Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 22.7.2019 4:06
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

wizard
1 2 106

Fórum USA:  indexy

https://www.databazeknih.cz/knihy/vsechno-co-opravdu-potrebuju-znat-jsem-se-naucil-v-materske-skolce-1286?c=all

Kdo knihu zná, promine. Kdyby jen to málo všichni opravdu znali a dodržovali, bylo by na světě hej. Nezapomenu na studentku VŠ, která klidně nechala puštěný počítač i s crt monitorem (obojí tehdy ještě s nesmyslným mega příkonem), když je potřeba pomáhat výpočtům a za el. platí fix součást nájmu, tak co by se vzrušovala, topení na max po celou dobu, i když půl dne nebyla doma; po celém pokoji volně poházené (i důmyslně zastrčené tak, že by to prase lépe nevymyslelo) desítky použitých papírových kapesníků, během studií otěhotněla. Tak si řikám, co z takové ratolesti může vyrůst za budoucnost národa. Tady myslím i školka za 100 tis. Kč měsíčně by byla málo :-) Samozřejmě statisticky je taková “slečna Vomáčková” bezvýznamný jev, že ano... Jo a myslím, že jsem nezmínil, že většina těch posmrkaných a kdovícoještě kapesníčků zůstala na svých místech i po jejím odstěhování :-)

Fórum USA:  indexy

... stejně jako netuší rozdíl mezi šlechticem, který si své postavení, úctu, respekt a třeba i nějaké ty majetky vydobil (jako první svého “rodu”) svými skutky, chrabrostí a schopnostmi, a knížetem z pátého kolene, který svému prapředkovi právě těmi schopnostmi už nesahal ani po kotníky.
Ale je to prima.. to kníže.. takové exotické.. zní to líp, než komunista, soudruh či předseda.. nikdo s nimi nemá žádnou zkušenost.. pro některé, kteří rádi k někomu vzhlížejí, snad i spása :-)))

Fórum USA:  indexy

Někteří holt platí rádi za všechno a pak jsou jiní, kteří na takové kavky čekají :-) Učitelka z takové školky je nepochybně obdařena větší láskou k dětem a porozuměním a nečiní tak pouze pro peníze :-)))

Údělem ženy není mít VŠ, ale být dobrou matkou a hospodyňkou. Prvorodičky ideálně do 20 let. Dobře se vdát je myslím slušný základ. Dnešní hodnoty jsou natolik postavené na hlavu, že lidi už ani neví, co je normální a přirozené :-)

Fórum USA:  dnes a denně se porušuje dosud platný zákon

Jestli to nebude tím, že se u nás zákony jednoduše nedodržují.
(V daném případě mohlo dojít ke změně, přece jen jistá hybná (knížecí) síla by zde byla, že ano.)

Fórum USA:  o cine jinak

“Nepsaná společenská dohoda s akademiky se porušuje, profesoři mizí.”

Hmm, začínám si dělat starosti. Aby ten “náš dědek” nakonec taky nezmizel...

Fórum USA:  Donald

Donald je zdá se ještě mladá duše, která se má hodně co učit... jak mamut v hokynářství :-) ... chlapík to často myslí dobře, ale ty následky, se kterými nepočítá a přitom se dají předvídat... ajajaj... jsem zvědav na jeho dějinný úkol... jistě nějaký má, když už se stal vyvoleným - šíleným králem :-) ... b. prozřetelnost to často bere oklikou... něco jako gravitační zrychlení sondy „o“ planetu... takže ve finále, za dlouhý čas, se možná dočkáme.. něčeho.. pozitivního... :-)

Fórum USA:  Mame rati Tšesko

Jj, za 30 let od „sametu“ je z ČR výrobce autodílů za poloviční mzdy, a za kvalitu potravin 2. kategorie platí tuzemec v absolutní částce víc, než Němec za tzv. kategorii 1. Jsme jen planktón, co je nemilosrdně vysáván.
A propos, slogan Kauflandu „Mame rati Tšesko“ byl tuze milý, k pobafení a myslím, že i felice upřímný :-)

Fórum USA:  crypto

Na SP mohou (ale nemusí) přidat ještě jedno kladívko. Konečné low už myslím bylo 10.5.. Pak by měla následovat aspoň jedna dlouhá býčí.
MSSM

Fórum USA:  koberec

Všechna čísla, která jsem dosazoval do konečné rovnice, byla racionální. Tedy „cestou“ by žádné zkreslení vzniknout nemělo. Postačila Pythagorova věta a geometrická podobnost.

Fórum USA:  US500/H4

Úhledný klesající sapík na US500/H4.

http://wsmaster.sweb.cz/boerse/US500-H4-2019-05-10.png

Fórum USA:  VIX XL

Takto jsem to nemyslel. Vycházím z předpokladu, že koberec _je_ ve tvaru obdélníka. A přesto máme 3 různé, byť velice podobné, výsledky. Pokud jste také počítali s obdélníkem :-)

Fórum USA:  VIX XL

U mě 9,044335244... Ze soustavy rovnic. To jsem teda zvědav, kde je zakopaná kočka (u této je zdá se ještě více možností, než u Schrödingerovy :-)))

Fórum USA:  Prase aby se v tom vyznalo

Občas takový praso-den bývá lokální revers. Uvidíme.

Fórum USA:  všechno jde do prdele

„… stane-li se jedinec sám sobě měřítkem i cílem a povýší-li se jeho interesy nad společenské, organismus se drolí – a vydává-li se majetek za jistotu a bohatství za smysl existence, pak se dá čekat, že se k němu podnikavci budou drát bez skrupulí – trhovci se přece nezdržují etikou, sledují kořist - hodnoty se změní ve zboží – rozbují prodejnost věcí i lidí. - Velká privatizace zplodila kariérní kastu – recykluje se odlidštění….“

Zdeněk Mahler

Fórum USA:  9 květen den osvobození Československa

""U toho jsem ovšem nemohl chybět! Chlapi z ČKD vytáhli tank - byl jediný pojízdný, čekal na opravu, přivařili mu čelní plát. Ometal jsem kolem a tak mi Pepík Procházků nabídl, abych se s nimi svezl - dokonce jsem dostal koženou bundu, na rameni měla záplatu - hned jsem si ji vybarvil červeno-modro-bíle, a vyrazili jsme. Celé to monstrum dokázalo akorát šířit bojového ducha. Otočili jsme se až k Palmovce a odtud nabrali směr k Hloubětínu. Jenomže na kbelské silnici už jsme zahlídli, jak se blíží kolony obrněnců generála SS von Schörnera - Harfečtí překotně stavěli barikády - a do toho tlampače hlásily, že se k Schörnerovi stahují i zbylé pražské jednotky wehrmachtu, aby si společně proklestily cestu do americké zóny - a tak Josef vypnul motor a pokynul, abych se vytratil. Chtěl jsem se v tankové kazajce aspoň předvést na hřišti správcově půvabné dceři - ale bylo tam pusto. A tak jsem se zhrzeně vracel kolem měšťanky - stálo tam několik náklaďáků: když jsem se ohlédl, zjistil jsem, že zpod plachet mě sledují ozbrojení fricové - zaujala je zřejmě i čs. malůvka na mé bundě... Dát se do běhu byla marnost - postupoval jsem k nároží a čekal zásah - bylo to nejdelších třicet metrů v mém životě...""

Z knihy Zdeněk Mahler: ...ale nebyla to nuda/Poznámky pod čarou života; 2015.

Fórum USA:  koberec

Pro začátek by postačila smysluplná legislativa, dodržování zákonů, vymahatelnost práva.
To je myslím největší slabina CZ Hulvátova - Kocourkova.

Fórum USA:  9 květen den osvobození Československa

Nejsem historik, leč můj skromný názor...

Je dobré si uvědomit, že očima osvoboditelů nešlo ani tak o osvobození, jako především o rozdělení sfér mocenského vlivu.

Samotné povstání pro mě osobně tak trochu dilema. Odehrát se 5.5.1944, jde o nádhernou věc. Ovšem 5.5.1945 už každý soudný člověk musel předpokládat, že konec války je na spadnutí (žádná netrvá věčně). Němci věděli, do které zóny se přesunout, aby si zachránili život. Ráději se vzdávali Američanům, než riskovali odvlečení do gulagů, kde by je čekalo práce do úmoru a odkud by se nemuseli vrátit. Jestli ono samotné povstání jen nezkomplikovalo německou logistiku, která mohla být ""méně komplikovaná"". Ale třeba to vidím blbě. Každopádně nevzhlížejme k mocnostem ani na jedné straně. Každá si hledí svých zájmů. To jen my jako malé děti s pupeční šňůrou v ruce pořád hledáme, kde bychom se napojili.

Fórum USA:  koberec

Kdybych podobnou věc řešil u sebe, pak by se mi líbilo, kdyby koberec vyplňoval i rohy. Tzn. koupil bych jej na délku úhlopříčky obdélníka plus pár cm rezervy, a na místě doladil nožem na koberce. Jen taková myšlenka (pokud ji nebrání nějaké jiné skutečnosti :-)

Fórum USA:  VIX

Se dalo předpokládat... že Ti endorfiny bouchnou jak šampus... a budeš se ještě modlit, abys usnul ;-)

Fórum USA:  VIX

Gratuluji. 35% a navrch playlist, který by jinak nevzniknul :-) Dnes bude někdo kroužit Beskydama do rána :-))) Jen pozor na srnčí, líce toho teď přes cesty hafo.

1 2 106

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,331 067,4119.07.19
RMdolu-0,591 026,1719.07.19
DJIAdolu-0,2527 154,2019.07.19
NASDAQdolu-0,748 146,4919.07.19
SP500dolu-0,622 976,6119.07.19
DAXnahoru+0,2612 260,0719.07.19
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz