jěště před koronavirem se banky předháněly kolik bude dividenda a stát přispěchal se slovy, že mi se krize nebojíme, my máme nejčistší banky v Evropě a ono vlastně né.. českým bankám se zvedly zadržením zisku ukazatele, které mít ani nemusejí, ale nevyplacením kapitálu vlastníkům mají a že bude příští rok o to větší dividenda.. k smíchu.. inflace 3,3% a ČNB nebude proti tak vysoké inflaci zasahovat, oni se s tím ceny srovnají a lidé zaplatí. Prostě si čuňata vzala rukojmí u vlastníků bank stejně jako hodili horkej brambor s nájmem nemovitosti na vlastníky nikoli na stát.. stát si pak půjčuje velmi slušný balíky za ještě slušnější úroky u našich bank než by bylo obvyklé.. srovnej prodej banky IPB za 1 Kč ČSOB, no nekupte to.. Stát sebere NWR ještě to co vydělávalo -OKD a spravuje jeji miliony taky někdo za 1Kč.. Do světa voláme , jaká je demokracie a nedotknutelnost vlastnictví a pak když se to hodí ohýbáme neohnutelné ... vydrž ! ono to přijde.. fondy zatím hrají podle sebe, ale nemohou nekonečně, pač by byly jako mi v mínusu.. Ta vlnka která přišla u nás, tu vyvolali investoři kteří se nechali nachytat a oloupit.. zřejmě nyní koukají, co udělali..

ČEZ:  Podzim bude příležitost, protože spadne letadlo kvantitativního uvolňování

Contras: ..jak ty to děláš? napsat dvě zprávy v jeden stejný čas 😆

MONETA MONEY BANK:  + Moneta bank čeká na vlastníka

zřejmě má ředitel banky našetřeno a nebo odklonil možná i jeho přímá příbuzná hodně a dobře šetřila, dělala prý celý život biletářku a uvaděčku v kině LIPNO a proto jde do nákupky své banky.. příbuzná Klause taky dělala tuto profesi a když ji vykradli přišla o 6 milionů ve špercích, prý taky šporovala, aby měla peníze na rozjezdy Byznysu...

https://www.akcie.cz/novinky-z-trhu/176266-predseda-predstavenstva-spurny-a-mistopredseda-voekt-nakupovali-akcie-moneta-money-bank/

ERSTE BANK:  +Nedobře

jj.. ušáci by to zatrhli a když jsme u ušáků tak jsme měli každý týden za komančů ušáka v pekáči, v devadesátkách sem je prodával hladovějícímu trhu za 110 kč /kg, dnes za 210kč na kile už jdu kolem ušáka jenom okolo.. myslím si že cena je velmi, velmi vysoká- ale lidi zřejmě kupují i zatu cenu.. to k těm ušákům.. že jsme neměli sofvery a computry v té době nic nenamítám, ono se to totiž i na západě teprve rozjíždělo- viz. americky film Vetřelec 1979- tam jsou užitý computery ve filmu na dnešní dobu velmi směšné, ale bylo to tak.. na západě měli sice už výrobu a my jsme zatím o tom jednali, ale velkej náskok to zase nebyl.. film jasně hovoří , že ani kapitalisti nebyli na tom o moc líp, nežli my v socialistkém taboře.. jináč : představte si, že i v USA mají v marketech krumpáče, hrábě a hřebíky= je to snad stále o tom?? jedno je jasné: západ přivítal destinace z východu aby se rychle zbavil skladové nadvýroby,kde již nepotřebným výrobním prostředkům nenalezl záapdního vlastníka, telvize, videa atd.. ano jediné co mohu říci, že se s vylepšeným pracovním nářadím lépe a snadnšji pracuje.. jeto asi jako kgyž Gorila stéblem trávy vybírá v mraveništi sladké a chutné mravence, které gorilám chutná..

ERSTE BANK:  *Nedobře

Xcole1: JenTak není vůbec depresivní. . Vidí věci jako někteří z nás. 30 let je vcudu.. Rakousku nesahame ani ke kotníku..Němcům uz vůbec ne ani po chodidla nohy, a to se spojili se zaostalim vychodem a nyní jim přišli utecenci..naše platy, důchody jsou stále hříčkou přírody, neustále však slyšíme jak dobře si žijeme..vem si jen televizí na to velké nic jsme mohli mít jako republika jen 3 PROGRAMY A STAČILO BY TO.. ano, máme telefony mobilní ale to je asi tak všechno. U Škodovky bych byl opatrný, tam pořád našinec myslí kolik by stala oprava a zahraniční auto by neutahl, tady se věci zmenili-škodovka je silně předražená na naše platy..Podívej se na tvůj druhý odstavec a můžeš si sám odpovědět proč tu výrobu u nás nemáme.. je jasné, ze nebudu vyrábět nudle doma, kdyz si je mohu koupit v marketu za 10 kc půl kila..JenTak píše dobře. .

ERSTE BANK:  +Nedobře

souhlas JenTaku...

ERSTE BANK:  + Esterka odhad 2Q

můj odhad je nepatrně dolů z 3,2 mld kč na 2,8 mld kč ve 2Q20

KOMERČNÍ BANKA:  dividenda za rok 2020 bude taky zastavena ??

8-) ..Tak to byl tvůj pokyn na 45000ks? ..super portfolio.. :)

Fórum USA:  * hih

.. Do prdele,ze půjde celej svět ?? ... ja myslel,ze tam už jsme...

KOMERČNÍ BANKA:  dividenda za rok 2020 bude taky zastavena ??

Ukazatele kapitálové přiměřenosti a likvidity Skupiny KB výrazně převyšují platné regulační požadavky.
| Poté, co představenstvo v březnu navrhlo ponechat celý zisk roku 2019 nerozdělený, v souladu s pokynem České národní banky, odložilo představenstvo také rozhodnutí o dividendě roku 2020 nejméně do října 2020. O přijetí konečného rozhodnutí o dividendách rozhodne příslušná valná hromada. Ta byla kvůli mimořádným opatřením odložena.

...TO JSOU NOVINKY.. STÁLE JEŠTĚ POZITIVNÍ VÝSLEDKY ZA 1Q 2020 BANKA POJMENOVÁVÁ, ŽE TO JE ČISTÝ ZISK PRO SVÉ AKCIONÁŘE, PROČ TO ALE NERESPEKTUJE, NEROZUMÍM.. ROZUMÍM ALE TOMU, ŽE STÁT SI SÁM OD KOMERČNÍCH BANK PŮJČIL OHROMNÉ PENÍZE NA KRITÍ SCHODKU=SVÝCH KROKŮ V PANDEMII.. KÁŽE TEDY STÁT VODU A SÁM POPIJÍ VÍNO Z CIZÍHO ? ..VŽDYŤ ZASTAVENÍ VÝPLATY DIVIDEND V BANKOVNICTVÍ MĚLO OCHRÁNIT BANKY, PROČ TO NERESPEKTUJE ĆNB A STÁT ?? A POVOLUJE ZADLUŽENÍ BANK A VTAHUJE JE DO RIZIKA ?? JASNÝ SIGNÁL O VODĚ A VÍNU...

ČESKÝ TELECOM:  02 CR+ východ, možná jste již četli od PPF

www.msn.com/cs-cz/zpravy/věda-a-technika/cetin-dostane-sourozence-ppf-rozdělí-své-operátory-ve-východní-evropě-jako-to-udělalo-s-o2/ar-BB16iq3m?ocid=spartandhp

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Ano,dividendu nedanis,ta ti je poslané už zdanena u zdroje, ale azio zdroj navrací daném a a proto ho příjemce musí přiznat jako příjem a danou sám v daňovém přiznání (-15%)

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

neporozumněl jsem, co ti chlapík ošéfoval s daněma.. pokud myslíš dividendy , ty se nikam nikam nehlásí, pokud je to firma vedená v České republice- daní se přímo u zdroje výplaty.. a ty nic neplatíš, nedaníš.. ale tady je pak ono ážio od O2 které podléhá dani =15% a tu bys měl uvést do daní a popřípadě dodanit sám, jelikož to podáváš zasebe nikoli někdo za tebe a zařídí to ? nevím jak by to šlo ošéfovat.. pokud ale myslíš danový subjekt zahraniční, tak se daní dle mezinárodních smluv podle zdroje dividendy a pokud je vyšší, můžeš podast žádost o vrácení vratky z daně pokud je vyšší nežli naše 15% můžeš to nechat a nebo o to požádat, pokud je nižší, měl bys rozdíl dodanit do našich 15=.., nevím ale který stát má nižší než naše 15%..

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Dividenda a u mobilu i azio za tebe přebor obchodník u kterého děláš nákup,prodej.. výplatou azia je pověřena sporka..a pokud jedeš s jiným obchodníkem vždycky to vyplatí pověřená banka schválena valnou hromadou. Přes RMS tam to posílají na Fio.

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Došly včera u ceska spořitelna. . Petr me rozdělením zklamal, ale nezklamal zasláním dividendy a auta bez zbytečných strachu jako jiné firmy.. dividendy jsou za rok 2019 nikoli za rok 2020, kde máme teprve druhý qvaRtal 2020..a může někdo řvát ze se to dělá kvůli coronaviru;houby! ..Tak třeba banky přímo narvali do účetnictví takový odpisy, které by nikdy tak tý hle neodepisovali, proto byl výsledek vizalne pokles.. 2 Q budou taky odpisy aby snizili vynosy a pokud nic jineho neprijde 4Q uz bude vynosovy.....

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál +

nevím jestli CEZ je kvalitní akcie ale lonsky rok poosral co se týká dividendy, mohl dat více.. doufám ze letos vyplatí dividendu taky.. myslím, ze dokonce bulharsko by sme prodávat neměli když uz to stálo takový prachy a společnost sme konsolidovali možná byli i dány peníze bokem jen abychom tenkráte dosáhli koupě... a ani rumunsko by se nemělo prodávat.. už jsem to tu psal, mělo se přikoupit Slovenské elektrárně a měli bychom hned dostavenu elektrárnu.. o které se nyní v česku jen diskutuje.. to jestli bude čez i 4 operátorem se ještě uvidí, myslím že to bude zase odsunuto..

ERSTE BANK:  banky v ČR

jj, hoře jako moře, jako bys mi videl do portfolia prodal jsem CEZ a koupil Erste i za posledni zbytek hracích žetonů, jenže právě jsem počítal že to rychle nemuze vybehnout zpet a to jsem se mylil.. po včerejsku uz i některé akcie na burze dohnaly onu ztratu ze strachu velmi rychle.. tak budu pokukovat reaakci na 2Q a výsledky kde by mel byt vetsí pokles nezli v 1Q.. tak uvidíme.. netrefil jsem se a zbrkle prodal to co šlo.. na dalsí prodej si musim pockat abych nebyl ve ztrátě.. cekat..

ERSTE BANK:  banky v ČR

..tak podle grafu jsem byl na začátku týdne v klidu, grafy všech bank u nás ukazovaly dlouhé grafické L návratnosti ,a ono -prdík- kluci to táhnou nahoru až 8,9% a nyní graf ukazuje že to bude asi U, buď to vydrží a nebo to bude jako na horské dráze... nepočítal jsem takový výtah, měl být až po zveřejnění hospodaření za 2Q/2020 a ono už nyní.. sakra, zase jsem se netrefil!! mohl jsem si více přilepšit než nyní mám, zase mám jen almužnu..

Investoři - začátečníci:  Pravidelné investování vs. jednorázové vklady

pořád si mi nevysvětlil, proč se svými blogy a hladem po informacích jiných osob si zabrouzdal sem a veřejně je žádáš aby ti sdělovali své soukromí.. vyzvi zájemce pouze tak, aby se ti ozvali na tvůj soukromý email a tam můžeš tvrdit to, co tvrdíš tady a teď, že ty nic, že muzikant.. tyto chaty jsou určeny k diskuzi jednotlivých ISINŮ, je to úplně stejně jako když tady vyzývá někdo aby prováděl investici do fotbalu, že je to lepší než investice do akcií a taky uváděl svůj blog, každý tomu říká tak, aby mu to vyhovovalo.. pokud chceš se optat, kdy bude valná hromada a kolik je dividenda či kdy bude dividenda nějaké akcie, budu mlčet, ale lanařit někoho aby otvíral tvůj blog si myslím, že se domníváš že máme všichni mozkový výplach.. s tímhle tvým nápadem můžeš do chatu na www.kurzy.cz, tam mají diskuzi podobnou té tvé.. vyzývali všechny aby zachránili domácí banku Monetu a nemusí prý kupovat toho hodně, stačí měsíčně i 200ks a na to má přeci každý, tam můžeš diskutovat na tvé téma s blogem, tam budeš úspěšný, tam je tobě podobných docela hodně.. pokud si zainvestoval před deseti lety, jistojistě máš nějaké zkušenosti jako investor, pokud ještě nemáš nemusíš k tomu zřizovat svůj blog, aby ti na něj někdo klikal a četl tvé nabídky k investování.. buď při zemi s pokorou.. je rozvolňování utažené ekonomiky, jestli se chceš optat proč USA dohnalo pád akcií z března už nyní téměř na konci května, nevím, nevím ani proč Evropa pokulhává a dost výrazně za Amerikou.. k otázkám takové typu nemusíš uveřejňovat údajný tvůj blog a můžeš se tu veřejně optat, já to nevím, ale mnozí ještě zkušenější investoři ti určitě odpoví na mou otázku proč ta podělaná Evropa je teprve v grafech na 2/3 a Amerika na 3/3. Třeba to kluci tady vědí a odpoví ti..

1 2 21

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,40913,0616:25:30
RMdolu-0,48541,1516:23:44
DJIAdolu-0,2427 830,9116:08:52
NASDAQdolu-0,1811 022,2816:08:51
SP500dolu-0,073 371,0016:08:48
DAXdolu-0,7412 898,1216:08:57
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz