Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 24.1.2020 3:35
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

sedmihlavydrak
1 2 18

ČEZ:  Správce portálu AKCIE.cz - grafy

Jde prosím opravit i ty grafy z obchodování -1den,5dní ????
Na začátku nového roku došlo k výpadku zobchodovaných objemů ISINů a příslušné grafy.. poté bylo opraveno, leč grafy během dne a na 5 dnů byly opomenuty opravit.. prosím o dodatečné opravení- schází mi to a myslím, že nejsem sám.. děkuji správci portálu Akcie. cz

ČEZ nevyužil opci na odvolání prodeje elektrárny P:  + cez 600?

no, to nevim... jestli bude investorum davad dividendu cca 25kc, tak tu stvrdne na cene pekne dlouho..

STOCK SPIRITS GROUP:  +WTF

jinak máš pravdu, je to čím dál více zředěný a za stejný prachy.. nakonec ve výslednici je to předržené s nízkým obsahem alkoholu.. pozor i na slovenský St. Nicolaus, taky je možná u nás koupit 38%.. Stalo se mi to.. pod 40% to není alkohol ale voda příliš drahá..

STOCK SPIRITS GROUP:  WTF

kdepak, ten se rozjel po výsledcích, ale někomu to stačilo v těch kusech co měl a začal tlačit cenu dolů.. přijde zase čas a zase to půjde nahoru , pokud to nepřebije výplach v Evropě..

STOCK SPIRITS GROUP:  + WTF

můj názor je, že jsi naskočil do vlaku který vytáhl cenu a nyní opět ten někdo vyskakuje, ten kdo se opozdí, ten prodělá.. musí se opět někdo najít, aby vstupoval do hry.. bud musíš počkat a nebo nutně prodat se ztrátou..

KOMERČNÍ BANKA:  odraženo ode dna nebo nádech před dalším propadem?

Neboj,nic neroste do nebe.. bude ještě čas na nějakou vlnku.. nebo vlnu..vyplach nepočítám,ale kdo vi.. naši pouze hráči na vyplachy taky nemají. Chybí zahraničí ikdyz u KB se výrazně obchody zvedají. . Počkáme a uvidíme.

KOMERČNÍ BANKA:  odraženo ode dna nebo nádech před dalším propadem?

Zdravím,těžko radit zdali se zhoubne nebo půjde nahoru.. něco má už ale vystoupano. Do výsledků za 3Q ještě cca 14dní tak jeden bod pro vzhuru,psali ale ze banky vyskočily z důvodu vyjasnění Brexitu,v pátek se však všechno změnilo a mohl by být výstup odložen až na konec ledna,což by dalo další bod pro pokles..do toho vstupují nová cla mezi USA a EU. EU bude teprve reagovat,možný další bodik pro pokles..a další bod nevim kterym smerem cla mezi USA a China.. osobne si myslim ze v pondělí bude ještě doznívat zájem o KB a pak možná pokles..kdož vi.. zvedá se ale i objem obchodu.

ČEZ:  To by mě zajímalo, zda to byl záměr ?

No,komu by se to vyplatilo zobchodovat po malých kusech? Myslim,ze to je podobné jako na burze, jsou tam t určí trhu kteří manipulují s trhem.. Normálnímu investorovi se nevyplatí investovat v malém množství s velkými poplatky.. stejne jako na burze..

KOMERČNÍ BANKA:  * proc KB klesa

Zdravim, taky jsem udiven ikdyz dění sleduji a přicházející krizi očekávám jiz od března presto jsem překvapen a az posledni měsíc prehazuju portfolio s prodejem CEZU ikdyz do minusu, myslim si ze Čez nebude mit silu zpět na hodnoty,proto i managment vse prodával a ropa pro příští rok má cena z nadbytku klesat.. Banky jsou u nás očištěné a vytvářejí vyšší a vyssi zisk. V krizi se jim zisky sníží ale budou stále v kladném plusu. A jestli někdo KB pouští a když jde do něčeho jiného, je to tak kurz padá (do toho změna indexů, evropská nálada na banky a náš malý burzovní rybnicek),pak to jde rychle dolů. Myslím si ze Amerika jde nahoru a dolů v úzkém pásmu a to zřejmě vydrží do Silvestra. U nás to bude stejné, jen jsme jako Evropa posazeni níže než USA. U nas ale je uz videt ze nase fondy nemaji mnoho volnych penez a ani investori co hybou jindy burzou nejsou a bez zahraničí jsme v celé své nahotě na padnuti okolo 900 BODŮ. MY malí hráči musíme čekat a čekat v lepší zítřky.

PHILIP MORRIS ČR:  + Další článek na kurzy.cz

osobně si myslím, že máš silnou pravdu. Vypozoroval jsem, že nám to podivně klesá, to by nebylo tak fascinující.. ale čert je v detailu : ..myslím, že nám odchází zahraničí někam jinam.. u Čezu se obchoduje okolo 100milionů denně i méně a v průměrném obchodním dnů měl i 10x více i přes miliardu.. To samé je vidět na domácích bankách.. odchází zahraničí a to nás ničí.. nakonec se to bude plácat v úzkém nízkém pásmu jako u 02 ČR, proto ta masírka k drobasům..

ČEZ:  + podhodnocený?

rychle ti odpovím, něco pravdy máš... co se týká ČEZu a jeho ceny, spadá do utility, energie stejně jako RWE a EON, ale tihle dva mají proházené portfolio, čisté výroby a špinavé- uhelné, takže i tohle tvoje srovnání je trochu nadnesené, amozřejmě máš pravdu, že .. tunel sem a tunel tam v Čechách se to ztratí, vždyt se to stále učíme tu demokracii a to okrádání druhých.. Podle mě ČEZ plně odpovídá ceně 500-530kč vzhledem k času od dividendy.. Moc nevěřím cenovým analýzám brokerů, které slouží jen k nákupu nebo lepšímu prodeji oznamovatelům.. Nechápu například cenové ohodnocení bank v Čechách , kdy před měsícem byla od nich vyhozena cena přes 1000kč, cca včera 900kč a dnes je ohodnotí 800kč= to jsou koky.. podle čeho to tvoří ?? :-)

ČESKÝ TELECOM:  Ma nekdo vysvelteni.

..souhlas, ale spíše jsou to fondy.. kdyby nakoupil občan, tak drží zuby a nechty a neprodává, protože jsou investice z jeho chatrné kapsy..

ČESKÝ TELECOM:  + Ma nekdo vysvelteni.

mé vysvětlení je v tom, od tzv. vyhození z evropského indexu MSCI se tak trochu plácá, samotná 02 nemůže už kupovat své akcie jako odkup drží velký balík s majoritním PPF proto je cena tam kde je.. cena až závěr roku a nebo na přelomu, až se bude vědět, jestli 4operátor bude a nebo nebude.. Nordic by rád byl čtvrtým operátorem, ale chybějí mu peníze na nákup licence, chtít je dost málo v tomhle případě, uvidíme- říjen, listopad.. jinak se to hne pak až příští rok před dividendou, kdy sdělí managment kolik že to dají zase do frcu na akcii akcionářům..

KOMERČNÍ BANKA:  Kurzové sázky - Tenis, velmi spolehlivé informace

Netss:mysleli jsme si ze si zdravý člověk leč marně, to i volek je inteligentnější nežli Ty Nerss... piš si to tam,kde o to někdo stojí... se sazkami jdi do Sazky a neotravuj ekonomiku na burze..

KOFOLA:  + KOFOLA A DIVIDENDA

no, oni nejsou cizinci, ini sú Moraváci rod. Samarasů.. ta žádost mě taky rozhodila, ale frostová mi sdělila, že je to vyjmečné, protože je to placeno z onoho vzniklého fondu, který vznikl pro tento účel.. mohli použít seznam akcionářů ke dni valné hromady.. ještě že to nebude příští rok..

KOFOLA:  + KOFOLA A DIVIDENDA

Vše by bylo okey, ale je velmi podivné, že managment nechal schválit valnou hromadou výplatu této dividendy na státní svátek následovaný pracovním klidem soboty a neděle.. to pak stanovení termínu výplaty bylo podivné..

KOFOLA:  + KOFOLA A DIVIDENDA

odpovím velmi rychle: podle slov které mi byly sděleny od Kofoly- frostová tuším, musí každý akcionář tuto nechutnost podstoupit i já jsem namítal, že poplatek za Českou poštu každému akcionáři sežere z výnosu 2-3 akcie na dividendě.. prý se to vrátí onou dividendou.., která vlastně dividendou ani není. Je to vlastně vrácení rozdílu zač se dividenda prý nakupovala.. a je prý bez daně, že se nedaní.. z toho vlastně plyne, že žádnou dividendu Kofola vlastně za loňský rok vůbec nevyplatila, protože tohle je přesun vlastního jmění- snížení ážia společnosti, tak se vrací pouze rozdíl mezi nákupem a snížením ceny z vzniklého fondu.. Ptal jsem se i pro ty, kteří mají 10000Kč dividendy, tak ti musejí mít dokonce úředně oveřený podpis za 35,-Kč, no není to báječné.. a to ještě k tomu, že ""dividenda"" jak tomu Kofola říká byla splatná v den státního svátku 5.07.2019, kdy byly banky zavřené a peníze byly uvolněny až po jednom svátku a dních klidu- soboty, neděle.. 3 dny po dni splatnosti ?? kdo to mohl navrhnout a schválit, co se zatím skrývá.. dále mi bylo odpovězeno, že peníze do spořitelny zaslala již 2.7.2019- to jsou další tři dny, kdy ani společnost Kofola a ani akcionář nic z toho neměl, profitovala pouze banka.. Dále jsem se dozvěděl, že vzniklý fond se letos výplatou zcela vyčerpá a pak zanikne.. myslím, že fond měl okolo 360mil.kč..

O všem možném:  + Avast

má našlápnuto.. ale nevím kdo, jestli AVAST a nebo ředitel Avastu..

KOFOLA:  + KOFOLA A DIVIDENDA

ZDRAVÍM AKCE SCHOPNÉ, potřebuju dosvětlit dividendu za lińský rok, vyplácenou letos. Dividenda je z nějakého utvořivšího fondu, který vznikl snížením majetku na akcii. Až sem to pobírám, ale.. nyní pročítám, že pokud akcionář podá písemně na centrálu Kofoly, že nevlastní akcie společnosti za méně než 100Kč na akcii má nárok na vrácení vkladu z celkového majetku, ohodnocení akcie.. Taková vratka z původního vkladu je dle vyjádření bez zdanění, ještě i to pobírám, ale už nepobírám to, že je tam připsano, pro evidenci § 36, odst.2,pís.E... Tak opravdu je to matoucí, jeli a bude-li takto vyplácená dividenda daněna a zdanění je vlastně myšleno výplata z ÁŽIA společnosti, něco podobného jako u 02 ČR a podléha to zdanění, které musí učinit akcionář sám, a poté nerozumím tomu, že Valná hromada Kofoly schválila dividendu, která je daněna u zdroje který dividendu vyplací... proč v tomhle případě je to dividenda, když se musí dodanit jako příjem při snížení jmění společnosti.. proč to nese název Dividenda , když to teda dividenda není.. a nebo jsem to špatně pochopil a je to vrácení rozdílu vkladu z nákupu akcie a je to bez dodatečného zatížení daně.. MŮŽETE NĚKDO ODPOVĚDĚT, KDO VÍ VÍCE?? Loni to byloa dividenda bez problémů a nyní s problémy..

Komerční banka zvýšila doporučení na ČEZ s cílovou:  * ČEZ

Souhlas a na burze je to dvojí pravda..nikdy nevíš, co te čeká za rohem..

1 2 18

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,451 135,4023.01.20
RMdolu-0,41798,3423.01.20
DJIAdolu-0,0929 160,0923.01.20
NASDAQnahoru+0,209 402,4824.01.20
SP500nahoru+0,113 325,5423.01.20
DAXdolu-0,9413 388,4223.01.20
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz