Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 15.11.2019 1:49
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

wizard
1 2 109

Fórum USA:  US30/D1 - no good?

Inu, zatím si dovolím stále trvat na lokálním vrcholku :)

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/13-11-2019/original-560d829590ada27a22f9518fb70aa7bc.png

Fórum USA:  US30/D1 - no good?

Pokud neklamou, na US30/D1 vrchol?

https://youtu.be/ULlTAyxG2kU

Fórum USA:  -= indexy... a jeden zákon Přírody =-

Jj, jsou to šprýmaři. Měsíční svíčku US30 nakonec povolili na plichtu. Otevření = závěr = Dráček. Chyběl jeden bod. Kdybych nic nenapsal, byla červená. Škádlení, na to je užije :)

Na situaci to nic nemění. Klam vrcholu na D1 otáčí přes Baču. Na H4 včera zavřeli mezeru.
Vše do sebe zapadá. Zkrátka nahoru...

Fórum USA:  -= indexy... a jeden zákon Přírody =-

Ok, takže k indexům. To je, oč tu běží v první řadě. A nejen proto, že nejsou zatíženy nepříjemným denními swapy, jako většina cfd. Jde také o budoucnost, že ano. Kdo přečte akciový index, má zčásti klíč k realitě. Jestli si zanedlouho půjdeme po krku, neboť se systémy zhroutí, nebo si budeme dál užívat jako králové na úkor budoucích generací. Filozofickou otázku co vlastně realita je, nyní - pro zjednodušení - ponechme prosím stranou :)

Vidím to bohudík (pro někoho bohužel) na druhou možnost. Párty nekončí. Zdaleka ne. To, co bylo mnohými vnímáno jako vrchol, byla pouhá konsolidace (únor 2018-nyní). “Plovoucí” spodní HnS. Neboli spodní HnS ve “vrcholu”. Na MN je zároveň vzestupný trojůhelník, který bouchne nahoru. Když burza přežije září i říjen (!), tak snad ani jinak nemůže.
Už dva měsíce očekávám, že říjnová svíce bude kladívko. Čekal jsem/mělo by být lehce červené, ale na tom nesejde; trhy nejsou ideální.

Děkuji za článek o digitálním smogu. V květnu jsem se rozhodl, že neťas nechám doma a vystačím si pouze s mobilem. A i u něj cítím - čím méně, tím lépe. Myslel jsem, že už jsem fakt idiot. No podle toho článku to vypadá, že možná ne zas tak úplně.

Ale co jsem chtěl říci. V tom neťasu mám platformu. V platformě ke stovce oken s grafy. Na jednom z nich, US30/MN, jsem před lety čistě z nudy vynesl Fibonacciho expanzi. Nevím, jak se mi to tehdy povedlo, ale tyhle počiny z nudy se občas ukážou jako zajímavý počin (třeba zdánlivě nesmyslná trendlinka na grafu návštěvnosti bazénu, nyní analogicky na úrokových sazbách; ale nepředbíhejme). Po čase jsem dané okno při studiu přepnul na nižší rámec, D1 nebo H4, a po ukončení zapomněl vrátit zpět. Následek? Zajímavý. Na expanzi jsem na léta zapomněl. Když jsem se na okno mrknul, tak jen kvůli čistému monobarevnému svíčkovému grafu bez zbytečných aditiv. A to jen občas. A jen zřídka tehdy rušila můj klid nějaká “blbá žlutá horizontálka”. Na daném rámci se zpravidla objevovala jen jedna a ještě ne vždy. Což se dalo přežít :) I když to nedávalo logiku, páč na jednoduché horizontálky používám jinou barvu. Zlom nastal v okamžiku, kdy jsem dělal úklid a zjistil, že těch jednobarevných čistých US30 mám zbytečně mnoho. Tak k čemu to, že. No co vám budu vykládat. Po přepnutí na MN jsem dostal takové mrazky, jaké člověk občas mívá, když má pocit, že nakoukl pánubohu do oken. Těsně předtím, než vás jako mravenečka svým velkým prstem zase sešprtne z okraje sklenice zpět dolů, a druhý den po tom pocitu poznání a pochopení už jen lapáte naprázdno, jak spadnuvší na záda po dechu.

Pokud přírodní zákon platí, pak růst minimálně ještě dva roky, spíše čtyři. Než bude dosaženo další odpočinkové úrovně. Poté delší boční trend. Tento názor mám už delší dobu. Jde to zcela mimo a bez ohledu na mediální témata. A přece je to jimi jakoby utvářeno. Vše bylo dáno již předem. Nic, raději končím, než mě zase sešprtnou z té sklenice (v rámci obrany systému).

Můj názor pouze.

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/30-10-2019/original-4579944bc7ce6bc379e15cfad235ee0a.png

Fórum USA:  -= VIX HnS: klapka podruhé =-

Když ono občas ten tržní šum vydá strukturu, která má hlavu a patu.

A někdy dokonce i hlavu a ramena...

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/27-10-2019/original-a27c4c60d2478433fd71e0dab56fa8e1.png

Fórum USA:  Indexové

Jen aby nám tam čertchmanti nevykouzlili nějakou čertovinu... třeba rajzink třímetůd... to by se pak celá krize ocitla v krizi.

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/28-09-2019/original-5f53d7a61df302451ae36505dfaebe2a.png

Fórum USA:  eurusd

Dnešní minimum na EURUSD by již mělo zůstat netknuto nejméně do konce roku.

Fórum USA:  Aluminium

Vypadá to, že Hliník se nám chystá vzíti roha do Humpolce.
MN, W1, D1 obrat, řekl bych.

Fórum USA:  Greténismus

Tak tedy si dovolím ještě na téma Gréty a pak už definitivně pro dnešek stopka. Bez mučení přiznám, že mi to děvče nic neříkalo, dokud jste s tím tady nevyrukovali. I nyní budu vycházet pouze z článku, který tu Hadřík odkazuje. Ze svého šamanského pohledu, který se vyznačuje odlišným vnímáním reality, bych to zhodnotil asi takto. Každý druh i jedinec má na tomto světě jistý účel/úděl/možná osud/poslání. Tedy i autisté. Tedy i Gréta. Nezáleží na formě. Podstatný je výsledek. Pokud se mocenské špičky doteď nedokázali zamyslet a dobrat nějakého konsenzu a dopomůže k tomu (kdoví jestli; snad) až 16letá holka, pak je vše okej. A je úplně jedno, jaká motivace rodičů či Gréty samotné za tím skutečně je. Nebo jestli by to jiný dorostenec dokázal líp. Podstatné je, aby to mělo nějaký pozitivní dopad. Záleží na Grétě, jak svou roli ustojí. Za další - nesporná role příkladu pro mladé. “Staří” by si měli uvědomit, že planetu mají pouze dočasně vypůjčenou, než se ji rozhodnou převzít mladší. S Grétou ti “mladší” myslím hodně povyrostou.
Jinak na Rainmana jsme byli se střední povinně. Nevím, zda rozkaz přišel z vyšších míst, či jednoduše zavelela naše třídní. My měli hodně moudrou třídní. A dnes vím, že tu moudrost v ní formovala z části její osobní bolest. A že to hlavní do života a vůbec z celé střední jsem si odnesl právě z jejích hodin rodičovské výchovy, které byly na nultou, tedy časně zrána ještě před vyučováním. Z toho vstávání a dojíždění jsem byl tak na maděru, že jsem si s pocitem křivdy a tehdy i nepochopení a odporu vyslechl, co povídala, a zbytek dne už mi byl ukradený. Možná i díky ní dnes nepiju, nekouřím, nepoužívám klasické mýdlo a ručník na veřejných záchodech, a pár dalších rad si beru k srdci :-)

Fórum USA:  indexy; synchronicity; ..trix tam, kde bych jej nečekal

Indexy na D1 vidím nahoru. EURUSD jsem přikoupil. EURCHF mám v hledáčku delší dobu, vyhlížím obrat. MSSM

A teď hurá k pleveli. V posledních dnech jsem zažil velmi silný řetězec smysluplných náhod. Když jsem o tom a taky o včerejších skromných zážitcích chtěl dnes ráno něco napsat, koukal jsem na fotky ze včerejška. S pocitem naplnění, avšak zároveň tak trochu s pochybami, že přetrvává “něco”, co mi ještě nedošlo... Jdu pozpátku k první včerejší fotce. Přecházím ke starším. Vracím se. Osciluji kolem té první. Prokristapána... (Včera jsem věděl oč jde, ale nedošla mi souvislost; fotil jsem, protože mi objekt připadal zajímavý z pohledu designu a konstrukce.)

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/27-09-2019/original-0ef54ee14ea795a5266c13c8a483b7ca.jpeg

Jsem na prach. To však stále ještě není vše.
Vylézám z auta, že si vyčistím zuby. Otočím se a vzhlédnu k fa, kde jsem včera “shodil nálože”. Zůstávám v němém úžasu.

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/27-09-2019/original-a07d5f66e275657510477af20ca69476.jpeg

V tu chvíli mě napadá jediné:
- Já.. já už dál nehraju.
- Chtěl’s poznávat strukuru Vesmíru?
...
Tak co víc bys ještě chtěl?

Zatím pouze takto. To, o čem jsem chtěl napsat původně plus jedno nezanedbatelné doplnění k dnešní nečekané pointě snad o víkendu.

To, co napsal pan Záhada (ale no tak, však to nemyslím nijak zle ;-) lehce přeneseně platí.
Myslíte si, že přijedete na ostrov a tam si konečně odpočinete?
Zapomeňte :-) Systém vás “vidí” pořád...

Fórum USA:  Vichřice v Norsku a bujné představy na lodi či v letadle ?

Je to tuze zatvrzelý hříšník :-)))

Fórum USA:  Dr. Násada, eurusd a tak všelijak :-)

Jj, dobří holubi se vracejí :-) Ať žijí duchové :-) Na pozadí mi tu běhají kódy. Korelace na maximu. Objekt detekován :-)))

Zdravím z Oslíkova. Noční let proběhl hladce, bomby shozeny. Nakonec se hlásím slovem, fotek poskrovnu. Všední záběry přístavu nebo hostiny na lodi by nikoho nezajímaly. Snad jen ta dívčina na lodi. Tak krásná a plná života. Ale tu jsem nefotil, nebylo potřeba. I bez toho se jí podařilo dostat se mi do hlavy. Stačilo pár pohledů. Poprsí rozměrů nevídaných a ústa špulila tak, že mě jiný účel toho díla přírody v daný moment nenapadnul. Signály vysílala trpělivě po celou dobu, to se musí nechat, víc udělat nemohla. Věděla i číslo kabiny. Zřejmě stačilo jen naznačit. A mohlo se stahovat nejen fórum a mračna, ale i kalhotky. Jenže ozvala se zásada. Jaká? Že už jsem se na úlety vykašlal. No nejsem já idiot. Jo a byla to Švédka. A myslím, že zrovna tahle by byla dobrá žena. Jj, stačí pomyslet a odpověď Vesmíru na sebe nenechá dlouho čekat.

Indexy sleduju a přehodnocuju. Zajímá mě zářijová svíce.

U EURUSD začínám pochybovat o třetím testu 1,0926. Zkrátka tweezí bottík a šmytec. Dvakrát stačilo. Můj názor. Nakoupeno, na měsíce. S tím, že se budu snažit systematicky vyhnout swapu tím, že jeden den na “dobré” ceně pozavírám a druhý den nakoupím alespoň o spread levněji.

Fórum USA:  Greténismus

Jj, stahují se mračna. I mizím zpět do Norníkova. Hlásit se budu pokud možno už jen obrazem :-)))

Jestli jsem kyselinu pochopil správně, ve svém závěrečném komuniké v zásadě vyzýval k diskuzi ostatní. Což je jistě chvályhodné. Kolik témat, tolik možností. Tož rynek volný.
https://www.akcie.cz/diskuse-investoru/vse

Kavole, nedej se :-)))

Fórum USA:  eurusd

Dnes jsem šel long. S úmyslem na delší drženi.

Fórum USA:  Snění

3.

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/23-09-2019/original-388347e9edaef2d897ba295a7505622f.jpeg

Fórum USA:  Snění

Stejně si myslím, že ten pan Foglar, dřív než se pustil do díla, byl nejdřív na čumendu na Severu. A u sebe si nikdy nejsem jistý, jestli ty své představy mám vrozené anebo ještě z foglarovek, byť už jsem na ně zdánlivě dávno zapomněl. No posuďte sami. Včera jsem si mohl vybrat ze sto směrů, leč vybral jsem si takový, že jsem se zanedlouho ocitl na místě. Mluvím o místě, kde máte pocit, že už jste tam někdy byli. Ať už s Foglarem, nebo zkrátka ve svých živých snech. Zhmotněná představa - zní asi nejlépe. Nevím, co se tam stalo; domek se zdál opuštěn, školka ponechána svému osudu. 2. a 3. foto je postupně víc nalevo, 4. je záběr seshora na tu levou louku, 5. je království za žulovým návrším. Tam to bylo jako skutečné “Foglarovo”. Klikatý mini potůček, stezky, spousta “skal”. Na nedělní dopoledne minimální provoz. Za dvě hodiny čtyři kolemjdoucí. Hned při prvním záběru se mi vybil přístroj, tak jsem tam zaběhnul ještě před setměním, ať mám památku. U domku jsem “viděl” moudrou ženu, páč to je základ. Proč Švédku, o tom zase jindy. Na louce bandu dovádějících výrostků. Klidně sedmi; proč ne, jako za starých časů. Střílejí z luku, šplhají po laně, dovádějí s meči štíty, odpočívají a čtou si v týpí. Starají se jeden o druhého, nikam nespěchají, mají dobrý život. Učí je rodiče. Každý si vybere, čím chce být. Někdo rád se dřevem, jiný se železem, další si mumlá n-p-n šipkou ven :), děvčata pořád u záhonů nebo v kuchyni, a pak je tu jeden, ten nejmladší, který se dlouho k ničemu nemá, jen tak kouká. Ten bude dlouho metat kotrmelce, než v životě pochopí, ale nakonec v poznání dojde nejdál. Ten je předurčen. Aby se o ostatní postaral, když jim to bude doma skřípat, přijde nemoc, nebo se už nebude chtít pracovat. Ten pochopí. Třeba i to, o čem alegorie Matrixu skutečně je, a pochopí i burzu - v celé její podstatě a kráse. Bude si číst v grafech s lehkostí, jakoby se s danou schopností už narodil. A bude schopen číst znamení smysluplných náhod, jakoby četl knihu. Jeho největším trumfem je vytrvalost. Je jako mořská hvězdice...
Člověk by měl mít sny. Protože když je nemá, je už v podstatě...

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/23-09-2019/original-2a015e8c6ca1c03f19c1714d3116f3f9.jpeg

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/23-09-2019/original-18f655a564133f75f426b178ece418fe.jpeg

https://upnisihttps://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/23-09-2019/original-388347e9edaef2d897ba295a7505622f.jpeg

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/23-09-2019/original-729cf0c40ccf97065f28380a8b3cf48b.jpeg

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/23-09-2019/original-9017cb07654d24a841eb599e022da4dc.jpeg

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Nebudu a nebudu :-))) Můžeš... ale nebudu :-)))

Heršvec, víkend v Norsku a stejně jsem měl pocit, že stále nejsem dost daleko :-)

Fórum USA:  :-)))

“Říkají, že první [člověk], který odhalil povahu souměřitelnosti a nesouměřitelnosti těm, kteří toho nebyli hodni, upadl v takovou nenávist, že nejenže mu byla odepřena účast v [pythagorejském] společenství a jejich způsobu života, ale dokonce mu postavili hrobku, jako kdyby bývalého kolegu chtěli vytěsnit ze života mezi lidmi.”

Zdá se, že za 2300 let se toho zase až tak moc nezměnilo :-)))

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Stručně a úderně řečeno: Nejen silnice, ale nově i podchody a parkoviště :-))) A občas se přidá i most :-)
Výborně. Diskuze nabrala kýžený směr :-) Něco jako dobrý jazz.

Těmto a dalším jevům normální vnímavý člověk prostě nedokáže nečinně přihlížet. Čelit takovému rozkladu dnes a denně. Zažere se to postupně tak hluboko pod kůži, že se z člověka stane buď imrvere nasranec nebo cynik. Jestli mohu radit kolego, vysmaž z té matice, dokud je čas. Já tam vydržel 5 let. A humor se mi vrátil, až jsem opustil celou republiku :-)))

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

D1 (neboli nejdelší parkoviště v Evropě) je velká bolest. Jako hlavní dopravní tepna je myslím poddimenzována od samého počátku. Když ne rozšíření na 6 pruhů, pak je potřeba alespoň pořádná krajnice/“odstavný pruh”). Tento úkol čeká na velkého vizionáře, s pořádnýma koulema a nabitým účtem, který si to vezme jako prioritu. Jinak to bude furt stejná písnička i v r. 2150 (2050 je z historického pohledu celkem za humny). Ale to nejsou jen dálnice, ale silnice obecně. Nevím, proč jinde to jde a v ČR ne. Tohle mi fakt hlava nebere. Omlouvám se, že v tomto případě nejsem vůbec vtipný. To snad ani nejde. Jezdit u nás po silnicích, to by jeden umřel.

1 2 109

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,511 079,3914.11.19
RMnahoru+0,02794,6714.11.19
DJIAdolu-0,0127 781,9614.11.19
NASDAQdolu-0,048 479,0215.11.19
SP500nahoru+0,083 096,6314.11.19
DAXdolu-0,3813 180,2314.11.19
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz