Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 25.7.2024 0:31
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

25.7. 2024 0:31:20BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
907,00

-5,00 (-0,55%)

16:40 24.7. 2024

 

Přidat nový příspěvek

ČEZ:  O2-Vytesneni

Omlouvam se ze to davam sem do CEZ, ale O2 se nikdo nediva.

Zdravim.
Mate nekdo nejake info. ohl. jak se vyviji situace ohl. soudniho procesu o vytesneni O2. Nikde na internetu nenachazim jakoukoliv zminku.
diy
MK

ČEZ:  Chtěl bych se zeptat je

Zdar Kocane,
Cena odČez je otázka, potenciál má na dvojnásobek, podobně asi jako Erste - ta jede bezva(jen divi by mohla dávat větší), je asi dobře, žes ji neprodal, má to vše optimálně ošefované, největší zisky, nic nedá nikomu jen tak (viz squeeze Čspořky)..
No politikům nevěřit, ani historikům, vždy platilo právo silnějšího, a kdo dělá zaručeně vše dobře a bije sev prsa, tak zaručeně lže, zatajuje a zamlžuje, viz třeba vedení zásahu na FF- proč neuveřejnili dopis na rozloučenou? V USA by si takové zatajování nemohli niky dovolit..

ČEZ:  CEZ versus Pre

Logicky nelze pochopit, proč akcie ČEZu oproti Pražské energetiky je cca poloviční?
Lze to při zdravém selskem rozumu vůbec pochopit, jak je toto možné? Když ČEZ je na rozdíl od PRE nejen distributorem (když vyvlastnil minoritáře většiny distribuček na základě podhodnocenných posudků a dohody s některými vyvlastněnými minoritáři za hubičku, ale i výrobcem za minimální vstupy - z jádra ani ne za pakatel?

Je cosi shnilého v totmo podniku, kde se drží v čele stále ti samí rádoby skvělí šéfíci, vše mají v utajení, nikoho vše mají pod palcem MF a nikoho za ostatní z cca 30% vlastníků tam nepustí? jak je možné, že ať je vláda jakákoliv, ať je na MF jakýkoliv šéf, drží se tam ti samí lidi, ta samá klika, a rentabilita oproti PRE je cca 10x menší.
Je to paradox, že stát si tam drží za každé vlády a situace stejnou ""bandu"", která asi nevede tento podnik - moloch ani náhodou co nejlépe - spíš to vypadá ýe co nejhůře, a proto tam tyto ""chytráky stát drží? Proč asi s nimi Stanjura nezatočí a nejmenuje postivé schopné manažery, kterých se zde v ČR dost najde? Proč tam ve správní či dozorčí není nikdo za minoritní akcionáře, když mají sílu 30%?
Je to blamáž, jako vše v tomto státě, kde ve veřejných službách je 10x více pracovníků naž např ve Schweizu, to radši odrbou důchodce, než by to předali schopnému vedení a zisky by převáděli do důchodového fondu, aby kryli jeho deficit.

ČEZ:  CEZ versus Pre

Oprava a upřesnění - dle dlouhodobé tržní ceny akcií PRE by akcie ČEZu při optimálním vedení měla trvale vykazovat zisky minimálně 120Kč/akcie, tzn. cena akcie by měla být jen 10x nižší než akcie PRE, což nikdy ani náhodou nebyla (nyní cca 1800Kč, což při Stanjurovi ani předtím při Babišovi a spol. asi nehrozí).

ČEZ:  CEZ versus Pre

Hold CEZ se dojí a dojí. Momentálně kvůli rozpočtu a financování Ukrajinců

ČEZ:  CEZ versus Pre

Porovnávat společnosti podle ceny akcie je irelevantní. Musíš se podívat na kapitalizaci společnosti - Maket.Cap. (počet akcií x cena), což u PRE vychází někde kolem 48mld. Kč a u ČEZu přibližně 10x víc ... 480mld. Kč. A porovnat ho s hrubým ziskem.

ČEZ má P/E cca 14,5 a PRE má P/E cca 10. Takže podle takhle jednoduchého srovnání je PRE proti ČEZu podhodnocené (nebo naopak ČEZ proti PRE nadhodnocený). V Evropě mají energetiky P/E někde mezi 10-15, takže to sedí.

Samozřejmě, že politické kroky mají na hodnotu společnosti taky vliv. Ale s Ukrajinci to vůůůůbec nesouvisí.

Mimochodem věděli jste, že podle ČSÚ už od loňska přináší Ukrajinci do rozpočtu víc, než dostanou na podpoře? Poslední číslo z letoška mluví o jejich přínosu na daních cca 14mld. do rozpočtu.

ČEZ:  CEZ versus Pre

A co ČEZ versus KB,v horizontu dvou let?Tady jasně vítězí KB, i vzhledem k tomu , že hlavní slovo v ČEZ má nynější vládní geng,a pěkně mu pouští žilou a jemně nákupy zbytečností prakticky tuneluje.

ČEZ:  CEZ versus Pre

Aktuální cena ČEZ je z mého pohledu pod možnou výkupní cenou v případě změny rozhodnutí. Takže včera dokup na 877...
Bankovní sektor aktuálně dolů nechce, ani RB nedošla na 37x a ta důvod k poklesu měla a má.

ČEZ:  CEZ versus Pre

Nejde o tržní kapitalizaci, ale o srovnání fungování obou společností. Tzn nejde jen o P/E,to obráží důvěru kam lépe investovat za stávajícího vedení a směřování společnosti - poměrově k ceně na burze.ale jde hlavně o poctivé a transparentní vedení podniku k maximální rentabilitě a ziskovost. Zásadní je tedy odpověď na otázku, proč ČEZ nedosahuje ziskovosti jako PRE vztaženo na ZK (či vlastnímu kapitálu), nota bene když navíc je výrobcem nejlevnější energie z jádra??Tedy jde o poukázání na možnosti potenciálu firmy při optimálním řízení versus skutečné řízení (oproti PRE asi díky špatnému - vedení? díky státní struktuře?), o čem svědčí o dost nížší rentabilita při maximálním potenciálu ( který má na to, vytvářet až 3-násobný zisk?? samozřejmě při optimálním řízení tedy tržní kapitalizace by pak narostla nejméně nadvojnásobek).

ČEZ:  CEZ versus Pre

..jasně, že nejde jen o P/E. Je to jen ukazatel, jakou má společnost hodnotu (současnou, budoucí) a k tomu je nutné rozumět chování managementu. O tom žádná.

ČEZ:  Manipulace s cenou ze strany státu??

Někdo vrhnul dnes v 16,15 na trh milion akcií a v jediný okamžik srazil cenu o 29,0 Kč na 871,- z 900,- Kč.
Kdo asi?? Co se to děje?

ČEZ:  Manipulace s cenou ze strany státu??

Zvýšené obchodní objemy byly způsobeny rebalancí indexu CECE, kdo měl čas a volné peníze,tak si to užil. Žádný stát,ale fondy.

ČEZ:  Manipulace s cenou ze strany státu??

Údajně Blackrock.

ČEZ:  Do pihele ten čez se snad skutečně dostane na těch 750

blby co ..

ČEZ:  Do pihele ten čez se snad skutečně dostane na těch 750

ČEZu se dolů zatím evidentně nechce, takže nákupy 81x můžou jít už slušně i ven.

Překvapením je RBI, ta mohla po nedělních zprávách udělat více než 10%, včera 9.28% a dnes už nic.......

Graf ČEZ, a.s.

25.07.2024
Graf - BAACEZ


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz