Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Sobota 11.7.2020 16:38
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

11.7. 2020 16:38:48BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
481,50

-6,50 (-1,33%)

16:43 10.7. 2020

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2437

ČEZ:  dává smysl kupovat po exdate

Co by měl vědět ČEZ: Předpokládám, že za 10 let vzroste teplota na naší planetě o 2°C. Bude mít ČEZ dostatek vody na chlazení bloků JE?

ČEZ:  dává smysl kupovat po exdate

O.K.

ČEZ:  dává smysl kupovat po exdate

https://www.investicniweb.cz/news-akcie-cez-se-jiz-obchoduji-bez-naroku-na-dividendu-dava-smysl-je-ted-nakoupit/

ČEZ:  cílovky & doporučení

https://www.investicniweb.cz/news-jpmorgan-snizila-cilovou-cenu-akcii-cez-na-438-kc-exane-bnp-paribas-ji-naopak-zvysila-na-460-kc/

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál +

nevím jestli CEZ je kvalitní akcie ale lonsky rok poosral co se týká dividendy, mohl dat více.. doufám ze letos vyplatí dividendu taky.. myslím, ze dokonce bulharsko by sme prodávat neměli když uz to stálo takový prachy a společnost sme konsolidovali možná byli i dány peníze bokem jen abychom tenkráte dosáhli koupě... a ani rumunsko by se nemělo prodávat.. už jsem to tu psal, mělo se přikoupit Slovenské elektrárně a měli bychom hned dostavenu elektrárnu.. o které se nyní v česku jen diskutuje.. to jestli bude čez i 4 operátorem se ještě uvidí, myslím že to bude zase odsunuto..

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

O vhodnosti či nevhodnosti na nákup tu nic nepíšu. Jen reaguji na ten názor, že ČEZ je super akcie. Ať si říká kdo chce co chce.

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

O vhodnosti či nevhodnosti na nákup tu nic nepíšu. Jen reaguji na ten názor, že ČEZ je super akcie.

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

Já zas slyšel. že je to jedna z mála akcií vhodných na nákup.

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

ČEZ je vysoce riziková akcie s malým potenciálem k růstu. To nemůže být super akcie. Proto je u něho taková cena. To není náhoda.

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

Jen bych upřesnil, že akcie přes 1000 stály tenkrát proto, že stát vyhlásil jejich dlouhodobý odkup a navýšení své pozice. Trvalo to asi rok a půl a když máš na trhu jasného kupce, to se to potom licituje.

To, že má teď ČEZ nejhorší roky bylo jasné už před třemi roky podle předprodané elektřiny díky jejich modelu předprodejů. Ale v zásadě nejhorší loňský rok celkem překonal, takže už jsou před ČEZem ""pouze"" světlé zítřky a dostavba nerentabilního jádra.

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

Můj známý ze sekty zase tvrdí, že svět skončí v tuto neděli, takže nasazuju shorty, kdyby skončil třeba jen částečně :-)

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

Také by se mohlo konečně podařit zbavit všech aktivit V BG a ROM. Můj známý z Rumunska mi tvrdí, že je velký zájem se dohodnout a odkoupit všechna aktiva co tam mají a že jich tam mají. Ostatní země jsou asi pořád s ???

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

ČEZ je super akcie, ale polostátní moloch, to je fakt, který musíme brát v potaz. Jestli se jim povede stát se 4. operátorem a na EM se vrátí kupci, tak tentokrát na 660 nezastavíme, ale polezeme klidně až k tý tisícovce.
Myslím, že letošní vyšší divi(pokud projde VH) jasně ukazuje směr.........

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

Joesnok - myslím, že když má někdo jiný názor nemusí být rovnou Hňup. Obecně s většinou co ty píšeš souhlasím. ČEZ je krásná akcie a jen absolutně neschopné vedení snižuje zisky a dividendu. Na druhou stranu k tvému PM. Já ho nakoupil za 9500 kč v době, kdy jeden mega fond vyprodal z etických důvodů (ano čteš dobře) celý svůj balík a akcie šly z cca 14 000 Kč až na těch 9500 Kč. Když by se teď našel někdo, kdo vše co je na trhu denně koupí, tak PM bude bez ohledu na fundament klidně za 18 tisíc. Ve Varšavě nakupoval jeden fond akcii kterou držím a bez ohledu na fundament v lednu cena šla díky tomu z 11,5 PLN na 18,5 PLN, tj o 60% za měsíc....

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

Správně, místo megalomamskejch nerozumných investic a řečiček že se stanou lídři v Evropě, tak stačilo trochu rozumně uvażovat, už mohli dovést ČEZ k stabilním alespoň 3.násobným ziskům (vedení mi silně připomíná Hušáka u Sazky s investicí do Sazka arény...a jak to dopadlo, i když faktem je, že Husák je za vodou a díky tomu Kelly a Komár si přišli bezpracně k mnoha miliardám

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

Hňupe, kolik stál Čez, když divi byla 2Kč,a kolik když šla nad 50? A mrkni na PM, proč myslíš, že tolik stojí? Kdyby ČEZ mel zisky přes 200-300Kč (jako že př dobrém vedení by na to měl, tak asi kolik by mohl stát?samo, že hejlové jako Ty se nachytají na pěkné řečiccky, o lithium,a jádru, dříve o Balkánu a vizích v cizích mizerných investicích
ale to je na chvíli. Mrkni na distribučky, jaké mají zisky a dle toho také je taková cena. Dlouhodobě je důležitý zisk a je rozdělování na diví a rozumné investice, např. u PM poctivě spravedlivé rozdělování zisků,tam mohou chtít bohatí hejbat jak chtějí, ale moc s tím nehejbnou,jelikož určující je diví, a kdyby to padalo, tak to hned nakoupí plno drobných hejlů, neboť takové zhodnocení tady není..troubí..vše není jen letadlo, jako Cez, zisky se nedají nafukovat sladkýma řečičkama...

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

podíval bych se nejdřív, kolik stojí a jak stoupá/klesá třeba RWE nebo E.ON na německé xetře. a pak bych si to vydělil dvěma a řekl si, že tam by mohla být cena čezu. což skoro je, vezmu-li cenu skoro 900 za RWE. A jestli si nějakej českej pepík myslí, že nějakej ČEZ z nějaký východní pidi země, která patří do emerging markets čili rozvíjejích se trhů, přebije německýho energetickýho giganta, tak je to podle mě kokot megakokot a raději by měl na penězích sedět než je utrácet na burze.
západ si s náma dycky vytře prdel. tak to bylo, je a bude. amen.

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

hovno, hovno, hovno. je vidět, že nechápeš jak burza funguje. jediný důvod proč byl čez kdysi za třeba tisíc a proč dnes není je tento:
vstup silných zahraničních spekulantů a vyhnání čezu vysoko. následně vybrání zisků a odchod. kdysi to zde i někdo psal, když čez klesal, že má zprávy přímo od brokera a ten mu řekl, že vědí který fond a kolik silně odprodává.
a dnes je to s cenou stejné. dokud nepřijdou na tenhle pidi trh zahraniční dravé fondy jako jsou na americké burze, tak se to tu bude plácat od hovna k hovnu.
a můžeš si klidně studovat fundament jak chceš. burza není o fundamentu, ale o spekulaci. miliardáři do toho házej miliony a čekaj, kterej blbeček se chytne. to je celý.

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

Kdyby CEZ mel schopné a trochu poctivě vedení, tak již byl přes 1500Kc, jal mohl tak spadnout??Diletantské vedení, akvizice a investice nesmyslně v cizině (jakoby za Komančů, z velikostí investic jakoliv nesmyslných je osobní profit, nikoliv z jejich rentability).Zkrátka, zatím co si hráli na megalomanské investory v zahraničí,pofiderně neprůhledně vyvlastnili drobasům distribučky, tak jim - hovězím hlavám - ujel rychlík...Kdyby investovali hned do internetu, a do alternativních zdrojů (a jejich vývoje - vítr, slunce, voda, např. i plyn, srovnej cenu plynu a elektřny z plynu oproti jiným zdrojům, popř. se zaměřili a participovali do vývoje malých jaderných reaktorů, tak CEZ nemusel vůbec z 1400kč klesnout, ale naopak pomalu růst..holt to je život a mafie po Česku...takže Benešovi...no nevím, kdo mu může věřit nos mezi očima...ČEZ bude rád, když s drahou energií z jádra a a tedy divi cca 5Kč půjde tak na 150Kč...howg

ČEZ:  ČEZ = velký potenciál

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cez-jako-ctvrty-operator-sance-energeticke-firmy-rostou-109598#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=Cm4xiz4RYms-202006170817&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

Jestli se tohle realizuje, tak to ČEZ vykopne na dvojnásobek dnešní hodnoty až se trhy stabilizují = VELKÁ ŠANCE

1 2 2437

Graf ČEZ, a.s.

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz