Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 28.10.2020 23:20
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

28.10. 2020 23:20:45BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
449,00

0,00 (0,00%)

17:20 27.10. 2020

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2440

ČEZ:  A je to tady, celosvětově vše jde do kopru ( zda se vzamatujeme, bůh, ten neexistující a uměle vytvo

Srandičky, srandičky, s chutí:-))))

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Už se vám někomu u Fio připsali akcie Pilulky. U mě to vypadá že jsem nic nekoupil.

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Dle mého počkat, příležitostí bude dost - přiblblý název, velká poptávka-velká cena úpisu - moc důvěry to neziskává....asi čekat, stejně jako všechny akcie jsou v současné době na BCCP asi dost nadhodnocenné, kdo čeká, ten se dočká...

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Strnisko, mám drtivou většinu portfolia v dividendových titulech pražské burzy a z nich nejvíce v ČEZu, který držím již hodně dlouho a průměrná nákupní cena se pohybuje na cca aktuální dnešní ceně. S dividendovým výnosem jsem maximálně spokojen. Totéž třeba u Philip Morris. Moneta je aktuálně níže, než mám průměrnou nákupku, ale při započtení dividend z minula jsem na ní zhruba na nule a věřím, že ve střednědobém horizontu půjde nahoru a samozřejmě opět bude vyplácet slušnou divi. USA individuálně neobchoduji, protože se na to necítím být dostatečně vzdělaný. Moje chyba, jenže já se neživím investováním, ale medicínou, investování je jen koníček a snaha zajistit se na důchod. Přesto jsem v USA zastoupený alespoň prostřednictvím FIO Global fondu, na kterém jsem aktuálně v plusu necelých 30%.
O Pilulku jsem měl zájem kvůli tomu, že mě oslovil příběh, majitelé a také pan Filip Kejla, kterého sleduji na youtube a myslím, že to má v hlavě srovnané a ví, o čem mluví. Chtěl jsem mít v portfoliu konečně i nějaký růstový titul a kombinace technologie / léky by mohla mít slibnou budoucnost. Myslíš si skutečně, že jsem magor, protože jsem si koupil mizerných 80 akcií???
Zdejší diskuzi sice čtu, ale zapojuji se jen minimálně. Jen pokud se řeší něco, co mě zajímá, což je však jen zcela výjimečně. Také si o některých názorech, které zde na různá témata zaznívají myslím, že je to magořina, ale necítím potřebu se do nich míchat ani to zpochybňovat a zbytečně se hádat.

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

za mě: je nad slunce jasné, že nějaká Pilulka na nějaké pidi burze Praha nahoru nepůjde. A jenom magor by si koupil takovou akcii a ještě v týhle covidový době. bych se držel defenzivních titulů takových obrů jako čez maximálně, když už teda Praha. ale jinak amerika a to Apple, Google, Microsoft atd...
A to jen v případě, že takové akcie už mám. Jestli chce někdo teď vstoupit na burzu, tak ať si radši sedne na pracky a nedělá nic.

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Je docela dobře možné, že ani ta Pilulka nahoru nepůjde. Ten vysoký převis poptávky mohl být způsoben i tím, že když bylo jasné, že míra alokace bude nižší, tak tam zájemci přidávali další objednávky jen proto, aby dostali tolik, kolik měli původně v plánu. Taky jsem přidal pouze z tohoto důvodu. Velcí hráči to tak mohli zvednout uměle a nemusí to odpovídat reálnému zájmu.

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

No držení na důchod se může dost zkrátit... žijeme v zemi kde 14 dnů tvá už jenom 2 dny :-). Zavedeme zařízení po dvou týdnech vyhodnotíme a uděláme nová opatření. Takže z toho vyplývá, že příští dva týdny skončí tento pátek, takže do důchodu to má každý z nás o dost blíže než si ještě před 2-3 týdny myslel.

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Jo, to může být zajímavé. Třeba to hned střelit :). Teď to na pár měsíců vypadá s expanzí kamenných poboček bledě. Nevím, jakou slibují taktiku ohledně on-line prodejů. Já se o něco podebného pokuošel u IPO E-Manu. Dal jsem ale nízkou kotaci a neuspokojen. Pak došlo k tomu, že po emisi ta akcie prostě zkejsla. Minimální objemy obchodů. Je skoro problém to prodat. Takto hnijí např Vrbátky, Toma Otrokovice atd. Zajímavé akcie, ale prostě bez krve. Jen aby pilule nedopadla podobně. Její velké plus ale je, že má zkušeného a úspěšného šéfa.

Za tu mrtvost může z velké části FIO. Prostě na to kašlou. Místo toho, aby na sklo dali nové / zapadlé tituly, pokoušeli se sehnat nové zahraniční titul člověk furt čumí na Orco atd. Nulová propagace, žádný posun vpřed.

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Máš pravdu. Dostal jsem 80. Tak aspoň něco. Jsem zvědav, co udělá ten převis poptávky s cenou po zahájení obchodování. Pokud to bude výstřel nahoru, tak budu mít složité rozhodování, bo jsem to chtěl mít na dlouhé držení a případně i dokupovat. Jenže nechci přeplácet. Zároveň bych měl pokušení realizovat rychlý zisk, což je ale v rozporu s mou strategií dlouhého držení ""na důchod"". Dilema... :-)

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Každé IPO jde dolů. Stačí se podívat na celou řadu IPO. Časem se ta akcie bude dát nakoupit pod cenou IPO.

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Prodává se pouze po celých lotech (80ks). Takže buď dostaneš 80ks, nebo nic. U Wood Comp. mi to připsali již včera.

ČEZ:  Divím se i ušima?!

Porovnávat aktuální cenu akcie je naprosto irelevantní, což by někomu, kdo akcie jede cca 20 let mělo být jasné !!! Jde přeci o množství vydaných akcií. Tržní kapitalizace ČEZu je tak aktuálně 237 miliard, Pilulka je hodnocena na 1 miliardu. Otázka rizikovosti je na místě. Čez poslední léta prakticky neroste, píše klesá. Dividenda to kopmenzuje, ale při započítání poklasu již tak atraktivní není, pokud někdo nenakoupil na dně. Ale dejme tomu, že ČEZ za 10 let vyplatí dividendu 400 CZK a jeho cena stoupne ze 440 na 640 CZK. Dohromady tak jedna akcie za 10 let vydělá 600 CZK. Pilulka za 10 let může být (a nemusí být) oceňována na 5 miliard => 5 násobek současné hodnoty. Porovnej to.

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Tak zájem na nejvyšší ceně převýšil nabízené množství o 536%.
Investiční web píše: ""S ohledem na obrovský zájem o primární úpis museli být někteří investoři v rámci alokace kráceni, což je u takto úspěšných úpisů standardní.""
Zajímalo by mě, co znamená NĚKTEŘÍ INVESTOŘI??? Měl jsem za to, že všichni budou kráceni ve stejném poměru. Objednal jsem nejprve 2 loty a pak, když jsem viděl, jak zájem roste, přidal jsem objednávku na ještě jeden. Tedy celkem objednávka na 240 ks akcií. Jsem tedy zvědav, kolik jich vlastně nakoupím. Prostými počty mi to vychází na něco kolem 40, což mě štve. A pokud ""někteří"" kráceni nebudou, tak dostanu třeba jen 5 kousků??? To mi to tedy nestálo za to. Ale co už včil... :-(

ČEZ:  Divím se i ušima?!

tak to mas dobry… likviditu cz zbraně prý zajisťuje KB, a už nakoupila 16000ks za 14 dní, aby udržela kurz IPO.. Pilulka nevím jak odstartuje..

ČEZ:  Divím se i ušima?!

Akcie Čezu cca 440,-Kč kus. Pilulka úpis asi za 429,-Kč. Přitom ČEZ, nákup téměř bezrizikový,pravidelná dividenda,likvidita nadprůměrná,předpoklad pro růst kurzu, na druhou stranu Pilulka, nákup vysoce rizikový,dividenda v nedohlednu,mizerná likvidita na burze Start,takže jsem zvědav kolik akcií se prodá za den pro spekulace,nákup,prodej většího množství. Nenašel jsem žádný důvod pro nákup Pilulky, zato akcie Čezu jsou pro mne již cca 20 let miláčkem a jejich zásluhou mám každý rok dividendy,kdysi i velmi výhodné prodeje až za více jak 1200,-Kč a hlavně vlastní portfolio úplně zdarma!!!

ČEZ:  A je to tady, celosvětově vše jde do kopru ( zda se vzamatujeme, bůh, ten neexistující a uměle vytvo

“Statistiky a zavedený způsob testování na koronavirus označila za bezcenný, protože na něj nenavazuje klinické vyšetření.”

“V jednom z textů srovnáváte dopad a rizika nového koronaviru a rhinovirů, které způsobují rýmu. Jak si vysvětlujete nynější vysoká čísla hospitalizovaných s pozitivním testem na covid? Projevují se rhinoviry podobným způsobem na míře hospitalizace?
Vysoká čísla hospitalizovaných s pozitivitou PCR testu na SARS-CoV-2 jsou jednak proto, že se infekce v populaci nyní ve zvýšené míře šíří, a také proto, že se prakticky všem hospitalizovaným tento test provádí. Naproti tomu ostatní respirační viry se nevyšetřují téměř vůbec, takže nevíme, zda a v jaké míře se u hospitalizovaných vyskytují. Rhinoviry byly v textu uvedeny jen jako příklad, podobně by to mohlo vypadat i s jinými viry, pokud by se vyšetřovaly ve stejné míře jako SARS-CoV-2.”

Jj, v rychlosti asi takto. Díky Hadříku.

ČEZ:  A je to tady, celosvětově vše jde do kopru ( zda se vzamatujeme, bůh, ten neexistující a uměle vytvo

Já si myslím, že reprodukční faktor je velmi důležité znát. Je potřeba mít ale kvalitní vstupy. Ty u nás ale zatím nejsou. Vláda zpočátku vytvořila stres u starých lidí a ti za své prostředky vystávali dlouhé fronty, aby se nechali otestovat ( za své úspory ) a to bez zjevného důvodu ( neměli žádné příznaky nemoci ). K nim se přidali ti, jež měli alergie, rýmy apod. - a taky za své. Tím dost podstatně odčerpali testovací kapacity pro ty skutečně nakažené, jež častokrát ze strachu z opovržení zůstávali doma se svojí nemocí.
Nyní už systém posílený o odběrová místa testuje víceméně skutečně nemocné , ale stále větší část ( co nemá silné příznaky ) na testy stejně nechodí. Ostatně ani nejsou takové kapacity, které by byly schopny všechny potřebné otestovat. To znamená, že reprodukční číslo nemá tu správnou vypovídající hodnotu, což může měnit přístup k nemoci.
Jsme bohužel národ Švejků a pokud se nás problém osobně nedotýká, tak "" švejkujeme a rebelujeme "". A když se nás to dotkne osobně, přecházíme častokrát do hysterie a sebelítosti.
Nějaký virus tu prostě je. O tom není třeba polemizovat. Jestli je umělý nebo přírodní není v tuto chvíli podstatné. Podstatné je, aby neumírali naši rodiče či prarodiče.
A jestli toho někdo z vrchnosti následně zneužil se asi nedozvíme.
Můj přístup je jednoduchý. Nejsem doma zalezlý , ale to Techtle Mechtle nelezu :-)
Až bude vakcína, očkovat se stejně nenechám . To si tu nemoc radši prožiju :-)

ČEZ:  A je to tady, celosvětově vše jde do kopru ( zda se vzamatujeme, bůh, ten neexistující a uměle vytvo

Složitého nic, ale ukaž mi, kolik běžných lidí tomu bude rozumět, i když jim to takto podáš.
A jaká asi tak může být vypovídací hodnota. Když se potichu začalo testovat jak o život. S ohledem na spolehlivost testů. V prostředí, kde lež a manipulace s čísly jsou tradiční společenské hodnoty...

ČEZ:  A je to tady, celosvětově vše jde do kopru ( zda se vzamatujeme, bůh, ten neexistující a uměle vytvo

JJ... a hlavně je potřeba (to je vidět co je to za pandemii) vyvracet ""alternativní scénáře! Takže jeden se ""ustanoví"" jako pravda a ostatní nemají pravdu... to mi taky něco připomíná - - pytel sraček. Freud řešil hysterii počátkem 20stol u vídeňských paniček, tam to aspoň mělo smysl :-)... tohle je olympijský level. A ti co úplně normálně! upozorňují na nesrovnalosti, manipulace s daty, nejednoznačnosti mimojiné ""odborníci"" - tak jsou prostě alternativní :-):).. to mě fakt baví... Tahle je taky alternativní - tak chápejte, minulej měsíc si koupila titul i atestace.. a řekla si, seru na to uklízet ve FEDu, povedu virologickou laboratoř.. a jebem na vědu, budem to dělat alternativně :-))))))
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/virolozka-z-opozice-rousky-tolik-nepomahaji-nektere-lidi-netestovat-124125

Měli by udělat přímý přenos v pondělí a oznámit předání celopandemického menežmantu Fialovi ať tomu velí - :-):)

ČEZ:  A je to tady, celosvětově vše jde do kopru ( zda se vzamatujeme, bůh, ten neexistující a uměle vytvo

Reprodukcni faktor neni noc jineho, nez funkce y=t^R, kde t je cas v dnech, R reprodukcni faktor a y pocet nakazenych. Jak se chova graf funce v propade R>1 ci R<1 je jasne.
Co je na tom sloziteho?

1 2 2440

Graf ČEZ, a.s.

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz