Navíc vložte kód i těsně za úvodní značku :
Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 28.5.2020 17:16
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

sedmihlavydrak
1 2 20

Pegas Nonwovens SA:  důvod růstu?

co mohu říci, co jsem pochopil tady, že hrozí u této akcie k vykopnutí minorit, aby mohl majoritář si rozdělit tučné zisky pro sebe.. má 88% akcií pegasu a k vykopu mu stačí 90%, nikdo neví, jestli má majoritář po koronaviru už ty 2% nakoupeno sám a nebo má prostředníka, aby to nebylo tak do očiček minoritám, pak s tím ale vyběhne stejně jako s minoritama, sečte celkový stav a bude vymalováno.. je zde dána k registraci na portálu Sousedé oddělení pegas, přihlásit se a tam se dozví že lektor je Hájek, který povede určitou část zbytku vlastníků proti majoritářům a proto už tento týden se nezvykle zvedá cena pegase.. ta aktivita by mohla být od minoritářů, co si chtějí zobnout přes proces soudu při vytěsnění ale také to může být akce majoritních vlastníků R2G. čert ví.. to co vím a pochopil při textování zde..

Pegas Nonwovens SA:  Sportovní kurzové sázky - Fotbal- Stolní tenis - 100% Spolehlivé info

Coreto,netese, jeden je.. blbinek jako bonbonek..neotravuj tady na burze cp..táhni jinam třeba na bazos..

KOMERČNÍ BANKA:  Říz a double dividenda příští rok??

Tomu bych už vůbec nevěřil,ze bude double dividenda,pokud ji neobdrzime aspoň do 3měsíců od standardního vyplacení,každý akcionář zaplaace nad hodnotou vyplaty at uz opozdene nebo za rok zvysene,rozhodne nebude double dividenda.. hodnota dividendy pak bude okrajena-okradena o nárůst cen v CR+inflace za 2roky, poté může dojít i ke krizovému znehodnocení u emisí ze zahraničí..

ČEZ:  vyšší dividenda ?

ok

ČEZ:  vyšší dividenda ?

TENKRÁTE PŘED 2ROKY, KDYŽ BYLY NA PRODEJ SLOVENSKÉ ELEKTRÁRNĚ S DOSTAVBOU JADERNÉHO BLOKU VE FINIŠI JSEM NAVRHOVAL NA VH, ABY MANAGMENT ZVÁZIL TUTO MOŽNOST IKDYŽ JE TO JAK UVÁDĚLI VŠICHNI PŘEDRAŽENÁ VÝSTAVBA,ALE TÍM, ŽE LOKALITU ČEZ ZNAL MOHL VYUŽÍT I SYNERGIE S ČESKEM, A CENA BY SE URČITĚ SNÍŽILA ZA DOSTAVBU SLOVENSKÝCH ELEKTRÁRNĚ A DNES BYCHOM MĚLI DOSTAVĚNO, VLASTNÍKEM BY BYL ČEZ A NEMUSELY BUDOVAT, PLÁNOVAT A HLEDAT STAVBYVEDOUCÍHO PROJETKU.. ZÍSKALY BY KRAJINU KTEROU PŘED 25LETY OPUSTILI A ZNALI JI ROZHODNĚ VÍCE, NEŽLI RUMUNSKO, BULHARSKO ČI TURECKO... A MĚLI BY TO ZAPLATIT TI, CO ŠPATNĚ ROZHODOVALI A STEJNĚ POSTIŽENI BY MĚLI BÝT I Z POLITICKÉHO HLEDISKA..

ČEZ:  vyšší dividenda ?

ANO, PŘESNĚ ŘEČENO, MASO JAKO JÁDRO ČEKÁ NA VHOZENÍ DO ARÉNY, ABY SI KAŽDÝ URVAL KUS ŽVANCE A LIDI JAKO MALÉ DĚTI, ŽE TOMU NEROZUMÍ, TO PAK VŠE ZAPLATÍ.. JÁ OSOBNĚ SEM ZVĚDAVÝ JAK SE STÁT ZACHOVÁ LETOS NA DIVIDENDU, KDY ZA SITUACE NEMŮŽE KAZAT VODU A SÁM CHLASTAT VÍNO VE FORMĚ DIVIDENDY, A TO IKDYŽ BY JÍ MOHL POTŘEBOVAT ZAPLÁCNOUT CORONUDÍRY.. STÁT NECHAL A I SÁM ZAKAZOVAL VYPLÁCET DIVIDENDY ZA ROK 2019 PRO OSTATNÍ SOUKROMÉ SPOLEČNOSTI, A SÁM BY SI JE VYPLATIL, TO BY DOKÁZAL, JAK JSME S PRÁVEM V TÉTO ZEMI... KDYŽ SE TO HODÍ DOKÁŽEME PORUČIT DEŠTI ,VĚTRU.. VŠE JE V KAPITALISMU NA ROZHODNUTÍ AKCIONÁŘŮ VLASTNÍKŮ A TYTO PENÍZE VZNIKLY ZA ROK 2019 A NE V ROCE 2020 , KDY BYLA CORONA... TAKŽE JE VIDĚT, ŽE PŘEDSTAVITELÉ STÁTU MOHOU MĚNIT SVŮJ SMĚR, KDY SE JIM ZACHCE.. JSEM ZVĚDAV, ALE UŽ DNES BY MĚLO VEDENÍ V TOMTO ČASE PŘIJÍT S PROHLÁŠENÍM, ŽE ANI ČEZ NEBUDE VYPLÁCET V DOBĚ CORONY DIVIDENDU A TU PŘESUNE NA PŘÍŠTÍ ROK NEBO PŘINEJMENŠÍM NA KONEC ROKU 2020, TAK ABY STÁT BYL VE SVÝCH NÁZORECH JEDNOTNÝ, STABILNÍ A NEPLÁCAL SI JÁTRA,CO SE MU V NĚJAKÉ DOBĚ HODÍ.. SVOU NESCHOPNOST PŘESOUVAT NA OSTATNÍ VLASTNÍKY POKAŽDÉ KDY SE MU TO HODÍ..

ČEZ:  vyšší dividenda ?

JSEM PRO JÁDRO, ALE NECHÁPU POSTOJE STÁTU S PŘENÁŠENÍM ZÁJMU STÁTU NA OSTANÍ OBČANY STEJNĚ JSEM NEPOCHOPIL, PROČ MUSÍ KAŽDÝ OBČAN PŘISPÍVAT NA ZELENÉ ZDROJE NEMALOU ČÁSTKOU A MYSLÍM TÍM PŘEVÁŽNĚ FOTOVOLTAIKY A TI CO PODNIKAJÍ, PODNIKAJÍ NA ÚKOR VLASTNĚ DOTOVANÉ CENY OD LIDÍ, TVOŘÍ SE ZISK, ALE TEN ZISK SE NETVOŘÍ JEN U SPOLEČNOSTI VE VLASTNICTVÍ STÁTU, ALE JSOU ZDE I JINÍ VÝROBCI KTEŘÍ POTÉ PARAZITUJÍ NA DOTAČNÍ HLOUPOSTI STÁTU.. PAK VIDÍME NESMYSLNÉ REKLAMY V TELVIZY, JAK SE VALÍ ČERNÝ KOUŘ ZE ZÁSUVKY, TU ZASE Z FÉNU NA VLASY A TU Z KAMEN ATD.. PŘECI TI, CO MAJÍ ELEKTŘINU Z VOLTAIKY BY MĚLI SVOU VÝROBOU KONKUROVAT VÝROBĚ ŠPINAVÉ ELEKTŘINĚ OD TOHO JSOU POVOLENKY ABY SE ZAPLATILO ZA ZNEČIŠTĚNÍ.. VLÁDA DĚLÁ Z LIDÍ HLUPÁKY, KDE JE SVOBODNÁ KONKURENCE PŘI VÝROBĚ A KDE PŘI DISTRIBUCI.. TI CO VYRÁBĚJÍ ČIŠTĚJI, NECHŤ SVOU ENERGII PRODÁVAJÍ JAKO ZELENOU BEZ DOTACÍ VŠECH A PAK SE UVIDÍ JAK NATOM FIRMY JSOU.. NENÍ TADY KAPITALISMUS A SVOBDONÝ TRH, JE TO OPĚT KOMUNISMUS, KDE DOPLÁCÍ I PO 30 LETECH NA TO TI CO ŠETŘÍ S ELEKTŘINOU, TI CO MYSLÍ A PLATÍ ZA ONU SPOTŘEBU.. STÁT ZVÝHODNUJĚ JEDNU OBLAST NAD DRUHOU , COŽ ODPORUJE ZÁKONŮM ČR A NEBO SI OHÝBÁME OPĚT ZÁKONY PODLE POTŘEBY POLITICKÉ VLÁDY, KTERÁ POTOM LŽE... ZŘEJMĚ JSME POŘÁD 15LETÍ DĚTI, KTERÝM STÁT MUSÍ VŠE DÁT DO ZÁKONA ABY STRVDIL SVOU NECHOPNOST NAROVNAT KONEČNĚ TRŽNÍ PROSTŘEDÍ.. JE MÁLO VODY , JE SUCHO, STÁT BY MĚL V TÉTO DOBĚ VYČISTIT VŠECHNY KORYTA ŘEK, VŠECHNY DOKUD JE PŘÍZEN PŘÍRODY ALESPOŃ V TOMTO, ABY SE BAGRY NEPROPADALY DO NÁNOSŮ V KORYTU VODNÍCH ŘEK, A VYVAROVALY SE NAPŘ. TROUBKÁM.. VYBÍRAT OD VŠECH LIDÍ A PŘENÁŠET NA NĚ NESCHOPNOST STÁTU JE NEJJEDNODUŠÍ,CO VŠE MUŽE VYMYSLET ZÁSTUPCE STÁTU V ROZHODOVÁNÍ.. MĚLY BY SE ZAVÉST POLATKY ZA DÝCHÁNÍ VZDUCHU UŽ JE TO PROPOČÍTÁNO, KOLIK VDECHŮ MÁ PRŮMĚRNÝ ČLOVĚK, CHŮZE PO CHODNÍKŮ S KROKOMĚRY JEN CENA TAM CHCE DODAT A PAK TO UZÁKONIT..

PHILIP MORRIS ČR:  tak tu mame jedno vytesnení

cau lidi, mame tu jedno vytesneni malych akcionaru: 1akcie v nominalu 1000kc dostanou 597kč, dobrý JOB..

https://www.kurzy.cz/zpravy/544661-oficialni-sdeleni-valna-hromada-reprogen-a-s-15-5-2020/

Fórum USA:  retro

čau všici, musím napsat, a jsem rád že to necítím jenom já ohledně kvality např. potravin, kde mi nechutnají některé saláty a jen pár výrobců mohu pozřít, cítím tam nějaké konzervanty nebo co ,ale pochoutkový není co byl dříve pochoutkový salát, bramborový také, uzené maso není tak uzené jak bývávalo (prý to byly jedy dříve) rajské chutnalo jako dnes když si přičichnete k tomu stonku co mají rajčata, tak voněla a chutnala za těch blbejch komančů, okurky vám do 2 dnů v ledničce začnou hořet, papriky taky, chleba není snad ani špetkou solí osolen, rohlíky ne všechny jsou dobré, to znamená, měli by zkrachovat ti co nesplňují chutě a podívejte ono ne, vše jede každý den a každý den to lidí kupujou, stejně jako televize a programy, máme sice 40 programů ale žádný výběr, proto mají úspěchy vaření, soutěže, politické blitky, co si asi občan vybere z takového programu? no, přeci to, nejlepší z nehorší nabídky v nabídce.. a 3 program TV ? k čemu, proč se nebouří zelení a ochránci přírody ? vysílání a záření programu, který vysílá jen 4h denně, pro děti dětský program do 18h a po 18h jako jiný program, 3 stejné programy pro čt1 jen že tam vymění písmenka ? jinak program stejný? DVBT 2 bylo a je jen vytahování peněz od lidí.. dorty které nejsou dorty místo másla margarín, je cítit v tom dortu.. cukr mají prý na trhu nadbytek ale jeho cena neklesla pod 7 kč a v době korony šla ještě i nahoru i přes převis nabídky.. zvláštní kapitalismus.. boty které se tváří i s cenou , že jsou vyrobeny z pravé kůže zjistí zákazník, že jsou udělány z ropy a smrad při čichnutí ke stélce v botě, smrdí ono lepidlo a umělotina, ale cena 1500kč až tam to dopracovali kapitáni průmyslu.. např. výroba ponožek, náhrada za nítě bambus, jetel, skořápky toho se všichni můžeme dočkat, kvalita mizivá ale je to TRENDY.. výrobky nám gramážově klesají a cena leze potichu nahoru viz. Studentská pečeť- dříve 200g 14kč, dnes 180g za 68kč v obchodech, o zelenině ani nemluvím.. devalvovala nám koruna, dnes za 100 kč nic už moc nepořídíte a tak saháme po 200kč- je tam symbol rukou pro školství a na školství se za komančů dávalo 20kč na SRPŠ.. smířit se s tím ?? každý ať si odpoví sám.. přestal sem kupovat ony saláty co mi nechutnají, špekáčky kuřecí strojně oddělené na ohni vám udělají pukanec jako pražená kukuřice.. chléb jen jeden nejlepší z nejhorších na trhu, co dělat.. ceny v krámech jsou tak vytažené obchodníky, že si koupíte v akci mouku a máte doma s moukou i motýlky a doba na obalu je ještě 4měsíce v záruce.. co to je za dobu , není lepší než byla soudím podle tohoto.. dnes stejně nikam nemůžete vycestovat tak to jediné jako klad padá..

ČESKÝ TELECOM:  teletina vykupuje vlastní papíry člověk by čekal že se cena zvedne a ono ho....

:-) Samaras patří mezi mladší byznysmeny, tak by to měl mít asi dobře propočítaný.. Ta Korunní kysilka , nákup to je bomba, je protikladem Mattonce, Ondrášovka si myslím že najde taky své spotřebitele na trhu je to takový úvazek ke Korunní.. a Moneta a Krúpa a 100-200tis. objemy nákupů a prodejů mohl by mít zájem, ale pořád je tu PPF Kellner, který projevil svůj zájem Monetu získat novinkou ze západu, převzít Monetu spojením AIRBANK a HOMECREDITEM a nabídnutím akcií Monetě a při slučce získat podle mě majoritu v Monetě, to se nepovedlo.. není však nikde psáno, že PPF nekupí akcie Monety za tuto cenu přes bílé koníky, známe to z 02, vytvoří se firmy Brněnské veletrhy (BV1,BV2,BV3,BV4) ti z koupí a pak sloučí na vyšší celek a šup ! Moneta bude doma pod PPF takhle.. Naštěstí má PPF akvizici nákupu TV NOVA v USA a to bude chtít mít dle smluv a sankcí, proto již vyplacena dividenda z O2 zálohově můj odhad.. Když to byl dle PPF dobrej nápad, proč už dnes není AIRBANKA A HOMECREDIT spojen jako celek, mohl tak využít synergie a úspory ve výdajích obou společností s jedním vedením.. Pokud bude mít Krúpa zájem, nechť má, free float připadající na ČR je 18% ze všech akcií MONETA, musel by oslovovat cizince.. a se sanacemi bank v minulosti máš pravdu, nejen že se majetky při privatizaci rozkradli někým kdo měl ramena, ostré lokty a žaludek, pak je i sanovali za peníze všech a našich předků.. dnes poukazují ti co sanovali a prodávali, že jejich roční čisté zisky převyšují nákupní ceny těchto Bank.. IPB Banka prodána dokonce za 1 korunu, kdo by to nekoupil byl by hlupákem.. nikdo nepotrestán, nezájem státu nad svým majetkem.. V té době bylo nad zákony a ústavou jediný nápis rudě psaný, vše je možné , jen když to nejsou komunisti.. a pod to se schovalo vše, jako dnes když vyplaví něco napovrch schová se pod coronavir19 a je vše OK.

ČESKÝ TELECOM:  teletina vykupuje vlastní papíry člověk by čekal že se cena zvedne a ono ho....

čau, dávám ti zapravdu, samotná 02 je nyní drahá pro výplatu pouhých 4 korun , ale jsem rád že někdo kupuje a když to vyleze přes 30 budu pouštět, u Kofoly se divím, že tak nárazově poskočila od minim, přitom se neví o titulu vůbec nic, jenom to, že přestavba sídla Kofoly za miliony nejen svoje ale i s EU byla odložena, zaplať pánbůh, že aspoň tohle vyhlásila společnost. Neznáme dividendu a její výši, nevíme zdali bude valná hromada nevíme více nic, jen to, že se budou otvírat hospody a bary kde Kofola má zájmy. Na zajímavé obchody bych se neupínal.. je doba uvolňování a pak přijde doba sčítání a naše isiny poskočily o téměř 50% po propadu nahoru, je to zajímavé.. každopádně Moneta padla o několik dní později než naše 2 další banky a ani ony se nechystají v této době hopsat nahoru. Moneta je slabší v tom, že nemá silnějšího vlastníka a 100% je pořád ve frcu na trhu, kdykoli může ten zahraniční prodat malé množství500.000ks a sníží cenu kurzu.. Bude to jako na houpačce, velcí kluci potřebují nalákat hejly co ještě něco můžou pustit do frcu, když si malý kluci myslí, že jim ujíždí vlak, je to vidět na ISINECH po obchodech 100,200,800,50,30,60,1000ks.. to není zájem takový aby sunul burzu nahoru, to tahají za nitky velcí kluci, zajímavé bude vyhlášení výsledků za 2Q2020 v červenci a srpnu pokud bude pohoda a vše pojede jako dříve a pokud nebude strašák druhé vlnky kovidu19..

ČESKÝ TELECOM:  teletina vykupuje vlastní papíry člověk by čekal že se cena zvedne a ono ho....

.. ano , jsou levné.. tak akorát na sklad..

ČESKÝ TELECOM:  teletina vykupuje vlastní papíry člověk by čekal že se cena zvedne a ono ho....

Osobně na euforii nespoleham .jestli se zvedne cena taky dobře, ale 4kc žádný zázrak ke kurzu a daní.. něco jiného by bylo, kdyby se jednalo o celých 21kč..pak by se vyplatilo..jinak počítejme výplatu 4kč až po vyhodnocení právníkem na hlasování poštou, výplata tak konec července nebo srpna- 4 kč..

ČESKÝ TELECOM:  teletina vykupuje vlastní papíry člověk by čekal že se cena zvedne a ono ho....

Výplata by měla být přes cs. Uvidíme zítra, zda bude a nebo blud pro akcionáře. .

ČESKÝ TELECOM:  teletina vykupuje vlastní papíry člověk by čekal že se cena zvedne a ono ho....

Ano poplatky je pro nás co máme peníze ""na půdě plnej sklep"" velmi zatěžující..ale tí co kupují a nebo prodávají po těchto kusech se neohlizeji, mají to zadarmo tvůrci trhu..slouží to právě jako volavka,aby se zlomil prodejce a nebo kupující aby šel dotoho. Nákup kvůli 4kurunam za O2 je hazard a je to málo..nechť si 02koupí sama sebe..horší bude az se to bude rušit ony nakoupené akcie..PPF ma nyní cca 82%,02 cca 3% =85%, 3% se mají rušit a tím se už tak zvýší podíl majoritare..a pak se bude vykupovat ještě letos a co tím se bude dít? ?nevíme. . Rozhodně malému hráči 4kc za cenu 216kc se nevylati kupovat..co pak s tím?? Jak bude postupovat PPF? Vykopnou nás a nebo už prodají ? ? KDo to VI??

ČEZ:  vyšší dividenda ?

Osobně bych byl opatrný. . A nespechal bych.. velci hraci potrebuji novou krev aby mohli vydelavat.. co se tyka dividendy u Cezu neni stale jista.. bylo by divne kdyby stát přes ČNB urcoval aby nebylo vyplaceno a u Cezu ten stejny metr nepouzil.. to se dozvime,az bude ze zakona po 6 mesicich kdy maji byt valne hromady. Jedine 02Cr to mohla udelat, náš Peta potrebuje penize z dividendy aby PPF zafinancovala koupi TV NOVA a ostatní televize z východního bloku CME.. udělal dobře zalohovou výplatou. .

Koronavirus straší:  Do roka a do dne?

..koho volit?? jasná volba .. kafé DADAK.. :-)

Koronavirus straší:  Do roka a do dne?

myslím že si vzpomínám i na toho ptáka, že existuje, ale díky za osvětlení..

Koronavirus straší:  Do roka a do dne?

tohle vyjádření jsem ještě neslyšel.. a pobavilo mě to.. jen nevím, Lyska jako lysý a nebo lyska jako liška obecná? slyšel jsem jen mazaná jako liška..

Koronavirus straší:  Koronavirus...

Ale pánové, přestaňte se napadat, je to nesmysl.. Babiš udělal to, co udělat měl, kdyby to neudělal byl by popliván opozicí která čeká na chyby.. Jediná chyba byla ,že Babiš měl nechat zavřít hranice ihned neprodyšně.. pro Druhou stranu je ale si připomenout naše proočkování populací.. dnes ta proočkovanost klesá díky stárnoucí populaci a méně očkovaných mladých lidí po vzoru západu, uvědomte si to .. západ tedy Francie, Itálie a Španělsko mají malou proočkovanost populace.. Východní blok je nejméně zasažený tímto virem.. V4-polsko, Madarsko, Slovensko a Česko si mohou gratulovat pánové a to díky možná se vám to nebude líbit , díky Těm zatracovanejm Komunistům, kteří měli téměř 100% pročkovanost lidí.. postupně se k nám vrací Černý kašel, Zarděnky možná i TBC kráčíme se světem, kdy opovrhujeme dějinami..a upínáme se na západ ve všem, pokud něco neuděláme, možná přijde i MOR.. masové hroby s vápnem.. a vrátí se lékaři s rouškou ve tvaru ptačí hlavy s velkýma očima.. Nikdo přesně neví, zdali to byla Ta chřipka kterou známe a která ročně pohřbí 2000lidí v republice, má jiné složení a proto se toho bojíme.. kde zmutovala se musí postupně vypátrat.. jediné co mohl Babiš spíše udělat než transportovat letecky Čechy tak, že ponechají na jejich dovolené a zaplatí jim raději za ty hotely a jídlo tam kde byli, než je tahat domů.. sčtoty budou až to vše pomine..

1 2 20

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,61901,6216:25:31
RMdolu-0,42608,4016:56:53
DJIAnahoru+0,4325 657,7416:55:34
NASDAQnahoru+0,539 462,0716:55:28
SP500nahoru+0,523 051,7816:55:29
DAXnahoru+1,0911 784,3216:55:32
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz