Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 21.1.2020 7:35
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

wizard
1 2 109

Fórum USA:  Dlh

S tím dluhem... je třeba optimismu... to dáme :-)))

https://youtu.be/W-GfjYleff4

Fórum USA:  Nasdaq UP

Jak pravil nesmrtelný Kostolany: Nikdy nepodceňujte Ameriku.

Od roku 2008, kdy byly USA už několikrát zdánlivě na lopatkách, si na ten citát vždy vzpomenu. Mnohým se nemusí líbit, ale.. dosud platí.

Fórum USA:  -= indexy... a jeden zákon Přírody =-

Jj, tenhle vlak nezastavuje :-)

https://youtu.be/_hnYKTys8rU

pro fajnšmekry celá trilogie
https://youtu.be/lJqH5g67IiU

Aneb jak pravil Pythagoras: Vše je dáno číslem.

Dovolím si dát sem ještě jednou ten Graf.
Můj skromný názor z dlouhodobého pohledu: US500 (~ SP500) výstřel nad 3760,
poté (velice zhruba) opora na této příčce.

http://wsmaster.sweb.cz/boerse/US500-MN-2019-12-25_zebrik.png

Fórum USA:  Natgas, neboli plyn (z Bradavic :-)

Jsem se tuhle srazil s Harrym na chodbě, když zrovna vyváděl rošťárny v neviditelném pláštíku. Pak se zmínil o plynu. Něco jako “dost bolo”, nebo “dno”. Moc jsem mu nerozuměl.

http://wsmaster.sweb.cz/boerse/NATGAS_D1_2020_01_07_bottom.png

http://wsmaster.sweb.cz/boerse/NATGAS_MN_2020_01_07_bottom.png

Vše nejlepší v novém roce.

ERSTE BANK:  Vánoce

Veselé Vánoce :-)

http://wsmaster.sweb.cz/pics/Vesele_Vanoce.jpg

Další příčka žebříku na US500 3760 b.?

http://wsmaster.sweb.cz/boerse/US500-MN-2019-12-25_zebrik.png

Fórum USA:  -= WIG =-

Pan Vigo do mě na poradách už nějaký čas šťouchá loktem, dnes navíc významně zamrkal. Že prý WIG je na dně. No to jsem tedy zvědav.

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/12-12-2019/original-33c415b18c6f66fede47c1037c6582e7.png

Fórum USA:  US30/D1 - no good?

Inu, zatím si dovolím stále trvat na lokálním vrcholku :)

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/13-11-2019/original-560d829590ada27a22f9518fb70aa7bc.png

Fórum USA:  US30/D1 - no good?

Pokud neklamou, na US30/D1 vrchol?

https://youtu.be/ULlTAyxG2kU

Fórum USA:  -= indexy... a jeden zákon Přírody =-

Jj, jsou to šprýmaři. Měsíční svíčku US30 nakonec povolili na plichtu. Otevření = závěr = Dráček. Chyběl jeden bod. Kdybych nic nenapsal, byla červená. Škádlení, na to je užije :)

Na situaci to nic nemění. Klam vrcholu na D1 otáčí přes Baču. Na H4 včera zavřeli mezeru.
Vše do sebe zapadá. Zkrátka nahoru...

Fórum USA:  -= indexy... a jeden zákon Přírody =-

Ok, takže k indexům. To je, oč tu běží v první řadě. A nejen proto, že nejsou zatíženy nepříjemným denními swapy, jako většina cfd. Jde také o budoucnost, že ano. Kdo přečte akciový index, má zčásti klíč k realitě. Jestli si zanedlouho půjdeme po krku, neboť se systémy zhroutí, nebo si budeme dál užívat jako králové na úkor budoucích generací. Filozofickou otázku co vlastně realita je, nyní - pro zjednodušení - ponechme prosím stranou :)

Vidím to bohudík (pro někoho bohužel) na druhou možnost. Párty nekončí. Zdaleka ne. To, co bylo mnohými vnímáno jako vrchol, byla pouhá konsolidace (únor 2018-nyní). “Plovoucí” spodní HnS. Neboli spodní HnS ve “vrcholu”. Na MN je zároveň vzestupný trojůhelník, který bouchne nahoru. Když burza přežije září i říjen (!), tak snad ani jinak nemůže.
Už dva měsíce očekávám, že říjnová svíce bude kladívko. Čekal jsem/mělo by být lehce červené, ale na tom nesejde; trhy nejsou ideální.

Děkuji za článek o digitálním smogu. V květnu jsem se rozhodl, že neťas nechám doma a vystačím si pouze s mobilem. A i u něj cítím - čím méně, tím lépe. Myslel jsem, že už jsem fakt idiot. No podle toho článku to vypadá, že možná ne zas tak úplně.

Ale co jsem chtěl říci. V tom neťasu mám platformu. V platformě ke stovce oken s grafy. Na jednom z nich, US30/MN, jsem před lety čistě z nudy vynesl Fibonacciho expanzi. Nevím, jak se mi to tehdy povedlo, ale tyhle počiny z nudy se občas ukážou jako zajímavý počin (třeba zdánlivě nesmyslná trendlinka na grafu návštěvnosti bazénu, nyní analogicky na úrokových sazbách; ale nepředbíhejme). Po čase jsem dané okno při studiu přepnul na nižší rámec, D1 nebo H4, a po ukončení zapomněl vrátit zpět. Následek? Zajímavý. Na expanzi jsem na léta zapomněl. Když jsem se na okno mrknul, tak jen kvůli čistému monobarevnému svíčkovému grafu bez zbytečných aditiv. A to jen občas. A jen zřídka tehdy rušila můj klid nějaká “blbá žlutá horizontálka”. Na daném rámci se zpravidla objevovala jen jedna a ještě ne vždy. Což se dalo přežít :) I když to nedávalo logiku, páč na jednoduché horizontálky používám jinou barvu. Zlom nastal v okamžiku, kdy jsem dělal úklid a zjistil, že těch jednobarevných čistých US30 mám zbytečně mnoho. Tak k čemu to, že. No co vám budu vykládat. Po přepnutí na MN jsem dostal takové mrazky, jaké člověk občas mívá, když má pocit, že nakoukl pánubohu do oken. Těsně předtím, než vás jako mravenečka svým velkým prstem zase sešprtne z okraje sklenice zpět dolů, a druhý den po tom pocitu poznání a pochopení už jen lapáte naprázdno, jak spadnuvší na záda po dechu.

Pokud přírodní zákon platí, pak růst minimálně ještě dva roky, spíše čtyři. Než bude dosaženo další odpočinkové úrovně. Poté delší boční trend. Tento názor mám už delší dobu. Jde to zcela mimo a bez ohledu na mediální témata. A přece je to jimi jakoby utvářeno. Vše bylo dáno již předem. Nic, raději končím, než mě zase sešprtnou z té sklenice (v rámci obrany systému).

Můj názor pouze.

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/30-10-2019/original-4579944bc7ce6bc379e15cfad235ee0a.png

Fórum USA:  -= VIX HnS: klapka podruhé =-

Když ono občas ten tržní šum vydá strukturu, která má hlavu a patu.

A někdy dokonce i hlavu a ramena...

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/27-10-2019/original-a27c4c60d2478433fd71e0dab56fa8e1.png

Fórum USA:  Indexové

Jen aby nám tam čertchmanti nevykouzlili nějakou čertovinu... třeba rajzink třímetůd... to by se pak celá krize ocitla v krizi.

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/28-09-2019/original-5f53d7a61df302451ae36505dfaebe2a.png

Fórum USA:  eurusd

Dnešní minimum na EURUSD by již mělo zůstat netknuto nejméně do konce roku.

Fórum USA:  Aluminium

Vypadá to, že Hliník se nám chystá vzíti roha do Humpolce.
MN, W1, D1 obrat, řekl bych.

Fórum USA:  Greténismus

Tak tedy si dovolím ještě na téma Gréty a pak už definitivně pro dnešek stopka. Bez mučení přiznám, že mi to děvče nic neříkalo, dokud jste s tím tady nevyrukovali. I nyní budu vycházet pouze z článku, který tu Hadřík odkazuje. Ze svého šamanského pohledu, který se vyznačuje odlišným vnímáním reality, bych to zhodnotil asi takto. Každý druh i jedinec má na tomto světě jistý účel/úděl/možná osud/poslání. Tedy i autisté. Tedy i Gréta. Nezáleží na formě. Podstatný je výsledek. Pokud se mocenské špičky doteď nedokázali zamyslet a dobrat nějakého konsenzu a dopomůže k tomu (kdoví jestli; snad) až 16letá holka, pak je vše okej. A je úplně jedno, jaká motivace rodičů či Gréty samotné za tím skutečně je. Nebo jestli by to jiný dorostenec dokázal líp. Podstatné je, aby to mělo nějaký pozitivní dopad. Záleží na Grétě, jak svou roli ustojí. Za další - nesporná role příkladu pro mladé. “Staří” by si měli uvědomit, že planetu mají pouze dočasně vypůjčenou, než se ji rozhodnou převzít mladší. S Grétou ti “mladší” myslím hodně povyrostou.
Jinak na Rainmana jsme byli se střední povinně. Nevím, zda rozkaz přišel z vyšších míst, či jednoduše zavelela naše třídní. My měli hodně moudrou třídní. A dnes vím, že tu moudrost v ní formovala z části její osobní bolest. A že to hlavní do života a vůbec z celé střední jsem si odnesl právě z jejích hodin rodičovské výchovy, které byly na nultou, tedy časně zrána ještě před vyučováním. Z toho vstávání a dojíždění jsem byl tak na maděru, že jsem si s pocitem křivdy a tehdy i nepochopení a odporu vyslechl, co povídala, a zbytek dne už mi byl ukradený. Možná i díky ní dnes nepiju, nekouřím, nepoužívám klasické mýdlo a ručník na veřejných záchodech, a pár dalších rad si beru k srdci :-)

Fórum USA:  indexy; synchronicity; ..trix tam, kde bych jej nečekal

Indexy na D1 vidím nahoru. EURUSD jsem přikoupil. EURCHF mám v hledáčku delší dobu, vyhlížím obrat. MSSM

A teď hurá k pleveli. V posledních dnech jsem zažil velmi silný řetězec smysluplných náhod. Když jsem o tom a taky o včerejších skromných zážitcích chtěl dnes ráno něco napsat, koukal jsem na fotky ze včerejška. S pocitem naplnění, avšak zároveň tak trochu s pochybami, že přetrvává “něco”, co mi ještě nedošlo... Jdu pozpátku k první včerejší fotce. Přecházím ke starším. Vracím se. Osciluji kolem té první. Prokristapána... (Včera jsem věděl oč jde, ale nedošla mi souvislost; fotil jsem, protože mi objekt připadal zajímavý z pohledu designu a konstrukce.)

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/27-09-2019/original-0ef54ee14ea795a5266c13c8a483b7ca.jpeg

Jsem na prach. To však stále ještě není vše.
Vylézám z auta, že si vyčistím zuby. Otočím se a vzhlédnu k fa, kde jsem včera “shodil nálože”. Zůstávám v němém úžasu.

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/27-09-2019/original-a07d5f66e275657510477af20ca69476.jpeg

V tu chvíli mě napadá jediné:
- Já.. já už dál nehraju.
- Chtěl’s poznávat strukuru Vesmíru?
...
Tak co víc bys ještě chtěl?

Zatím pouze takto. To, o čem jsem chtěl napsat původně plus jedno nezanedbatelné doplnění k dnešní nečekané pointě snad o víkendu.

To, co napsal pan Záhada (ale no tak, však to nemyslím nijak zle ;-) lehce přeneseně platí.
Myslíte si, že přijedete na ostrov a tam si konečně odpočinete?
Zapomeňte :-) Systém vás “vidí” pořád...

Fórum USA:  Vichřice v Norsku a bujné představy na lodi či v letadle ?

Je to tuze zatvrzelý hříšník :-)))

Fórum USA:  Dr. Násada, eurusd a tak všelijak :-)

Jj, dobří holubi se vracejí :-) Ať žijí duchové :-) Na pozadí mi tu běhají kódy. Korelace na maximu. Objekt detekován :-)))

Zdravím z Oslíkova. Noční let proběhl hladce, bomby shozeny. Nakonec se hlásím slovem, fotek poskrovnu. Všední záběry přístavu nebo hostiny na lodi by nikoho nezajímaly. Snad jen ta dívčina na lodi. Tak krásná a plná života. Ale tu jsem nefotil, nebylo potřeba. I bez toho se jí podařilo dostat se mi do hlavy. Stačilo pár pohledů. Poprsí rozměrů nevídaných a ústa špulila tak, že mě jiný účel toho díla přírody v daný moment nenapadnul. Signály vysílala trpělivě po celou dobu, to se musí nechat, víc udělat nemohla. Věděla i číslo kabiny. Zřejmě stačilo jen naznačit. A mohlo se stahovat nejen fórum a mračna, ale i kalhotky. Jenže ozvala se zásada. Jaká? Že už jsem se na úlety vykašlal. No nejsem já idiot. Jo a byla to Švédka. A myslím, že zrovna tahle by byla dobrá žena. Jj, stačí pomyslet a odpověď Vesmíru na sebe nenechá dlouho čekat.

Indexy sleduju a přehodnocuju. Zajímá mě zářijová svíce.

U EURUSD začínám pochybovat o třetím testu 1,0926. Zkrátka tweezí bottík a šmytec. Dvakrát stačilo. Můj názor. Nakoupeno, na měsíce. S tím, že se budu snažit systematicky vyhnout swapu tím, že jeden den na “dobré” ceně pozavírám a druhý den nakoupím alespoň o spread levněji.

Fórum USA:  Greténismus

Jj, stahují se mračna. I mizím zpět do Norníkova. Hlásit se budu pokud možno už jen obrazem :-)))

Jestli jsem kyselinu pochopil správně, ve svém závěrečném komuniké v zásadě vyzýval k diskuzi ostatní. Což je jistě chvályhodné. Kolik témat, tolik možností. Tož rynek volný.
https://www.akcie.cz/diskuse-investoru/vse

Kavole, nedej se :-)))

Fórum USA:  eurusd

Dnes jsem šel long. S úmyslem na delší drženi.

1 2 109

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,141 131,4520.01.20
RMdolu-0,24805,7620.01.20
DJIAnahoru+0,1729 348,1017.01.20
NASDAQnahoru+0,349 388,9417.01.20
SP500nahoru+0,393 329,6217.01.20
DAXnahoru+0,1713 548,9420.01.20
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz