Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 20.10.2019 23:28
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

wizard
1 2 109

Fórum USA:  Indexové

Jen aby nám tam čertchmanti nevykouzlili nějakou čertovinu... třeba rajzink třímetůd... to by se pak celá krize ocitla v krizi.

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/28-09-2019/original-5f53d7a61df302451ae36505dfaebe2a.png

Fórum USA:  eurusd

Dnešní minimum na EURUSD by již mělo zůstat netknuto nejméně do konce roku.

Fórum USA:  Aluminium

Vypadá to, že Hliník se nám chystá vzíti roha do Humpolce.
MN, W1, D1 obrat, řekl bych.

Fórum USA:  Greténismus

Tak tedy si dovolím ještě na téma Gréty a pak už definitivně pro dnešek stopka. Bez mučení přiznám, že mi to děvče nic neříkalo, dokud jste s tím tady nevyrukovali. I nyní budu vycházet pouze z článku, který tu Hadřík odkazuje. Ze svého šamanského pohledu, který se vyznačuje odlišným vnímáním reality, bych to zhodnotil asi takto. Každý druh i jedinec má na tomto světě jistý účel/úděl/možná osud/poslání. Tedy i autisté. Tedy i Gréta. Nezáleží na formě. Podstatný je výsledek. Pokud se mocenské špičky doteď nedokázali zamyslet a dobrat nějakého konsenzu a dopomůže k tomu (kdoví jestli; snad) až 16letá holka, pak je vše okej. A je úplně jedno, jaká motivace rodičů či Gréty samotné za tím skutečně je. Nebo jestli by to jiný dorostenec dokázal líp. Podstatné je, aby to mělo nějaký pozitivní dopad. Záleží na Grétě, jak svou roli ustojí. Za další - nesporná role příkladu pro mladé. “Staří” by si měli uvědomit, že planetu mají pouze dočasně vypůjčenou, než se ji rozhodnou převzít mladší. S Grétou ti “mladší” myslím hodně povyrostou.
Jinak na Rainmana jsme byli se střední povinně. Nevím, zda rozkaz přišel z vyšších míst, či jednoduše zavelela naše třídní. My měli hodně moudrou třídní. A dnes vím, že tu moudrost v ní formovala z části její osobní bolest. A že to hlavní do života a vůbec z celé střední jsem si odnesl právě z jejích hodin rodičovské výchovy, které byly na nultou, tedy časně zrána ještě před vyučováním. Z toho vstávání a dojíždění jsem byl tak na maděru, že jsem si s pocitem křivdy a tehdy i nepochopení a odporu vyslechl, co povídala, a zbytek dne už mi byl ukradený. Možná i díky ní dnes nepiju, nekouřím, nepoužívám klasické mýdlo a ručník na veřejných záchodech, a pár dalších rad si beru k srdci :-)

Fórum USA:  indexy; synchronicity; ..trix tam, kde bych jej nečekal

Indexy na D1 vidím nahoru. EURUSD jsem přikoupil. EURCHF mám v hledáčku delší dobu, vyhlížím obrat. MSSM

A teď hurá k pleveli. V posledních dnech jsem zažil velmi silný řetězec smysluplných náhod. Když jsem o tom a taky o včerejších skromných zážitcích chtěl dnes ráno něco napsat, koukal jsem na fotky ze včerejška. S pocitem naplnění, avšak zároveň tak trochu s pochybami, že přetrvává “něco”, co mi ještě nedošlo... Jdu pozpátku k první včerejší fotce. Přecházím ke starším. Vracím se. Osciluji kolem té první. Prokristapána... (Včera jsem věděl oč jde, ale nedošla mi souvislost; fotil jsem, protože mi objekt připadal zajímavý z pohledu designu a konstrukce.)

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/27-09-2019/original-0ef54ee14ea795a5266c13c8a483b7ca.jpeg

Jsem na prach. To však stále ještě není vše.
Vylézám z auta, že si vyčistím zuby. Otočím se a vzhlédnu k fa, kde jsem včera “shodil nálože”. Zůstávám v němém úžasu.

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/27-09-2019/original-a07d5f66e275657510477af20ca69476.jpeg

V tu chvíli mě napadá jediné:
- Já.. já už dál nehraju.
- Chtěl’s poznávat strukuru Vesmíru?
...
Tak co víc bys ještě chtěl?

Zatím pouze takto. To, o čem jsem chtěl napsat původně plus jedno nezanedbatelné doplnění k dnešní nečekané pointě snad o víkendu.

To, co napsal pan Záhada (ale no tak, však to nemyslím nijak zle ;-) lehce přeneseně platí.
Myslíte si, že přijedete na ostrov a tam si konečně odpočinete?
Zapomeňte :-) Systém vás “vidí” pořád...

Fórum USA:  Vichřice v Norsku a bujné představy na lodi či v letadle ?

Je to tuze zatvrzelý hříšník :-)))

Fórum USA:  Dr. Násada, eurusd a tak všelijak :-)

Jj, dobří holubi se vracejí :-) Ať žijí duchové :-) Na pozadí mi tu běhají kódy. Korelace na maximu. Objekt detekován :-)))

Zdravím z Oslíkova. Noční let proběhl hladce, bomby shozeny. Nakonec se hlásím slovem, fotek poskrovnu. Všední záběry přístavu nebo hostiny na lodi by nikoho nezajímaly. Snad jen ta dívčina na lodi. Tak krásná a plná života. Ale tu jsem nefotil, nebylo potřeba. I bez toho se jí podařilo dostat se mi do hlavy. Stačilo pár pohledů. Poprsí rozměrů nevídaných a ústa špulila tak, že mě jiný účel toho díla přírody v daný moment nenapadnul. Signály vysílala trpělivě po celou dobu, to se musí nechat, víc udělat nemohla. Věděla i číslo kabiny. Zřejmě stačilo jen naznačit. A mohlo se stahovat nejen fórum a mračna, ale i kalhotky. Jenže ozvala se zásada. Jaká? Že už jsem se na úlety vykašlal. No nejsem já idiot. Jo a byla to Švédka. A myslím, že zrovna tahle by byla dobrá žena. Jj, stačí pomyslet a odpověď Vesmíru na sebe nenechá dlouho čekat.

Indexy sleduju a přehodnocuju. Zajímá mě zářijová svíce.

U EURUSD začínám pochybovat o třetím testu 1,0926. Zkrátka tweezí bottík a šmytec. Dvakrát stačilo. Můj názor. Nakoupeno, na měsíce. S tím, že se budu snažit systematicky vyhnout swapu tím, že jeden den na “dobré” ceně pozavírám a druhý den nakoupím alespoň o spread levněji.

Fórum USA:  Greténismus

Jj, stahují se mračna. I mizím zpět do Norníkova. Hlásit se budu pokud možno už jen obrazem :-)))

Jestli jsem kyselinu pochopil správně, ve svém závěrečném komuniké v zásadě vyzýval k diskuzi ostatní. Což je jistě chvályhodné. Kolik témat, tolik možností. Tož rynek volný.
https://www.akcie.cz/diskuse-investoru/vse

Kavole, nedej se :-)))

Fórum USA:  eurusd

Dnes jsem šel long. S úmyslem na delší drženi.

Fórum USA:  Snění

3.

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/23-09-2019/original-388347e9edaef2d897ba295a7505622f.jpeg

Fórum USA:  Snění

Stejně si myslím, že ten pan Foglar, dřív než se pustil do díla, byl nejdřív na čumendu na Severu. A u sebe si nikdy nejsem jistý, jestli ty své představy mám vrozené anebo ještě z foglarovek, byť už jsem na ně zdánlivě dávno zapomněl. No posuďte sami. Včera jsem si mohl vybrat ze sto směrů, leč vybral jsem si takový, že jsem se zanedlouho ocitl na místě. Mluvím o místě, kde máte pocit, že už jste tam někdy byli. Ať už s Foglarem, nebo zkrátka ve svých živých snech. Zhmotněná představa - zní asi nejlépe. Nevím, co se tam stalo; domek se zdál opuštěn, školka ponechána svému osudu. 2. a 3. foto je postupně víc nalevo, 4. je záběr seshora na tu levou louku, 5. je království za žulovým návrším. Tam to bylo jako skutečné “Foglarovo”. Klikatý mini potůček, stezky, spousta “skal”. Na nedělní dopoledne minimální provoz. Za dvě hodiny čtyři kolemjdoucí. Hned při prvním záběru se mi vybil přístroj, tak jsem tam zaběhnul ještě před setměním, ať mám památku. U domku jsem “viděl” moudrou ženu, páč to je základ. Proč Švédku, o tom zase jindy. Na louce bandu dovádějících výrostků. Klidně sedmi; proč ne, jako za starých časů. Střílejí z luku, šplhají po laně, dovádějí s meči štíty, odpočívají a čtou si v týpí. Starají se jeden o druhého, nikam nespěchají, mají dobrý život. Učí je rodiče. Každý si vybere, čím chce být. Někdo rád se dřevem, jiný se železem, další si mumlá n-p-n šipkou ven :), děvčata pořád u záhonů nebo v kuchyni, a pak je tu jeden, ten nejmladší, který se dlouho k ničemu nemá, jen tak kouká. Ten bude dlouho metat kotrmelce, než v životě pochopí, ale nakonec v poznání dojde nejdál. Ten je předurčen. Aby se o ostatní postaral, když jim to bude doma skřípat, přijde nemoc, nebo se už nebude chtít pracovat. Ten pochopí. Třeba i to, o čem alegorie Matrixu skutečně je, a pochopí i burzu - v celé její podstatě a kráse. Bude si číst v grafech s lehkostí, jakoby se s danou schopností už narodil. A bude schopen číst znamení smysluplných náhod, jakoby četl knihu. Jeho největším trumfem je vytrvalost. Je jako mořská hvězdice...
Člověk by měl mít sny. Protože když je nemá, je už v podstatě...

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/23-09-2019/original-2a015e8c6ca1c03f19c1714d3116f3f9.jpeg

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/23-09-2019/original-18f655a564133f75f426b178ece418fe.jpeg

https://upnisihttps://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/23-09-2019/original-388347e9edaef2d897ba295a7505622f.jpeg

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/23-09-2019/original-729cf0c40ccf97065f28380a8b3cf48b.jpeg

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/23-09-2019/original-9017cb07654d24a841eb599e022da4dc.jpeg

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Nebudu a nebudu :-))) Můžeš... ale nebudu :-)))

Heršvec, víkend v Norsku a stejně jsem měl pocit, že stále nejsem dost daleko :-)

Fórum USA:  :-)))

“Říkají, že první [člověk], který odhalil povahu souměřitelnosti a nesouměřitelnosti těm, kteří toho nebyli hodni, upadl v takovou nenávist, že nejenže mu byla odepřena účast v [pythagorejském] společenství a jejich způsobu života, ale dokonce mu postavili hrobku, jako kdyby bývalého kolegu chtěli vytěsnit ze života mezi lidmi.”

Zdá se, že za 2300 let se toho zase až tak moc nezměnilo :-)))

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Stručně a úderně řečeno: Nejen silnice, ale nově i podchody a parkoviště :-))) A občas se přidá i most :-)
Výborně. Diskuze nabrala kýžený směr :-) Něco jako dobrý jazz.

Těmto a dalším jevům normální vnímavý člověk prostě nedokáže nečinně přihlížet. Čelit takovému rozkladu dnes a denně. Zažere se to postupně tak hluboko pod kůži, že se z člověka stane buď imrvere nasranec nebo cynik. Jestli mohu radit kolego, vysmaž z té matice, dokud je čas. Já tam vydržel 5 let. A humor se mi vrátil, až jsem opustil celou republiku :-)))

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

D1 (neboli nejdelší parkoviště v Evropě) je velká bolest. Jako hlavní dopravní tepna je myslím poddimenzována od samého počátku. Když ne rozšíření na 6 pruhů, pak je potřeba alespoň pořádná krajnice/“odstavný pruh”). Tento úkol čeká na velkého vizionáře, s pořádnýma koulema a nabitým účtem, který si to vezme jako prioritu. Jinak to bude furt stejná písnička i v r. 2150 (2050 je z historického pohledu celkem za humny). Ale to nejsou jen dálnice, ale silnice obecně. Nevím, proč jinde to jde a v ČR ne. Tohle mi fakt hlava nebere. Omlouvám se, že v tomto případě nejsem vůbec vtipný. To snad ani nejde. Jezdit u nás po silnicích, to by jeden umřel.

Fórum USA:  :-)

“Zjištění, že existují čísla jako zlatý řez, jejichž desetinný rozvoj trvá donekonečna, aniž vykazuje nějaké opakování nebo systém, způsobila skutečnou filozofickou krizi.

Podle legendy dokonce pythagorejci v posvátné hrůze obětovali sto volů.
...
Jasné je, že pythagorejci v podstatě věřili, že existence iracionánlních čísel je natolik děsivá, že musí být projevem nějaké chyby v kosmu a že tato chyba musí být zamlčena a uchována v tajnosti.”

Nejlíp se člověk zasměje, když narazí na humor někde, kde by to vůbec nečekal.

Fórum USA:  Saudi Aramco

Okejda.

Fórum USA:  Saudi Aramco

U většiny hořlavých látek jsou zbytkové výpary výbušnější, než látka samotná.

Můj tip na dnes je zelený šul nul a v pondělí poskok hore.

Fórum USA:  FED

Hmm, jeden by si pomyslel, že ten třetí nejmenší vrcholek byl poslední nádech před postupným propadem hluboko do záporného teritoria. To by ovšem znamenalo.. že banky pobočky nezavírají opravdu jen tak.. mir nichts dir nichts.

Fórum USA:  FED

Tak tak, bez obrázků ať se raději ani nevrací :-) Pravil i Komenský :-)))

Na sazbách to učenými slovy vypadá na změnu trendu. No a na principu grafu návštěvnosti v bazénu to vypadá, že se blíží zavírací hodina :-)))

https://upnisito.ceskejparan.cz/image.uploads/19-09-2019/original-687ef48c9e8b6033fd6fd0ab87b497ad.jpeg

Proč jen mám takový divný pocit, že ty mé obrázky jsou stále menší a menší... :-)

Raci dobrý. Ani nevím, že žiju :-)))

Na EURUSD čekám dárek na plotně (1,0926).

1 2 109

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,831 042,9018.10.19
RMnahoru+0,31780,9618.10.19
DJIAdolu-0,9526 770,2018.10.19
NASDAQdolu-0,838 089,5418.10.19
SP500dolu-0,392 986,2018.10.19
DAXdolu-0,1712 633,6018.10.19
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz