Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 21.5.2019 15:02
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

sedmihlavydrak
1 2 17

ČESKÝ TELECOM:  * navrhovaná divi je 21 kč

Tak konečně potvrdili,valná hromada bude jednat o návrhu managmentu o dividende 17+4 kc, vsichni sme si oddychli... mohli na nas taky zapomenout a mohli sme schvalovat i sloučení se zadluženým Telenorem ktery PPF kopilo loni z jara..to bychom se nemuseli dočkat dividendy.. jen ať ten Telenor PPF pořádně zkonsoliduje a odloží než nám ho priplacne do O2... jinak je cena dobrá.. 4 operátora se v teto zemi nebojím a už vůbec ne Nordicu,co to dělá po svým ..

ČEZ:  + Co se to děje?

Co se to děje, vbychází totiž na povrch, že dividenda bez zásahu managmentu by letos mohla být pouze cca 19-23kč.. kde však skončí nikdo zatím neví..

ČESKÝ TELECOM:  +Telekomunikační trh čeká největší změna od prodeje O2. Australané se chystají za miliardy prodat Če

zatím co jsem četl, všichni tipují 21kč jako bylo loni, hospodářský výsledek je téměř shodný jako s rokem 2017, takže teoreticky by to tak mělo být.. Jenže se vedení 02 vůbec ještě nevymáčklo.. to, že napíšou hospodařský výsledek s číslíčkama podobný s rokem 2017 ještě nemusí znamenat, že pustí návrh na 21Kč.. no je to bordel.. u některých ISINů víme jen dividendu, nevíme zase kdy bude VH do jaké doby ji vedení společnosti vsadí a rozhodný den schází taky.. je to nějaká novinka.. pouštět skromné informace.. ale dobrá informace k ničemu je, že KB bude mít zřejmě kvalifikovaného akcionáře, jako by to mělo rozházet majoritního vlastníka, který drží 60% akcií. Informace pěkně naprd.

ČESKÝ TELECOM:  +Telekomunikační trh čeká největší změna od prodeje O2. Australané se chystají za miliardy prodat Če

Je pravda,ze dlouho mlží a dividendu v číslech pouze 02 naznačil o ve výročních číslech..mohlo by se stát, ze to vezme jako akvizici 02.Peníze získaly minulý týden,uveřejnili.Naco ta půjčka ale byla a je zatím nikdo nezasvěcený nezná.Nevím zdali by se O2 vysílače hodili,PPF určitě ano...

ČESKÝ TELECOM:  +Telekomunikační trh čeká největší změna od prodeje O2. Australané se chystají za miliardy prodat Če

..zdravím, si mě pěkně polekal.. tady dojde někdy v čase k prodeji Českých Radiokomunikacích a ne 02 ČR... no , dovolím si tipnout, že možný zálusk bude mít náš známý Péťa Kellner od PPF a že velice rád tuto nabídku využije.. má na to fondy a suma sumárum, co je doma , to se počítá.. signály, televize- vysílače, budovy, pozemky atd... tady vede cesta.. koupit, rozdělit- vyčlenit a nepodstatnou část za draho prodat...

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

díky... ty poplatky , to máš pravdu, pokud nejsme fondy a nemáme kapitál, jsou pro nás poplatky zabijákem č. 2, č.1 je kurzy akcie....

PHILIP MORRIS ČR:  divi a prodej na RM

čau, co můžu za sebe říci, tak poslední den k nákupu na RMS je zítra 18.4., dnes je 17.4. na Burze Praha je to pozdě !! a na RMS ještě zítra !! Takže odpověď na tvou otázku ""strnisko ""je tu dividendu bys nedostal proto, že ještě zítra kdo koupí na RMS - zápis vlastníka je okamžitý T+0 a dividendu by dostal, Ty ale NE, bo si dnes prodal na RMS a na Burze ti to odepíší T+2dny (tady musíš mít výpis o vlastnictví koupenmé akcie PM. Rozhodné datum pro dividendu bylo stanoveno společností den 18.4.2019 a kdo je vlastník, ten inkasuje dividendu, většinou Ex dividenda klesá po tomto RZ. dnu. a pak se nakupuje akcie bez nároku na dividendu. Taky mě to dost trápííííí.. :-D jak by se dalo snadně vydělávat, že..

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

jo ,díky.. tam mi to hlavu taky zamotalo a je pravda, že je vyhlášené jen jedno: Rozhodný den na nárok dividendy ze společnosti a musí se k tomu přizpůsobit i obchody na BCPP T+2, nebo okamžitý zápis na RMS.Jeden účet mám u brookera a druhý jiný nepropojený na RMS a tady zamrzlo mé čáry máry s nákupem a prodejem na dividendu, jaksi složitost mě odradila a nenasypané kačky na druhém účtu RMS ..

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

myslel jsem si, že to nejde, ale někdo před časem mi tady taky sdělil, že to jde.. musí mít ale dotyčný už na svém kontě u CDPA ony akcie, které chce prodávat přes RMS..jinak to systém nepustí.. :( pak už jsem nic více nezkoušel, dejte vědět, jestli to jde, rád bych to také vyzkoušel, zatím co vím, to nešlo dříve.. musel jsem například a tak to bylo vysvětlováné, že musím AAA auto převést za poplatek na RMS a pak teprve mohu prodávat a i obráceně a to víte, poplatek byl šílenej 800kč za ISIN. Možná se ale situace už změnila, bylo by to záhodno.. a dle mě, by to mělo jít bez převodů za ISIN, když máme jedno CDCP pro PBCPP a RMS , ale žijeme v ČESKU , tak proč lidi pořádně nesedřít na poplatcích..

ČEZ:  Zisk

Možná ze dobře,každý píše ze pokud se prodá Bulharsko;bude příjem cca 8mld.Kc . pokud se nepletu,musíme od toho příjmu odečíst výdaje, které staly Cez,když kupoval Bulharsko.Budeme rádi když dostaneme krom ročních zisků i zpět investici z počátku.. Osobně si myslím,ze když stát nakupoval,měl by si tento majetek Bulharsko ponechat a to ikdyz se výpočet návratnosti prodloužil a to díky změnám v Bulharsku.. Je to přeci jenom oblast která ma své energetické pozadavky které by se daly u Cezu překousnout..bude ale odbytiště.

ERSTE BANK:  + ERSTE BANK - MONETA BANK a jejich jmenovitá hodnota + 02

https://www.pse.cz/udaje-o-trhu/akcie/prehled/?ISIN=CZ0009093209&ID_NOTATION=111378

https://www.pse.cz/udaje-o-trhu/akcie/prehled/?ISIN=CZ0008040318&ID_NOTATION=160871483


https://www.pse.cz/udaje-o-trhu/akcie/prehled/?ISIN=AT0000652011&ID_NOTATION=6190504

ERSTE BANK:  + ERSTE BANK - MONETA BANK

Pokyn jen pismny a papírový...

ERSTE BANK:  + ERSTE BANK - MONETA BANK

Již od příspěvku 1.2.2019 k O2,ze ma jmenovitou hodnotu pouze 10kc. Tomas5 : precti si znova můj příspěvek ohledně toho O2 než zacneš kritizovat a pokud takovou akci máš podívej se zakolik si ji koupil a v pokynu k nákupu nebo prodeji se uvádí jmenovitě hodnota akcie.. kurz nad jmevitou hodnotu,je burzovní zhodnocení vyvolané investory;nikoli spolecnosti,ale to určitě víš tomas5.snad mas pravdu,ze existují i jiné servery i ja se pobavil, když sem četl tvou reakci.. asi máš hodně nainvestovano a chodis na valné hromady.. jinak bys tak nereagoval s posmechem..

ERSTE BANK:  + ERSTE BANK - MONETA BANK

Ano souhlasím se všemi diskutujícími ohledně podrazu vedení Monety.. Dává to jasný cíl od PPF, a to: nabídneme zase něco nového, než se hejlové rozkoukají budeme mít super banku ve svém portfoliu .. Nabídneme Monetě dvě jakžtakž existující firmy AirBank a HomeCredit, aby je koupila.. peníze ale PPF nechce, požaduje adekvátní podíl na AKCiích od Monety za sloučení trojky, trojky s tím, že Moneta přestane existovat a vznikne tu obr,obr, obr banka se vším co děly Moneta, Air a HomeCredit do současnosti. Bude mít cca 48% podíl z tohoto sloučení na budoucího nositele.. Mezi tím, vylekaní hejlové srazili výhodný kurz Monety a kdo mohl nakupovat se slevou byla zase PPF, v čase došlo ze zahraničí k námitce o vylepšení ceny, která byla vypočtena na oněch 78kč.. Nyní PPF má jisto jistě nějaký malý podílek akcií z držení Monety.. po měsíci( to je zrovna dnes PPF odmítá jednat o ceně a zřejmě nenavýší onu cenu 78Kč). Za pár dní se dozvíme, jestli má PPF kvalifikovanou velikost 1% ze základního jmění Monety a nebo i více.. Je to téměř jako přes kopírák při koupi PPF firmy O2 ČR a poté vylekání hejlů o záměru vzetí si milionové půjčky u rozdělených společností CETIN, O2 ČR, nakonec se vůbec nic z toho nekonalo a jasně dává signál k tomu jak lze korigovat dle potřeby trhy s akciema, s burzou. Sám by do toho PPF nešlo nakupovat pouze přes Burzu, tam se v CDP každý den a týden sledují podíly nákupu a prodeje CP a uveřejňují se ve věstníku.. Takovými kroky by PPF okamžitě rozdováděl investory k nákupům a cena Monety by rostla, možná i velmi svižně denně.. On (PPF) jde se skupováním od lesa, nabídne Monetě, své ubohé firmy, aby je Moneta dokonce koupila za peníze místo aby je vyplatila max. na dividendách dosud svým akcionářům, pak PPF natáhne ruku a požaduje akcie nové společnosti =48% z celku vlastního nového jmění, cena na Burze se ani nehne, nemá proč se hýbat, není zde vyvolaný žádný tlak na nákupy, cena zůstává stabilní a po převodu udělá PPF HUPky , dupky do portfolia a pokud bude mít 51%, má i rozhodovací moc ve společnosti.. rozdrtí každého investora, který se vzepře- nemusí vůbec navrhovat dividendy, nemusí vůbec nic, může firmu tunelovat ze vnitřku prostřednictvím zvedáním odměny pro své nově nabyté křesla v managmentu a během několika málo měsíců, větší hejlové a zahraniční fondy budou postupně odcházet, tím může vyklesávat cena akcií nové společnosti AIRBANK.. nikomu to poté nebude vadit a PPF bude postupně přikupovat a pak tu zbude už jen 10% FREE akcií na trhu a bude vyhlášeno těsně Vytěsnění akcionářů.. Během roku po vytěsnění se budou rozdělovat mohutné dividendy, které se zatím vytvořili.. to je možný a pravděpodobný scénář který hrozí od PPF - Kellnera ke spolknutí Monety Bank..
PPF bude zpívat: "" NECHCI SLEVU ZA FIRMU ZADARMO,A MÁM TO STEJNĚ ZADARMO "" Sám, vždycky sám, Monetu si taky osedlám, pak jí budu řádně dojit, chytré lidi a právníky na to mám"", pak to bude vzdušná banka jako Banka AIR, bude jako AIR O2 ČR (lehká akcie provozovatele telefonní sítě O2 ČR.. doufám, že jsem to vypsal dobře, abych se nevyjádřil jako ministr průmyslu ČR o nejvyšších cenách Internetu v ČR, v EU a o jeho výši ceny, kde určují cenu zákazníci, kteří hledají jiné neplacené připojení jako je WIFI, nikoli platbu za internet v korunách.. divím se, že jsme se tady za těch 30 let budování kapitalismu všichni nezbláznili, protože to co je nám předkládáno denně v médiích, je úcti-hodné a nemá to chybu.. živí- mrtví

ČEZ:  + Dnešní nové cílovky ČEZ a CETV

no , neboj se.. půjde nahoru, až se veřejně dozvíme, že dividenda bude letos jen 23-27kč na akcii.. pak pofrčíííí nahoruůů

ERSTE BANK:  + Moneta

co si myslím o spojení plevy s Monetou ? .. myslím si, že Moneta prodělá.. nastíněno bylo, že Moneta by měla koupit pidipidi banku, která až za loni něco vydělala jinak byla v minusu za celou svou existenci, zaplatí nákup Moneta.. poté vykoupí i akcie Home credit Československo, který má v Asii velké problémy s ufinancováním svých poskytnutých byznys úvěrů.. Ona Moneta je skoupí a majetek se přepočte ,vypočte.. zředí se počet kmenových akcií Monety a z toho se cca asi 48% převede na dalšího nového akcionáře PPF- Kellnera.. určena cena je nyní k převodu co jsem zachytil 78,-kč/A- dobrá vata pro toho, co poskytuje pouze nerentabilní a zatím nic nevydělávající dvě firmy.. Moneta by měla poté však končit se svým historickým a územně již uznávaným jménem Moneta Bank.. Nově vzniklá společnost by se dle návrhu PPF měla jmenovat pouze AIR BANK, která bude zahrnovat jak dravce MONETU, která kupovala, tak pofidérní HOME CREDIT a AIR BANK.. vše zatím dohodnuto na ceně 78,-K4 na akcii, proto se Moneta drží těsně pod tím tou to vyřčenou kvótou odkupu- přepočtu.. Ztráta LOGA Moneta je do nebe volající.. a nyní k souběhu událostí, které zřejmě žraločí PPF- Kellner udělá, dokoupí takto oslabené a vypočtené akcie nové společnosti se slevou a přehoupne se brilantně přes 51% jmění společnosti nové banky AIR.. no a pak to už známe.. rok se sejde s rokem a pak bude mít nejen majoritu ale i dokupem i vytěsňovací hranici 90% a vytěsní zbyteček akcionářů.. zadarmo dostane kvalitnější banku s větším počtem klientu a mnoha větším záběrem ziskovosti, banku která dosud vydělávala a byla pouze v zisku.. omýlat dobrý med navenek veřejnosti, že se z této akvizice vyvine 3 největší banka v Česku a bude to největší akvizice za posledních 10let je chabá.. PPF nic nedělá pro nic za nic a už vůbec ne pro blaho ostatních akcionářů.. žralok jde po masu a maso vidí právě v MONETĚ BANK. Je to škoda, že Moneta bude končit na PBCP jako takový subjekt, ale že se z něj udělá nakonec kočkopes s výnosem pro PPF..jo , vejvar je holt vejvar..

ČESKÝ TELECOM:  + Divi?

musí se počkat na návrh představenstva O2, kolik bude dividenda za aloňsky rok... zsatím se představnstvo nevyjádřilo ohledně navrhu dividendy- což je stále otevřené..

O všem možném:  + ovšem možném, co Češi kupují a papajííí.. mňam, mňam, mňam

nechutné polotovary,zkažená masa všeho druhu, plísně ... to vše lze v České kotlině koupit za draho vydělané peníze za vlády vlád od r.1998 od plísní až po kousky dřeva v salámech.. stát na vše kašle a kydá hnůj, je to prostě fůj.. rajský ,co nechutná jako rajský, okurka, co nechutná jako okurka, jen když se vše propočítá ke kurzu EURA... vydělávat se musí, byznys je byznys.. sami to prodejci nežerou..

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/potraviny-kontroly-zkazene-problemove-dovozy.A190215_123348_ekonomika_fih#utm_source=kurzy.cz&utm_medium=clanek_box&utm_campaign=kurzy

NEW WORLD RESOURCES PLC:  žaloba na stát od NWR za zestátnění OKD

Díky za info.. že to NWR tunelovalo s Bakalou, je jasné, je jasné ale že to stát znárodnil přes jinou furmu, a tuneluje na cizím majetku a teď i kde kdo může tvrdit, že údajně zachránil OKD, je to opravdu ale tak, zachraňoval ? ? ..nebyly v tom jiné zájmy třetích firem, zájmy třetích osob.. žijeme přeci v Česku.. díky za info..

Fórum USA:  + Venezuela

cipísku, genitálie jsou snad v pořádku.. :)

1 2 17

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,141 047,8215:01:00
RMstejne0,001 035,3314:39:02
DJIAstejne0,0025 679,9014:40:02
NASDAQdolu-1,467 702,3821.05.19
SP500stejne0,002 840,2314:41:00
DAXnahoru+1,0712 169,9914:40:59
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz